corgi i kot
Źródło: instagram/corgisofstagrams

Corgi i kot skoczyli sobie do gardeł. Niewiarygodne, o co się pokłócili, płaczemy ze śmiechu

16 Stycznia 2021

Pomiędzy szczeniakiem rasy welsh corgi pembroke oraz kotem brytyjskim wywiązała się zaciekła walka. Właściciel przyłapał swoich pupili, kiedy były akurat w samym środku pojedynku, lecz kiedy poznał powód ich sporu, postanowił nie interweniować. Na nagraniu opublikowanym na Instagramie dokładnie widać, co było przyczyną tak ogromnego niezadowolenia zwierzaków.

Koty i psy nie zawsze potrafią pozostać ze sobą w pokojowych stosunkach. Wie o tym prawdopodobnie każda osoba, która pod swoim dachem choć raz trzymała przedstawicieli obu tych gatunków.

Najpopularniejsze domowe zwierzaki są obdarzone bardzo różnym usposobieniem, ale też porozumiewają się zupełnie innym językiem ciała. Nic dziwnego, że różnice te mogą doprowadzić do tarć, a nawet rękoczynów.

Nagrano bijatykę między kotem a corgim

Mruczkom i psiakom zdarza się wchodzić w konflikty, których zażegnanie będzie dla właściciela trudnym orzechem do zgryzienia. Chociaż wychowanie ich do życia w zgodzie jest możliwym zadaniem, wymaga ogromnych pokładów cierpliwości i wewnętrznego spokoju.

Niestety opiekunowi szczeniaka rasy welsh corgi pembroke oraz kota brytyjskiego nie udało się powstrzymać zwierzaków przed rzuceniem się na siebie z ząbkami i pazurkami. Kiedy wrócił do pomieszczenia, czworonogi były już w samym środku walki!

Nagranie, jakie pojawiło się na Instagramie, pokazuje z niebywałą precyzją, jak zwierzaki okładają się łapkami. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Robią to na tyle delikatnie, że właściciel postanawia ich nie rozdzielać.

Wstrząsające odkrycie w lubelskim lesie. Ktoś wygnał na mróz kundelka, pies był na wpół zamarzniętyWstrząsające odkrycie w lubelskim lesie. Ktoś wygnał na mróz kundelka, pies był na wpół zamarzniętyCzytaj dalej

"Co moje, to nie twoje!"

Patrząc na ich komiczne zmagania, można się zastanawiać, co wywołało w nich chęć do przysłowiowego "dania sobie po pysku". Okazuje się, że zabawna walka wynikła z arcyważnego powodu - kradzieży jedzenia!

Na drugim planie filmu widać opróżnioną do czysta miskę, która jest wystarczającym dowodem w skomplikowanej sprawie. Jak sugeruje autor wideo, zwierzaki pokłóciły się o zjedzoną porcję jedzenia. Złość psa i kota jest zatem w stu procentach zrozumiała. W końcu kto by się ucieszył, widząc, że jego ulubiony przysmak zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach?

Jesteśmy pewni, że na co dzień zarówno kot, jak i pies są w przyjacielskich relacjach i nie rzucają się na siebie pod byle pretekstem. Niemniej jednak ich urocze przekomarzanki to rzecz, którą można by było chcieć oglądać częściej.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: pl.sputniknews.com

Następny artykuł