Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Milionerzy": Tak samo nazywa się ptak i trunek. Uczestnik odpadł, a Ty znasz odpowiedź?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.12.2023 10:33

"Milionerzy": Tak samo nazywa się ptak i trunek. Uczestnik odpadł, a Ty znasz odpowiedź?

Który to trunek i ptak?
Który to trunek i ptak?, źródło: facebook/Milionerzy TVN

“Milionerzy” to program, który od lat śledzą telewidzowie w każdym wieku. Oglądaniu potyczek uczestników towarzyszy nie tylko ciekawość, ale i chęć poszerzenia własnej wiedzy. Pytania bowiem trafiają się naprawdę nietuzinkowe. W jednym z ostatnich odcinków walczący o tytułowy milion złotych miał wskazać, która z wymienionych odpowiedzi to nazwa zarówno trunku, jak i ptaka.

"Trunek i ptak o brązowym upierzeniu w białe plamki to:"

W 696. odcinku “Milionerów” przed szansą na zdobycie tytułowej nagrody stanął Dawid Mikołajek, który okazał się być najlepszy podczas zadania eliminacyjnego. Mężczyzna to przedsiębiorca z Jastrzębia-Zdroju, który prowadzi trzy restauracje. Pasjonuje się historią, lecz ostatecznie nigdy nie zajmował się nią zawodowo.

Pierwsze trzy pytania nie sprawiły mu większego problemu, a więc nadszedł czas na pytanie za 5 tys. złotych. Wtedy od Huberta Urbańskiego, który prowadzi program, dowiedział się, że musi wskazać poprawną odpowiedź, który trunek alkoholowy i ptak o brązowym upierzeniu w białe plamki nazywane są tak samo.

100-letnia kobieta adoptuje psa, którego nikt nie chce. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

Pytanie o trunek i ptaka trudniejsze, niż można się było spodziewać

Odpowiedzi, spośród których gracz musiał zaznaczyć jedną poprawną, były następujące:

A. orzechówka;

B. wiśniówka;

C. jarzębinówka;

D. cytrynówka.

To pytanie było czwartym z kolei w drodze do miliona, co oznacza, że miało wartość 5 tys. złotych. Jednak wraz z nim rozpoczęły się problemy uczestnika. Ostatecznie zdecydował, że zaznaczy odpowiedź C. jarzębinówka. Jego wybór okazał się błędny, co oznaczało, że udział w “Milionerach” dobiegł końca z sumą gwarantowaną na tym etapie gry - tysiącem złotych.

To trunek i ptak

Już po chwili zarówno pan Dawid, jak i telewidzowie dowiedzieli się, że poprawną odpowiedzią, a więc nazwą trunku i ptaka, jest A. orzechówka. Jego wygląd jest dokładnie taki sam, jak można było dowiedzieć się z pytania - ma brązowe pióra, na których znajdują się liczne białe plamki.

W social mediach programu internauci nie kryli, że szkoda, iż przygoda uczestnika z Jastrzębia-Zdroju w “Milionerach” tak szybko dobiegła końca. Część jednak zapewnia, że to łatwe pytanie, na które większość z nich bez problemu zaznaczyłaby właściwą odpowiedź.

źródło: facebook/Milionerzy TVN