Swiatzwierzat.pl
Królowa Elżbieta II i ukochany corgi

PAUL ELLIS/AFP/East News, STEVE PARSONS/AFP/East News

Elżbieta II pozostawiła cztery psy. Nie wszystkie zostały potraktowane po królewsku

17 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wielu Brytyjczyków wyraziło swoje oburzenie po tym, jak ujawniono, co teraz stanie się z czterema ukochanymi psami Elżbiety II. Mimo, iż książę Andrzej i jego była żona zapewnili już, że zaopiekują się trzema z nich, zrzekli się praw do opieki nad pozostałym pupilem.

Nie żyje królowa Elżbieta II. Najdłużej panująca brytyjska monarchini odeszła 8 września 2022 r. po południu w wieku 96 lat. Słynęła ze swojej miłości do psów, zwłaszcza corgi. Przez 70 lat rządów miała ponad 30 czworonogów o charakterystycznych krótkich łapkach, które nazywała swoją "rodziną". Zwykła nawet mawiać, że "corgi mają zawsze rację".

Kochała je jak dzieci. Co stanie się z psami królowej Elżbiety II po jej śmierci?

Po śmierci Elżbiety II ruszyła lawina spekulacji nad tym, kto zaopiekuje się czterema osieroconymi zwierzakami. Monarchini w chwili śmierci miała cztery psy różnych ras - dwa z nich, psy o imionach Muick i Sandy, były czystej rasy walijskimi corgi pembroke, które dostała zimą 2021 r. w prezencie od księcia Andrzeja. Pod jej opieką znajdowała się też Candy, suczka rasy dorgi, czyli mieszanka jamnika i corgi.

Niewiele osób wie, że oprócz corgi, na królewskim dworze widywano również spaniele. Królowej do końca życia towarzyszył cocker spaniel, którego adoptowała w lutym 2022 roku.

Zgodnie z rodowodem, suczka nosi imię Wolferton Drama, ale przez swoją właścicielkę była nazywana Lissy. W ostatnim czasie pokonała 38 konkurentów i zdobyła pierwsze miejsce w 91. Mistrzostwach Cocker Spanieli Kennel Clubu, wykazując się wyjątkowym talentem do pracy. Tym samym stała się pierwszym myśliwskim championem królowej.

Kotki

Apel do kierowców. Jesienią zwierzęta szukają schronienia w autach

CZYTAJ DALEJ

Niepewny los suczki Lissy

Potwierdziły się spekulacje prasy na temat dalszego losu należących do Elżbiety II psów corgi. Dziś wiadomo, że książę Andrzej, średni syn Elżbiety II, i jego była żona Sarah wezmą do siebie ukochane psy monarchini - ale nie wszystkie.

Rzecznik księcia Yorku powiedział, że zajmą się oni Muickiem i Sandy – dwoma psami rasy corgi, które Elżbieta II otrzymała w prezencie. Zwierzęta miały być dla niej wsparciem i pocieszeniem w okresie żałoby po mężu, księciu Filipie. Jest wysoce prawdopodobne, że dołączy do nich Candy, która bardzo polubiła się ze swoim przyszywanym rodzeństwem.

Wciąż nie jest jasne, co stanie się z 4-letnią cocker spanielką Lissy. To, że spośród czworonożnej czwórki mieszkała z królową najkrócej sprawiło, że nie zdążyła zżyć się z jej pozostałymi psami. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że suczka mieszka obecnie ze swoim trenerem Ianem Openshawem, który sam przyznał, że praca z psami Jej Królewskiej Mości było spełnieniem jego ambicji. Czy zostanie z nim na stałe? Czas pokaże.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: PAP

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Kamery przyłapały złotego medalistę na nietypowej czynności. Musiał się tłumaczyć

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >