Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Jak zawsze obserwowali kury na dworze, ale tym razem zdębieli. Nie zapomną, kogo podglądały przez szybę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 07.12.2023 12:10

Jak zawsze obserwowali kury na dworze, ale tym razem zdębieli. Nie zapomną, kogo podglądały przez szybę

Kot celebryta
Kot celebryta, źródło: instagram.com/scruffles_fatcat

Właściciele gospodarstwa utrzymującego zwierzęta hodowlane zauważyli, że kury przejawiają niewytłumaczalnie duże zainteresowanie jednym z domowych pupili. Co dziwniejsze, obiekt ich westchnień nie musi robić zbyt wiele, aby przed szybą stale gromadził się wianuszek jego fanek. Wystarczy, że po prostu… jest! Być może sekret popularności zwierzęcego idola tkwi w jego wyglądzie.

Kury zaglądają codziennie przez okno, żeby podziwiać kota

Scruffles to kot o wyjątkowo krągłych kształtach, który mieszka w domku na wsi. Jego właściciele, poza nim oczywiście, posiadają również stado kur. Zachowanie ptaków względem puszystego mruczka jest bardzo nietypowe, bowiem każdego dnia zbierają się one pod oknem, przy którym dużo czas spędza ich obiekt westchnień.

Kury uwielbiają wpatrywać się w grubego kota, mimo że nie robi on zbyt wiele. Właściwie to nie robi nic. Scruffles jest wyjątkowo leniwym zwierzakiem. Zdecydowaną większość czasu poświęca na drzemki w najdziwniejszych pozycjach. Dlaczego więc kury są tak bardzo w niego wpatrzone? Jego opiekunka ma pewną teorię. 

fds.JPG
Scruffles wraz z fankami. Instagram @Scruffles_fatcat
Czegoś takiego w ZOO jeszcze nie było. Teraz nikt nie ma wątpliwości, jaka zima nas czeka

Kot-celebryta podbił kurze serca oraz media społecznościowe

Opiekunka Scrufflesa opisała swojego pupila krótko, ale dosadnie:

Gruby i leniwy. Aktywność jest przereklamowana.

Hasło to ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Leniwy Scruffles podbił nie tylko ptasie serca. Mruczek jest zwierzakiem cieszącym się równie dużą popularnością w mediach społecznościowych. Jego właścicielka postanowiła założyć mu konto na Instagramie, gdzie w mgnieniu oka znalazło się ponad 70 000 chętnych do obserwowania życia kociego celebryty. 

Wielu obserwatorów Scrufflesa przyznaje, że obserwowanie kogoś, kto nie dąży w swoim życiu do niczego poza odpoczynkiem i przyjemnością, jest miłą odskocznią od oglądania wiecznie zmotywowanych sportowców czy przedsiębiorców.

Popularność ma swoją cenę. Kot czasami musi walczyć o chwilę prywatności

Popularność, o której marzy tak wielu influencerów, ma jednak swoją cenę. Scruffles doskonale o tym wie. Kocur musi czasami wykazać ogromną kreatywnością po to, aby choć przez chwilę pobyć w samotności. W życiu nie brakuje mu jedzenia, czasu na odpoczynek oraz fanów. Z całą pewnością jednak zdarza się, że brakuje mu prywatności. 

No cóż — podobno nie można mieć wszystkiego! Okazuje się, że zasada ta dotyczy również zwierzęcych celebrytów.Warto dodać, że znalezienie odpowiedniej kryjówki nie ułatwiają krągłe kształty kocura. Wiele potencjalnie przytulnych miejsc, idealnych do pobycia samemu ze sobą, okazuje się być zbyt ciasne. 

hkjh.JPG
Scruffles tak jak wiele innych kotów, uwielbia pudełka, źródło: instagram.com/scruffles_fatcat

Źródło: instagram.com/scruffles_fatcat, wamiz.pl