Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Milionerzy": Gdzie na wolności nie żyją pingwiny? Pytanie na pozór banalne, ale lepiej to przemyśl
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 03.12.2023 13:42

"Milionerzy": Gdzie na wolności nie żyją pingwiny? Pytanie na pozór banalne, ale lepiej to przemyśl

Milionerzy
Milionerzy, źródło: facebook.com/milionerzytvn

Nie od dziś wiadomo, że pytania w “Milionerach” bywają podchwytliwe, a Hubert Urbański wie jak nikt inny, jak podsycić emocje osób biorących udział w programie oraz publiczności. Piotr Frankowski, uczestnik teleturnieju zaskoczył widzów swoją wiedzą na temat dobrze znanych wszystkim ptaków — pingwinów. Na pozór łatwe pytanie okazało się być bardzo podchwytliwe. Sprawdź, czy Ty znasz poprawną odpowiedź!

Teleturniej "Milionerzy" od lat wystawia na próbę wielu śmiałków

Teleturniej “Milionerzy” od lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Mimo że program ten jest emitowany w telewizji od 1999 roku, dopiero pięciu osobom udało się wygrać główną nagrodę. Ostatni raz poprawnie na wszystkie pytania w walce o milion złotych odpowiedział pan Tomasz Orzechowski w 2022 roku. 

Choć zdecydowana większość śmiałków odpada już po pierwszych kilku pytaniach, wciąż nie brakuje chętnych do spróbowania swoich sił w kultowym teleturnieju. Jednym z uczestników najnowszych odcinków programu “Milionerzy” był mieszkaniec Łodzi, który zaskoczył swoją znajomością zwierzęcej tematyki. Niejeden miłośnik przyrody miałby ogromne problemy z odpowiedzią na pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego. 

Bez nich świat byłby smutny. Zwierzęta też chcą mieć święta, ogrzej je ciepłem swojego serca

Uczestnik programu "Milionerzy" musiał wykazać się wiedzą z zakresu ornitologii

Miejsce poprzedniej uczestniczki programu zajął pan Piotr Frankowski z Łodzi, który jest programistą. Okazało się jednak, że specjalista IT może poszczycić się również szeroką wiedzą z zakresu ornitologii. Dzięki temu udało mu się wywalczyć 1 000 PLN. Pytanie dotyczyło dużych nielotnych ptaków:

Pingwiny na wolności nie żyją:

A: na biegunie północnym;

B: w Peru;

C: na wyspach Galapagos;

D: na Antarktydzie.

hjhg.JPG
Pytanie o pingwiny nie zaskoczyło pana Piotra, źródło: facebook.com/milionerzytvn

Jakie zwierzęta żyją na biegunie północnym

Ku zdziwieniu telewidzów oraz osób obecnych w studiu nagraniowym, uczestnik bez chwili zawahania zaznaczył odpowiedź "A". Pytanie o pingwiny okazało się być jednak podchwytliwe. Ptaki te może i są kojarzone z terenami skutymi lodem, ale biegun północny nie zalicza się do obszaru występowania tej rodziny nielotów. Najbardziej wysunięty na północ teren zamieszkały przez pingwiny to Galapagos, wyspa należąca do Ekwadoru. Tamtejsze rejony zamieszkują pingwiny równikowe.

Z kolei na samym biegunie północnym żyje wiele gatunków ptaków, ale żaden z nich nie zalicza się do pingwinów. Na wiecznej zmarzlinie występują między innymi mewy, nurzyki, rybitwy i wydrzyki. Poza tym do życia na tym wyjątkowo surowym terenie przystosowały się również morsy, renifery, lisy polarne, niedźwiedzie polarne, białe wilki i lemingi. 

pexels-pixabay-162320.jpg
Niedźwiedzie polarne nie polują na pingwiny, ponieważ zasięg występowania tych gatunków nie pokrywa się, źródło: pexels.com @Pixabay

 

Źródło: facebook.com/milionerzytvn, plejada.pl