Swiatzwierzat.pl

instagram/munchkin_the_magnificent

Corgi miał zostać uśpiony. Powód rozwścieczył tysiące internautów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewna rodzina zabrała swojego 10-letniego psiaka imieniem Munchkin do kliniki weterynaryjnej, gdzie poprosiła o jego uśpienie. Swoją prośbę tłumaczyli tym, że po prostu już go nie chcą i na jego miejsce wolą adoptować szczeniaka. Lekarzowi dosłownie odebrało mowę.

Istnieje wiele powodów, przez które zwierzęta zostają oddane do schroniska. Jednakże, niezależnie od argumentów, właściciele nigdy nie powinni nawet rozważać uśpienia swoich czworonożnych przyjaciół, jeśli pupil jest zdrowy i może samodzielnie funkcjonować. Niestety, rodzina Munchkina była innego zdania.

Chcieli uśpić psa, bo im się znudził

10-letni corgi, który wraz z wiekiem wymagał coraz więcej wyrozumiałości, troski i cierpliwości, stał się utrapieniem w oczach swoich bliskich. Kiedy tylko zorientowali się, że Munchkin nie ma w sobie już tyle energii, co wcześniej, postanowili wymienić go na nowy, lepszy model.

Rodzina przyjechała bez uprzedzenia do lecznicy dla zwierząt, gdzie zażądała poddania czworonoga bezwarunkowej eutanazji. Na szczęście weterynarz nie miał zamiaru spełnić okrutnej prośby właścicieli. Zamiast tego, postanowił przechować go u siebie.

Pomimo szczerych chęci, lekarz nie był w stanie adoptować kolejnego podopiecznego. Czym prędzej skontaktował się z pracownikami schroniska A Home For Spot w Las Vegas, którzy bez zastanowienia zgodzili się mu pomóc.

Corgi stał się pełnoprawnym członkiem nowej rodziny

Kiedy weterynarz zdradził powód, dla którego psiak miał zostać uśpiony, wolontariusze bardzo przejęli się jego smutnym losem. Chcąc wynagrodzić mu zawód ze strony pseudoopiekunów, zrobili, co w ich mocy, aby nagłośnić jego historię w mediach społecznościowych.

Internauci jak zwykle nie zawiedli, a odzew w sprawie adopcji corgiego przeszedł najśmielsze oczekiwania pracowników. Wkrótce potem wytypowano nowych właścicieli, a Munchkin przeprowadził się z ciasnego, schroniskowy boksu do ogromnego domu z basenem.

Pojawienie się nowego pupila w domu najbardziej ucieszyło dzieci. Munchkin towarzyszy im w zabawach na świeżym powietrzu, spacerach, a także słodkim relaksie na kanapie. Jak widać na zdjęciach opublikowanych na instagramie, jego nowa rodzina dba o to, by psi senior był w doskonałej formie i niczego mu w życiu nie brakowało. Tylko mu pozazdrościć!

Zobacz zdjęcia:

Źródło: wamiz.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]