Swiatzwierzat.pl
Królowa Elżbieta II

LEON NEAL/AFP/East News

Smutne wieści z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II straciła jednego z psów

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Królowa Elżbieta II nie zdążyła jeszcze otrząsnąć się się po śmierci męża, a już doznała następnej straty. Zagraniczne media donoszą, że monarchini straciła jednego z psów rasy corgi. Śmierć przyszła niespodziewanie. Nic nie zapowiadało tragedii, jaka miała nadejść, co jeszcze mocniej "zdruzgotało" Jej Królewską Mość.

Ostatnie dwa miesiące nie były łatwe dla brytyjskiej rodziny królewskiej. 9 kwietnia w wieku 99 lat odszedł książę Filip. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla monarchini, dlatego po stracie męża szukała wsparcia u swoich nowych pupili. Nieoczekiwanie

Niefortunny zbieg wydarzeń

Dwa szczeniaki welsh corgi pembroke zamieszkały na dworze królewskim w lutym bieżącego roku tuż po tym jak książę Filip trafił do szpitala. Zwierzęta, będące przedstawicielami ulubionej rasy Królowej Elżbiety II, były prezentem i wyrazem pocieszenia od księcia Andrzeja, syna królewskiej pary.

Towarzystwo Fergusa i Muicka, bo tak zostały nazwane szczeniaki, przynosiło otuchę i podtrzymywało arystokratkę na duchu w okresie żałoby. Zdaniem eksperta ds. rodziny królewskiej Joe Little stanowiły odskocznię od tragicznych wydarzeń minionych tygodni.

Niestety, zaledwie kilka tygodni po odejściu księcia Filipa królowa otrzymała kolejny bolesny cios od losu. Fergus nieoczekiwanie zmarł, mając zaledwie 5 miesięcy, co z pewnością tylko spotęgowało żal i smutek w jej sercu.

Wnętrze domu

Dwa psy uwięzione w pustym domu. Egzystowały w skandalicznych warunkach

CZYTAJ DALEJ

Wielki smutek w Pałacu Buckingham

Jak dotąd przyczyny śmierci zwierzęcia nie zostały podane do publicznej wiadomości. Spekuluje się, że szczenięta mogły mieć wrodzone wady genetyczne.

- Królowa jest zdruzgotana. Szczenięta miały przynieść jej radość w tym trudnym czasie. Wszyscy wokół są zmartwieni, bo to stało się niedługo po tym, jak Elżbieta II straciła męża –przekazał „The Sun” po rozmowie z informatorem.

Zrozpaczona monarchini zdecydowała się opuścić Pałac Buckingham i udać się do posiadłości Balmoral na zachód od Aberdeen w Szkocji.

Corgi znakiem rozpoznawczym Królowej Elżbiety II

Zwierzęta, w szczególności konie oraz psy rasy corgi, od lat goszczą na brytyjskim dworze królewskim. Tradycja ofiarowywania królowej psów rasy welsh corgi pembroke kultywowana była od dziesięcioleci. Na przestrzeni lat Elżbieta II zajmowała się ponad 30 czworonogami.

Swojego pierwszego pupila otrzymała w 1933 roku na siódme urodziny. Dookie i Jane były prezentem od króla Jerzego VI dla niej i jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

Czytaj więcej >