Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 29.06.2020 16:00

Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe

owczarek niemiecki corgi
fot. instagram.com/lola_our_gsd/mishingqueen/

Owczarek niemiecki i corgi to niesamowite połączenie. Szczeniaki przedstawicieli tych dwóch ras, po prostu zapierają dech w piersiach. Jeżeli nie widzieliście ich jeszcze do tej pory, macie sporo do nadrobienia. Z pewnością zyskają waszą aprobatę. Wszyscy miłośnicy czworonogów nie mogą oderwać od nich wzroku, sami zobaczcie.

Krzyżówki ras psów robią się coraz bardziej popularne. Jest wiele opinii na ten temat, ciężko jednak zaprzeczyć, że wygląd zwierzaków przyciąga wiele osób pragnących wejść w posiadanie wyjątkowego psiaka. Jak wygląda owczarek niemiecki skrzyżowany z corgi? Ich szczeniaki są naprawdę piękne.

Owczarek niemiecki skrzyżowany z corgi

Połączenie tych dwóch ras jest wyjątkowo pożądane. Dlaczego? Szczeniaki corgi i owczarka niemieckiego łączą najlepsze cechy obu tych ras. Mają mnóstwo energii, lubią aktywność fizyczną, a do tego są piekielnie inteligentne.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, jak uroczo wyglądają. Te cechy sprawiają, że ludzie chętnie wchodzą w posiadanie szczeniaczków. Warto jednak wiedzieć, z czym wiąże się połączenie tych dwóch ras.

Pieski te, choć bardzo inteligentne, potrafią być naprawdę uparte. Z tego powodu należy dość szybko zacząć szkolenie – inaczej zwierzak szybko wejdzie nam na głowę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szczeniaki tej hybrydy są też bardzo zaborcze i terytorialne. Jeżeli coś nie będzie im pasować, od razu dadzą o tym znać – mogą być dość agresywne w stosunku do innych zwierząt i ludzi, gdy poczują nawet najmniejsze zagrożenie.

Mają także tendencję do głośnego ujadania, a także destrukcyjne zapędy – od szczeniaka trzeba uczyć je, by nie wyładowywały swojej energii na meblach czy innych domowych obiektach. Szybko się nudzą, więc trzeba zapewniać im ciągłą rozrywkę.

Krzyżówki psów rasowych – dla kogo?

Weterynarze ostrzegają przed psimi krzyżówkami, jako że łączą w sobie najsilniejsze cechy różnych ras, często tworząc intensywny miks. Nie znaczy to, że są gorsze od innych psiaków – po prostu wychowanie ich może być dość wymagające.

Owczarek niemiecki skrzyżowany z corgi to wspaniały przyjaciel, jednak zanim go przygarniemy, musimy się upewnić, że będziemy w stanie zapewnić mu wystarczająco dużo uwagi. Pieski szybko się nudzą, szybko też czują się samotne.

Jako że są bardzo inteligentne, potrzebują ciągłej stymulacji – uczenie ich sztuczek, czy długie, długie spacery zdziałają w ich przypadku cuda. Należy też pamiętać, że potrzeba im wiele fizycznego wysiłku. Jeśli spełnimy te warunki, te piękne psiaki będą najlepszymi przyjaciółmi rodziny!

Zobacz zdjęcia:

owczarek niemiecki corgi

Owczarek niemiecki skrzyżowany z corgi? Muszą być przepiękne!

owczarek niemiecki

Pieski mają nieskończone pokłady energii.

owczarek niemiecki

Uwielbiają się bawić i są bardzo przywiązane do swoich właścicieli.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: animalso.com, doggypedia.org