Swiatzwierzat.pl
Pogrzeb królowej Elżbiety II

screen z transmisji pogrzebu, youtube/Guardian News

Ostatnia droga królowej Elżbiety II. Ukochane psy i kucyk czekały przed zamkiem w Windsorze

20 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września w wieku 96 lat. Podczas uroczystości pogrzebowych wśród zrozpaczonego tłumu nie zabrakło ukochanych zwierząt, które pożegnały swoją panią. Na dziedzińcu królewskiej posiadłości znalazły się bowiem dwa psy rasy corgi oraz kucyk o imieniu Emma.

Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii została pochowana 19 września na terenie zamku w Windsorze, gdzie w ubiegłym roku spoczął jej mąż książę Filip. Podczas ostatniego pożegnania Elżbiety II zadbano o to, by nie tylko bliższa i dalsza rodzina, koronowane głowy, prezydenci, ministrowie, politycy z wielu państw świata, mieli szansę oddać cześć zmarłej.

Psy królowej Elżbiety II uczestniczyły w pogrzebie swojej pani. Czekały na kondukt pod zamkiem

Królowa Elżbieta II przez całe swoje życie miała ponad 30 psów rasy corgi i dorgi. Pierwszego psa o charakterystycznym wydłużonym tułowiu i krótkich łapkach, który niedługo potem stał się symbolem Wielkiej Brytanii, otrzymała od ojca w dniu 18. urodzin. Odtąd pupile rasy corgi stały się jej nieodłącznymi towarzyszami.

Mało kto wie, że tuż przed śmiercią grono czworonożnych podopiecznych królowej Wielkiej Brytanii wzbogaciło się o cocker spaniela, który pod okiem trenera zdobył tytuł czempiona. Nie jest również sekretem, że Jej Wysokość była wielką miłośniczką jeździectwa. Nie raz można ją zobaczyć siedzącą na koniu. Od lat była znana jako ceniony hodowca tych zwierząt. 

Zagadka

Test na spostrzegawczość. Sprawdź, czy odnajdziesz trzy bochenki chleba ukryte wśród corgi królowej

CZYTAJ DALEJ

Ze względu na bezgraniczną sympatię zmarłej do stworzeń wszelakich gatunków podczas ostatniego pożegnania nie mogło zabraknąć zwierzęcych akcentów. Na dziedzińcu przed zamkiem w Windsorze wiernie czekały ukochane psy rasy corgi - Muick i Sandy.

Zwierzęta zostały wyprowadzone na spacer przez pracowników w momencie, kiedy trumna z ciałem ich pani przybyła do zamku. Dzięki temu zwierzaki mogły obserwować przebieg wydarzeń i ostatni raz pożegnać swoją opiekunkę. To był wyjątkowy moment, który wzruszył internautów do łez.

- Nic mnie dziś tak nie zasmuciło, jak widok corgi Królowej, które leżały takie smutne - skomentowano przykrą scenę w mediach społecznościowych.

- Patrzenie na smutne pieski królowej złamało mi serce - napisał inny użytkownik Twittera.

Wiadomo już, że opiekę nad nimi przejmą książę Andrzej oraz jego była żona Sara Ferguson. Jest wysoce prawdopodobne, że dołączy do nich suczka Candy, która bardzo polubiła się ze swoim przyszywanym rodzeństwem.

Przed zamkiem w Windsorze czekał też ulubiony kucyk

Sandy i Muick nie były jedynymi zwierzętami oddającymi hołd królowej Elżbiecie II. Oprócz nich na dziedzińcu królewskiej posiadłości wśród żałobników można było zauważyć ukochaną klacz Elżbiety — Emmę. Zwierzę, które służyło królowej przez wiele lat, stało obok menadżera i opiekuna zwierząt królowej w Windsorze, Terrego Pendry i przypatrywało się konduktowi żałobnemu swojej pani. Bacznym oczom fotoreporterów nie umknęła królewska chusta położona na siodle wierzchowca.

Jak dotąd nie udostępniono żadnych informacji na temat tego, kto zajmie się Emmą oraz 100 pozostałymi końmi należącymi do zmarłej monarchini.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: BBC, Guardian News

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >