Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Corgi

Corgi - niski pies o krzepkim ciele. Ma wodoodporną sierść, jego ogon przypomina lisią kitkę.

Psy królowej Elżbiety II
21.12.2023 16:59 Gdzie się podziewają pieski królowej Elżbiety II? Zdjęcie zaniepokoiło fanów, aż przykro patrzeć

Odkąd była dziewczynką, królowa Elżbieta II otaczała się psami rasy welsh corgi pembroke. U schyłku życia władczyni Wielkiej Brytanii towarzyszyło dwóch przedstawicieli tej rasy: suczka Sandy i piesek Muick. Wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, co stało się z pupilami po śmierci najdłużej panującej monarchini w historii brytyjskiej Korony. Nic dziwnego, gdyż od dawna nikt nie widział ich w okolicach pałacu Buckingham. Najnowsze zdjęcia przedstawiające czworonogi zasmuciły fanów brytyjskiej rodziny królewskiej.

None
27.03.2023 17:14 Corgi ma dar wyczuwania emocji innych ludzi. Gdy siada przed nieznajomym, trafia w dziesiątkę

Cora to sunia rasy welsh corgi pembroke, która ma niezwykły dar. Choć los przez wiele lat nie był dla niej łaskawy, nie zmieniło to faktu, że w stosunku do ludzi jest niezwykle uczuciowa i potrafi rozpoznać, jakie emocje im towarzyszą. Swój dar udowodniła pewien czas temu na lotnisku, gdzie przebywała wraz ze swoją opiekunką.Cora trafiła do swojej opiekunki Madison Palm, kiedy miała siedem lat. Kobieta odebrała ją poprzednim właścicielom, którzy nigdy nie powinni zajmować się żywym stworzeniem. Prawdopodobnie suczka cały czas spędzała na zewnątrz, urodziła wiele miotów szczeniąt, miała niedowagę, a co najgorsze nigdy nie odbyła wizyty u weterynarza. 

Corgi
25.10.2022 11:18 Niesforny pupil przeraził swoich właścicieli. Nakryli go na miejscu zbrodni

Ten mały piesek nieźle przeraził swoich właścicieli. Nikt nie spodziewał się, że zwierzak wpadnie na pomysł, aby samodzielnie przebrać się na nadchodzące Halloween. Zwierzaka sfotografowano na miejscu zbrodni. Po wszystkim padł z przejedzenia w wielkiej „krwawej plamie”.Każdy pies niejednokrotnie udowodnił swojemu właścicielowi, że nawet po kilku wspólnie spędzonych latach może go jeszcze zaskoczyć na wiele sposobów. Dobrym przykładem takiego zachowania jest występem pieska rasy welsh corgi pembroke o imieniu Gody. Zwierzak po zakończeniu swojej „niewinnej” zabawy wyglądał, jakby wytaplał się w kałuży krwi.

Królowa Elżbieta II i corgi
21.09.2022 12:48 Królowa Elżbieta II tuż przed śmiercią złamała rodzinną tradycję. Zrobiła to z miłości do zwierząt

Królowa Elżbieta II od najmłodszych lat darzyła zwierzęta sympatią, a szczególnie psy rasy corgi. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dla ukochanej suczki monarchini była gotowa zrobić wszystko - nawet złamać rodzinną tradycję i narazić się na krytykę ze strony rodziny królewskiej. W trakcie 70 lat rządów królowa Elżbieta II miała ponad 30 psów rasy corgi i dorgi, które nazywała swoją rodziną, ale to suczka o imieniu Candy towarzyszyła jej najdłużej ze wszystkich czworonogów. Gdy zwierzę zmarło w wieku 18, jej właścicielka - zgodnie z tradycją – miała obowiązek dopełnić jeszcze jednej formalności. Miłość do psa okazała się być silniejsza.

Pogrzeb królowej Elżbiety II
20.09.2022 12:11 Ostatnia droga królowej Elżbiety II. Ukochane psy i kucyk czekały przed zamkiem w Windsorze

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września w wieku 96 lat. Podczas uroczystości pogrzebowych wśród zrozpaczonego tłumu nie zabrakło ukochanych zwierząt, które pożegnały swoją panią. Na dziedzińcu królewskiej posiadłości znalazły się bowiem dwa psy rasy corgi oraz kucyk o imieniu Emma.Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii została pochowana 19 września na terenie zamku w Windsorze, gdzie w ubiegłym roku spoczął jej mąż książę Filip. Podczas ostatniego pożegnania Elżbiety II zadbano o to, by nie tylko bliższa i dalsza rodzina, koronowane głowy, prezydenci, ministrowie, politycy z wielu państw świata, mieli szansę oddać cześć zmarłej.

Zagadka
19.09.2022 16:16 Test na spostrzegawczość. Sprawdź, czy odnajdziesz trzy bochenki chleba ukryte wśród corgi królowej

Znany twórca łamigłówek rysunkowych oddał hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, dzieląc się z internautami zagadką inspirowaną jej ulubioną rasą psów, czyli corgi. Czy potrafisz znaleźć trzy bochenki chleba ukryte wśród zwierzaków? Chociaż psy były częścią rodziny królewskiej przynajmniej od czasów królowej Wiktorii, więź królowej Elżbiety II z corgi była czymś zupełnie wyjątkowym. Na zagadce obrazkowej w wykonaniu Dudolfa jeden z nich nosi nawet kapelusz z flagą narodową Wielkiej Brytanii.

Królowa Elżbieta II i ukochany corgi
17.09.2022 15:54 Elżbieta II pozostawiła cztery psy. Nie wszystkie zostały potraktowane po królewsku

Wielu Brytyjczyków wyraziło swoje oburzenie po tym, jak ujawniono, co teraz stanie się z czterema ukochanymi psami Elżbiety II. Mimo, iż książę Andrzej i jego była żona zapewnili już, że zaopiekują się trzema z nich, zrzekli się praw do opieki nad pozostałym pupilem.Nie żyje królowa Elżbieta II. Najdłużej panująca brytyjska monarchini odeszła 8 września 2022 r. po południu w wieku 96 lat. Słynęła ze swojej miłości do psów, zwłaszcza corgi. Przez 70 lat rządów miała ponad 30 czworonogów o charakterystycznych krótkich łapkach, które nazywała swoją "rodziną". Zwykła nawet mawiać, że "corgi mają zawsze rację".

Król Karol III i królowa Kamila EA
15.09.2022 11:36 W Pałacu Buckingham zamieszkają nowe zwierzaki. Miejsce ulubieńców królowej Elżbiety II zajmą psy z adopcji

W najważniejszym pałacu Zjednoczonego Królestwa zamieszkają nowe czworonogi. Miejsce psów rasy welsh corgi pembroke, które zajmowały specjalne miejsce w sercu królowej Elżbiety II, zajmą ukochane pupilki króla Karola III i jego żony Kamili. W przeciwieństwie do swoich poprzedników mają bardzo trudną przeszłość za sobą. Gdy królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, pozostawiła nie tylko naród i bliskich, ale i swoje zwierzęta. Małe i niskie psy rasy corgi były stałym elementem wizerunku brytyjskiej monarchini, jednak wraz z formalnym przejęciem tronu przez Karola III miejsce ulubieńców brytyjskiej rodziny królewskiej zajmą dwie suczki adoptowane ze schroniska.

Królewski Corgi EA
11.09.2022 20:03 Nietypowy zwyczaj królowej Elżbiety II. Zostawiała swoim psom pod nogami niespodziankę po herbacie

Królowa Elżbieta II miała kilka znaków rozpoznawczych, z którymi była kojarzona na całym świecie. Można do nich zaliczyć wymowny uśmiech czy upodobanie do zmyślnych kapeluszy. Na pewno też jednym z nich były jej ukochane psy rasy Corgi, którą monarchini szczególnie ukochała.Jak na dobrą władczynię przystało, królowa dbała o wszystkich swoich poddanych, również tych czworonożnych. Okazuje się, że te były częścią jej codziennego, herbacianego rytuału. Same nie siedziały zresztą z niczym, bo ich pani zawsze miała dla nich wyjątkowy specjał. Czym dokładnie były rozpieszczane psy?

Elżbieta II
10.09.2022 12:16 Kto zajmie się pupilami Elżbiety II? Ekspertka zabrała głos

Elżbieta II często pokazywała się w towarzystwie swoich ukochanych, czworonożnych podopiecznych. Mawiała, że są jej rodziną. Była wielką miłośniczką corgi i przez 70 lat rządów miała ponad 30 psów tej rasy. Świat pożegnał monarchinię 8 września, a po jej śmierci wiele osób martwił los zwierząt. 8 września 2022 roku świat wstrzymał oddech, kiedy media obiegła wieść o śmierci Królowej Wielkiej Brytanii, której rządy trwały nieprzerwanie od 70 lat. Choć wiele mówiło się o surowej naturze monarchini, jej miłość do zwierząt była wprost legendarna, a uwielbianą przez nią rasę corgi zaczęto nawet nazywać "psami królowej". W chwili śmierci Elżbieta II miała czworo podopiecznych.

Corgi
22.03.2022 01:00 Roczny corgi wypadł za burtę jachtu. Niesamowite, co zrobił bohaterski piesek

U wybrzeży Florydy roczny corgi przepłynął samodzielnie aż 11 km. Jego właściciel był przekonany, że pupil zaginął na zawsze w głębinach oceanu. Niespodziewanie zwierzę znalazło się u brzegu. Opiekun rocznej Jessici nie mógł się opanować ze szczęścia, gdy dowiedział się, że jego pupil przeżył straszny wypadek. Poszukiwania corgi trwały aż 26 godzin. Zwierzę w tym czasie musiało przepłynąć spory kawałek drogi.

Corgi
21.03.2022 01:00 Kobieta poświęciła psu cały pokój. Wnętrze robi niemałe wrażenie

Trzydziestokilkuletnie Josephine postanowiła potraktować swojego psa corgi po królewsku i stworzyła dla niego specjalny pokój. Wnętrze pomieszczenia niewątpliwie robi wrażenie. Jest pełne psich akcesoriów i dekoracji.Pies Josephine z pewnością jest jednym z najbardziej szczęśliwych zwierzaków domowych na świecie. Drobny corgi ma swój własny pokój, na którego psia mama musiała wydać duże pieniądze.

BeFunky-collage - 2021-10-06T132819.645
06.10.2021 02:00 Właścicielka pieska rasy corgi podbiła Internet za pomocą niezwykłego nagrania

Każdy właściciel psa twierdzi, że jego czworonóg jest wyjątkowy. I każdy ma na swój sposób rację- każdy psiak ma swój charakter, humory i doświadczenia. W tym przypadku jednak kobieta dowiodła eksperymentalnie, że pieski rasy corgi mogą być zupełnie niezwykłe. Eksperyment udał się nieco przypadkiem. W czasie kąpieli pieska corgi kobieta dostrzegła niezwykłe zjawisko. Nie użyła jeszcze szamponu, więc woda była zupełnie przejrzysta.

Corgi
07.08.2021 02:00 Corgi miał zostać uśpiony. Powód rozwścieczył tysiące internautów

Pewna rodzina zabrała swojego 10-letniego psiaka imieniem Munchkin do kliniki weterynaryjnej, gdzie poprosiła o jego uśpienie. Swoją prośbę tłumaczyli tym, że po prostu już go nie chcą i na jego miejsce wolą adoptować szczeniaka. Lekarzowi dosłownie odebrało mowę. Istnieje wiele powodów, przez które zwierzęta zostają oddane do schroniska. Jednakże, niezależnie od argumentów, właściciele nigdy nie powinni nawet rozważać uśpienia swoich czworonożnych przyjaciół, jeśli pupil jest zdrowy i może samodzielnie funkcjonować. Niestety, rodzina Munchkina była innego zdania.

Królowa Elżbieta II
19.05.2021 02:00 Smutne wieści z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II straciła jednego z psów

Królowa Elżbieta II nie zdążyła jeszcze otrząsnąć się się po śmierci męża, a już doznała następnej straty. Zagraniczne media donoszą, że monarchini straciła jednego z psów rasy corgi. Śmierć przyszła niespodziewanie. Nic nie zapowiadało tragedii, jaka miała nadejść, co jeszcze mocniej "zdruzgotało" Jej Królewską Mość.Ostatnie dwa miesiące nie były łatwe dla brytyjskiej rodziny królewskiej. 9 kwietnia w wieku 99 lat odszedł książę Filip. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla monarchini, dlatego po stracie męża szukała wsparcia u swoich nowych pupili. Nieoczekiwanie

Elżbieta II
08.03.2021 01:00 Corgi powróciły do Pałacu. Królowa Elżbieta II z dwoma uroczymi szczeniakami

Rodzina Królewska przeżywa obecnie trudne chwile. 99-letni książę Filip od kilku tygodni przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł operację serca. Pałac wymijająco informuje o stanie zdrowia męża królowej, jak i stara się nie odciąć od wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego dla CBS, który przeprowadziła Oprah Winfrey. W nim małżeństwo opowiedziało o ciężkich chwilach na królewskim dworze, braku wsparcia, o myślach samobójczych Meghan Markle. Media od samego rana żyją 2-godzinną rozmową Meghan i Harry'ego i wydaje się, że ciężko smutne informacje będzie przyćmić radosną nowiną o pojawieniu się corgi w Pałacu.

corgi i kot
16.01.2021 01:00 Corgi i kot skoczyli sobie do gardeł. Niewiarygodne, o co się pokłócili, płaczemy ze śmiechu

Koty i psy nie zawsze potrafią pozostać ze sobą w pokojowych stosunkach. Wie o tym prawdopodobnie każda osoba, która pod swoim dachem choć raz trzymała przedstawicieli obu tych gatunków.Najpopularniejsze domowe zwierzaki są obdarzone bardzo różnym usposobieniem, ale też porozumiewają się zupełnie innym językiem ciała. Nic dziwnego, że różnice te mogą doprowadzić do tarć, a nawet rękoczynów.

pani chowa się przed corgi
03.12.2020 01:00 Malutkie corgi nie mogą znaleźć pani. Wideo rozkłada na łopatki

Nagranie z udziałem corgi jest przekomiczne. Właścicielka postanowiła pokazać, jak łatwo może schować się przed swoimi psiakami, Doby i Blue. Okazuje się, że jest to naprawdę proste. Jej kryjówka, mimo że jest na widoku, okazała się idealna!

skandal ukradla psa
09.11.2020 01:00 Zatrważające nagranie z kliniki weterynaryjnej. Kobieta nie miała żadnych skrupułów

21-letnia kobieta myślała, że kradzież psa ujdzie jej na sucho. Tak jednak się nie stało, pomogli internauci, którzy byli zbulwersowani tym, co widzą. Na nagraniu umieszczonym przez klinikę A.R.E. Animal Rescue in Hemet w Kalifornii widać kobietę, która wychodzi z budynku z nieswoim psem. 21-latka nie pomyliła się przy odbiorze zwierzaka. Specjalnie weszła do kliniki, aby zabrać pięknego rasowego psa.

Corgi zrobił minę stulecia
20.09.2020 02:00 Corgiemu nagle zrzedła mina. Powód był wielkim zaskoczeniem, właściciel padł ze śmiechu

Corgi, a właściwie welsh corgi pembroke to rasa zwierzaków, która ma pokaźne grono fanów na całym świecie. Czworonożni przyjaciele człowieka charakteryzują się wyjątkowo ekspresywną mimiką twarzy, którą potrafią perfekcyjnie oddać nawet najbardziej skomplikowane emocje. Mistrzem w tym fachu jest suczka o imieniu Luna, której zdjęcia można znaleźć na Instagramie. Chociaż na mediach społecznościowych obserwuje ją niewiele ponad tysiąc osób to psinka zdążyła już przeżyć swoje 5 minut sławy dzięki trafnemu ujęciu podczas spaceru. Przekonaj się, co było przyczyną jej powalającej minki!

corgi współpracuje z border collie
09.09.2020 02:00 Corgi i border collie uknuli genialny plan zdobycia resztek ze stołu. Przyłapała ich właścicielka

Corgi bardzo chciał dostać się do resztek jedzenia. Krótkie łapki i drobny rozmiar nie sprzyjają jednak wspinaczce na wysokie blaty. Zwierzak musiał uknuć plan, który pozwoli mu dostać się do pysznych przysmaków pozostawionych przez ludzi poza jego zasięgiem, jednak kuszących go zapachem. Pies postanowił zwrócić się o pomoc do dwóch border collie, z którymi mieszkał od urodzenia. Nie wiemy, co zaoferował im w zamian za ich pomoc, jednak musiało to być coś wyjątkowo przez nie pożądanego.

corgi
16.07.2020 23:20 Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go

Słodka suczka Corgi jest tak słodka, że jej zyskała sympatię niemal każdego mieszkańca dzielnicy, na której mieszka. Z tego powodu jej właścicielka postanowiła założyć Wolly konto na Instagramie. Gdy umieściła tam słodkie nagranie ze zwyczajem jedzenia psiaka, internauci byli zachwyceni.Corgi ma tak niezwykły zwyczaj przy jedzeniu, że jego właścicielka postanowiła go nagrać. Kobieta codziennie na ten widok przeżywa konwulsje śmiechu. Postanowiła, że inni też powinni tego doświadczyć. Wolly podczas jedzenia za dosłownie każdym kęsem odwraca głowę do tyłu i wyje. Od razu po tym znów zanurza pyszczek w misce i powtarza wszystko jeszcze raz. Nagranie rozbawiło tysiące internautów.

owczarek niemiecki corgi
29.06.2020 16:00 Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe

Owczarek niemiecki i corgi to niesamowite połączenie. Szczeniaki przedstawicieli tych dwóch ras, po prostu zapierają dech w piersiach. Jeżeli nie widzieliście ich jeszcze do tej pory, macie sporo do nadrobienia. Z pewnością zyskają waszą aprobatę. Wszyscy miłośnicy czworonogów nie mogą oderwać od nich wzroku, sami zobaczcie. Krzyżówki ras psów robią się coraz bardziej popularne. Jest wiele opinii na ten temat, ciężko jednak zaprzeczyć, że wygląd zwierzaków przyciąga wiele osób pragnących wejść w posiadanie wyjątkowego psiaka. Jak wygląda owczarek niemiecki skrzyżowany z corgi? Ich szczeniaki są naprawdę piękne.

pies
12.04.2020 21:04 Corgi myślał, że na trawniku obok niego leży kamień. Już po chwili przekonał się, jak bardzo się mylił, wszystko nagrano

Nie od dziś wiadomo, że psy to niezwykle ciekawskie zwierzęta. Nasze kochane czworonogi uwielbiają odkrywać nowe rzeczy i wtykać urocze noski w nie swoje sprawy. Czasami jednak ich czujność zawodzi, o czym przekonał się pies rasy corgi, który z przerażeniem odkrył, że to, co leży w trawie, wcale nie jest zwykłym kamieniem. Corgi, który bawił się w ogrodzie, był pewien, że na trawniku tuż obok niego leży duży kamień. Po chwili zaskoczony piesek przekonał się, jak bardzo się mylił! Niesamowitą reakcję czworonoga nagrali jego właściciele.

corgi
23.02.2020 10:20 Corgi i dalmatyńczyk zostali rodzicami. Ich szczeniaki są prześliczne

Corgi to bardzo zabawne psiaki zwłaszcza ze względu na ich budowę ciała. Co, gdyby corgi zapłodnił dalmatyńczyka? Jak wyglądałoby dziecko tak nietypowej mieszanki? Znamy odpowiedź na to pytanie, sprawdźcie sami. Corgi i dalmatyńczyk zostali rodzicami. Ta nietypowa mieszanka zachwyca wyglądem – ich szczeniaki są prześliczne. Nic dziwnego, rodzice tego malucha to bardzo piękne rasy psów, sprawdźcie jak wygląda ten szczeniak.

08.02.2020 17:02 Wymarzony urlop na jednym obrazku. Pojechalibyście na wakacje z takim słodziakiem?

Kto zabrałby tego psiaka w podróż? My na pewno tak! Ten słodki corgi wydaje się perfekcyjnym towarzyszem podróży. W dodatku jest sławny – na Instagramie śledzi go ponad 185 tysięcy osób! Wyjazdy ze zwierzakiem są wspaniałą okazją, byście oboje mogli odpocząć. Pies może się wyszaleć, a wy cieszyć się razem z nim ciepłem i swobodą. To co – pakujecie wasze zwierzaki i bierzecie na wakacje w ciepłe kraje?Wakacje z tym psiakiem byłyby po prostu perfekcyjne! Uroczy zwierzak, basen i słońce to przepis na udany wyjazd. Zwłaszcza zimą marzymy o ciepłych plażach, piasku i wodzie, w której można się ochłodzić. Do tego jeszcze taki towarzysz i mamy wyjazd idealny!

Corgi
11.01.2020 18:10 Szczeniaczek corgi pierwszy raz widzi nowego pana. Ich spotkanie topi serca

Corgi po raz pierwszy spotkał swojego nowego właściciela. Reakcja czworonoga dosłownie topi serce! Nic dziwnego, że filmik ukazujący poczynania szczęśliwego zwierzaka cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem i odzewem ze strony Internautów. Nie ulega wątpliwości, że mężczyzna zyskał prawdziwego przyjaciela do końca życia! Psiaki Corgi swoją ogromną popularność zyskały głównie dzięki… królowej Elżbiecie. To właśnie brytyjska monarchini otrzymała zwierzaka tej rasy od swojego ukochanego taty i przez kilkadziesiąt lat zajmowała się ich hodowlą. Na ten moment coraz więcej osób pragnie stać się ich szczęśliwymi posiadaczami. Psy te swoim zachowaniem potrafią rozczulić nawet największego twardziela!

husky
21.12.2019 12:45 Husky skrzyżowany z corgim jest przeuroczy. Ich szczeniak wygląda kosmicznie

Husky i corgi to zupełnie różne rasy psów, a przynajmniej całkowicie inne budzą w nas skojarzenia. Chociaż obie znamy jako bardzo energiczne i zawsze gotowe do psot, to nie wyobrażamy sobie, jak mogłaby wyglądać ich krzyżówka. A jednak okazuje się, że taki pies istnieje. Wygląda śmiesznie, ale jest przy tym tak wyobrażalnie uroczy! Każdy z nas zna rasy psów, które szczególnie mu się podobają. Mamy bardzo dobrą wiadomość dla tych, którzy nigdy nie mogą zdecydować się, czy wolą husky, czy corgi. Opcja dwa w jednym jak najbardziej jest dostępna! Z jednej strony, wygląd tej krzyżówki jest przekomiczny, z drugiej — jeśli szczęście miałoby formę fizyczną, wyglądałoby właśnie w taki sposób.

  • 1
  • 2