Swiatzwierzat.pl
Królewski Corgi EA

Autorstwa Senedd Cymru / Welsh Parliament from Wales - Official opening of the Fourth Assembly, June 7 2011 / Agoriad swyddogol y Cynulliad newydd, 7 Mehefin 2011, CC BY 2.0, SEBASTIEN BOZON/AFP/East News

Nietypowy zwyczaj królowej Elżbiety II. Zostawiała swoim psom pod nogami niespodziankę po herbacie

11 Września 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Królowa Elżbieta II miała kilka znaków rozpoznawczych, z którymi była kojarzona na całym świecie. Można do nich zaliczyć wymowny uśmiech czy upodobanie do zmyślnych kapeluszy. Na pewno też jednym z nich były jej ukochane psy rasy Corgi, którą monarchini szczególnie ukochała.

Jak na dobrą władczynię przystało, królowa dbała o wszystkich swoich poddanych, również tych czworonożnych. Okazuje się, że te były częścią jej codziennego, herbacianego rytuału. Same nie siedziały zresztą z niczym, bo ich pani zawsze miała dla nich wyjątkowy specjał. Czym dokładnie były rozpieszczane psy?

Czym królowa Elżbieta II karmiła swoje psy?

Nie wiemy oczywiście, jaką dokładnie dietę stosowano, karmiąc zwierzęta królowej Elżbiety II, ale możemy przypuszczać, że wyjątkowo zwracano uwagę na to, by żywiły się zdrowo. Monarchini uwielbiała je jednak rozpieszczać, dlatego dbała o to, by w przerwach od zbilansowanych posiłków jej pupile dostawały jeszcze jakiś rarytas.

Bezpanskie psy

Bezpańskie psy nie chcą zejść z drogi. Nie zdają sobie sprawy, że dla ich przyjaciela jest już za późno

CZYTAJ DALEJ

Ten miały otrzymywać w trakcie jej porannej herbaty. Królowa zawsze po śniadaniu piła ją, przegryzając herbatnikami. Do niej zamawiała też słodkie bułeczki z dżemem i śmietaną, ale to nie ona je jadła. Podobno przepadały za nimi jej pieski, dlatego w trakcie spożywania napoju kruszyła je pod swoimi nogami, by czworonogi mogły się nimi raczyć, nie opuszczając swojej pani choćby na krok.

Królowa Elżbieta II nie mogła dzielić się z psami wszystkim

Choć monarchini prawdopodobnie podzieliłaby się ze swoimi pupilami ostatnim posiłkiem, gdyby nastała taka konieczność, niestety nie mogła częstować ich ulubionym słodyczem. Królowa Elżbieta II była bowiem zakochana w czekoladzie i spożywała ją praktycznie każdego dnia za wyjątkiem Wielkiego Postu.

Jak powszechnie wiadomo, psom nie wolno dawać czekolady, bo jej przedawkowanie może okazać się dla zwierzęcia śmiertelne. Dlaczego? W tym słodyczu znajduje się teobromina, którą bardzo źle znosi psi organizm. Jej nadmiar objawia się drgawkami i arytmią serca. Spożycie choćby kilku kafelków czekolady może się skończyć dla psa tragicznie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: noizz.pl

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

Czytaj więcej >