Swiatzwierzat.pl > Płazy

Płazy

Iluzja optyczna
16.11.2023 15:38 Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Ten test zdradzi dużo na temat tego, jaki rzeczywiście jesteś

Zwierzęce iluzje optyczne cieszą się wśród internautów ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, to nietypowe obrazy, na których każdy widzi coś innego. To, co dostrzeżesz jako pierwsze, najlepiej opisuje Twoją osobowość oraz wartości życiowe. Sprawdź, czy opis wyjątkowej iluzji optycznej czymś Cię zaskoczy.

Salamandra to największy płaz ogoniasty w Polsce
23.10.2023 14:13 To największy płaz ogoniasty w Polsce. Gdy go spotkasz, lepiej trzymaj ręce z daleka od oczu i ust

Polskie lasy zachwycają niezależnie od panującej akurat pory roku. Tamtejsza flora i fauna ma do zaoferowania wiele niezależnie od warunków atmosferycznych. W social mediach Lasów Państwowych regularnie pojawiają się ciekawostki związane z zamieszkującymi je zwierzętami. Niedawno leśnicy postanowili przybliżyć swoim odbiorcom największe płazy ogoniaste w naszym kraju. Okazuje się, że po spotkaniu z nim należy zachować szczególną ostrożność.

Ampleksus
14.10.2023 11:48 Nie uwierzysz, co robią samice żab, by odeprzeć zaloty samców. Badacze odkryli 3 sposoby

Grupa naukowców analizująca zachowania płazów doszła do zaskakujących wniosków. Specjaliści odkryli, że samice żab trawnych potrafią oszukiwać natrętne samce. Umiejętność ta przydaje im się w okresie rozrodczym. Bezogoniaste płazy opracowały aż trzy strategie pozwalające im uwolnić się od niechcianych adoratorów.

Rzekotka drzewna
05.10.2023 10:07 Zagrzebuje się w ziemi i idzie spać na kilka miesięcy. Leśnicy pokazali prześliczną istotę żyjącą w polskich lasach

Jesień to nie tylko czas ogromnego urodzaju. To okres, w którym wiele zwierząt musi dobrze przygotować się do zimy, aby ją przetrwać. Pracownicy Państwowych Lasów z Nadleśnictwa Siedlce pokazali internautom, że nie tylko niedźwiedzie zapadają w Polsce w sen zimowy. Również maleńkie ślicznotki muszą znaleźć bezpieczne miejsce na przeczekanie zbliżającej się zimy. 

Żaba w sałacie z Lidla
30.09.2023 12:03 Kupiła mix sałat, w opakowaniu coś się ruszało. Lidl odpowiada. Jak znalazła się tam żaba?

Klientka sieci supermarketów Lidl nie miała tego dnia szczęścia. Kiedy przyszła do domu po udanych zakupach, odkryła, że nie wróciła z nich sama. Mały towarzysz dał o sobie znać, kiedy przyglądała się kupionej mieszance sałat. Osłupiała, kiedy szczelnie zamknięte opakowanie zaczęło się ruszać.

Ukryte zwierzęta
26.09.2023 13:05 Odskoczyła jak oparzona, gdy sięgnęła po woreczek na psie odchody do podajnika. W środku było ich mnóstwo

Pewna kobieta, podczas spaceru z psem chciała skorzystać z ogólnodostępnych worków na odchody. Ku jej zdziwieniu, w skrzyneczce, w której są przechowywane plastikowe woreczki, ukryło się mnóstwo małych stworzeń. Wszystko wskazywało na to, że zadomowiły się tam na dobre. 

Pies znalazł coś na swoim posłaniu
07.09.2023 16:01 Była pewna, że na posłaniu psa leży kołtun. Wtem kłębek zaczął się poruszać, nie mogła uwierzyć czym jest

Każdy właściciel futrzastego przyjaciela musi liczyć się z tym, że nieodłącznym elementem posiadania zwierzaka są kłaczki walające się po mieszkaniu. Kłębki z sierści znajdywane pod meblami czy w posłaniu to dla wielu codzienność. Pewna kobieta, która chciała posprzątać po swoim psie, zdała sobie sprawę, że pomyliła wyczesywane futro z żywą istotą. Nie miała pojęcia, jakim cudem dzikie zwierzę znalazło się w jej mieszkaniu, ani dlaczego miało na sobie sierść jej czworonoga. 

Rodzina znalazła niechcianą niespodziankę wśród liści szpinaku z marketu
13.08.2023 16:29 Zakupy w spożywczaku mogą zaskoczyć. Pokazała, co znalazła w liściach szpinaku, firma przeprasza za wpadkę

Szpinak bywa polecany przez dietetyków ze względu na przeciwutleniacze zawarte w liściach, które poprawiają naszą odporność i chronią przed chorobami nowotworowymi i miażdżycą. Ale co jeszcze można znaleźć w tym pysznym i zdrowym warzywie? Chociażby “imigrantów” z odległych zakątków kraju bądź świata. Cała rodzina aż podskoczyła z wrażenia, kiedy zorientowali się, że w opakowaniu ekologicznego szpinaku znajduje się coś więcej niż liście. Chociaż kolor zwierzęcia pomagał mu zakamuflować się wśród zielonej zawartości, cała przykrywka spełzła na niczym, kiedy się poruszyło.

Dziura w ziemi i grzebiuszki ziemne
18.07.2023 10:33 Zaświecili latarką do dziury w ziemi. W głębi lasu kilkanaście przerażonych istot potrzebowało pomocy

W Polsce żyje aż 18 gatunków płazów. Wiele z nich prowadzi skryty tryb życia, przez co spotkania z nimi należą do rzadkości. Inne nie mają oporów przed zasiedlaniem terenów, na których często spotykają ludzi. Pomimo ogromnej różnorodności w zachowaniu oraz wyglądzie, wszystkie płazy żyjące w Polsce są objęte ścisłą ochroną. Każdy uratowany osobnik jest cenny. Dlatego warto wiedzieć, jak w prosty sposób można pomóc w ochronie naszej rodzimej fauny. Nawet podczas krótkiego spaceru do okolicznego parku można uratować wiele małych zwierząt! Wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę. 

Zaskroniec w trakcie posiłku
12.07.2023 14:46 Pokazali, co dzieje się w Bieszczadach. Musimy patrzeć pod nogi, kilka sekund i zniknęła w paszczy

Bieszczady są terenem, na którym występuje wiele rodzimych gatunków zwierząt. Dla części z nich te dziewicze tereny są jedną z niewielu ostoi. Tak jest w przypadku salamander, które ciężko spotkać gdziekolwiek indziej. Stworzenia przypominające miniaturowe smoki są objęte ścisłą ochroną. Ich wygląd odstrasza większość drapieżników, więc mają niewiele naturalnych wrogów. Zdarza się jednak, że kończą jako posiłek. Tak było w przypadku osobnika żyjącego na terenie Nadleśnictwa Cisna. 

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione
23.01.2023 12:45 "Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Kylee Gray to strażniczka Parku Narodowego Conway w Australii, która w trakcie swojej kariery widziała już wiele interesujących okazów zwierząt, lecz to, co odkryła ostatnio, mocno ją zaskoczyło. Monstrualnych rozmiarów ropucha nie ma sobie równych i pobiła nawet swoją poprzedniczkę w Księdze Rekordów Guinnessa. Niestety należało ją uśpić.Godzilla, czyli gigant o aparycji prehistorycznego gada, okazuje się mieć kuzyna w świecie płazów. Strażnicy z Departamentu Środowiska i Nauki zajmowali się oczyszczaniem jednego ze szlaków turystycznych, gdy nagle dokonali niezwykłego znaleziska. Ich oczom ukazała się ogromna ropucha trzcinowa. W pierwszej chwili nie dowierzali, że to faktycznie żywe stworzenie.

Ropucha
01.09.2022 14:12 Kobieta robi zdjęcie stosu liści. Zdumiewające, czyją kryjówkę odkryła przez przypadek

Kathy Yates chciała sfotografować leżący na ziemi stos liści. Kobieta nie ukrywała zaskoczenia, gdy zobaczyła, że pod liśćmi znajduje się żywa istota. Dopiero po przybliżeniu zdjęcia dostrzegła doskonale zakamuflowane stworzenie. Pewna internautka podzieliła się swoją niecodzienną historią. Dziewczyna przyznała, że uwielbia podziwiać przyrodę i fotografować niektóre jej elementy. Nie inaczej było w dniu, gdy podczas porannego spaceru spostrzegła charakterystyczny stos liści.