Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Podniosła deskę sedesową i oczy wyszły jej na wierzch. Dzieli z nim dom od roku
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 18.02.2024 13:35

Podniosła deskę sedesową i oczy wyszły jej na wierzch. Dzieli z nim dom od roku

pływająca żaba
pływająca żaba, źródło: facebook/LouiseDrolz, pixabay/shadowfirearts

Kobieta mieszkająca w Australii nie spodziewała się takiego gościa w swojej łazience. Nieproszony lokator nie planował jednak się wynieść. Kobieta nie miała innego wyboru, musiała tak postąpić. Australijska żaba zajmuje jej łazienkę od niemal roku.

Wiele gatunków tych płazów występuje tylko w Australii

W Australii żyje wiele gatunków żab. Według obliczeń naukowców jest ich aż 247. Większość to gatunki endemiczne, czyli żyjące jedynie na tym kontynencie. Zamieszkują praktycznie całą Australię, jednak od 1993 roku zaobserwowało ich masowe wymieranie. Zwierzęta zaatakował groźny grzyb. Od tego momentu oprócz zagrażającym im drapieżnikom muszą stawiać czoła również niebezpiecznej chorobie. 

Nic więc dziwnego, że australijskie żaby szukają schronienia w ludzkich mieszkaniach. I choć mieszkańcy Australii przywykli do odwiedzin dzikich zwierząt to nadal te pomysłowe stworzenia potrafią ich zaskoczyć. 

Starsze koty — mniejszy kłopot? Adopcja mruczącego seniora ma swoje zalety "Przepraszamy, że musiałeś tyle czekać". Inspektorzy wyrwali psa z rąk oprawcy

Nieproszony gość w łazience

Przez ostatnie kilka miesięcy mieszkanka Australii dzieliła swój dom z nieproszonym gościem. W jej toalecie zamieszkała żaba. Najprawdopodobniej szukając bezpiecznego schronienia, zawędrowała do łazienki kobiety i nie pytając nikogo o zdanie zamieszkała w sedesie. 

pexels-rachel-claire-6127205-2.jpg
gościnna łazienka, źródło: pexels/RachelClaire

Żaba stała się na tyle częstym gościem, że otrzymała od kobiety imię Stanley. Na całe szczęście właścicielka może sobie na to pozwolić, ponieważ żaba wybrała na swój dom łazienkę dla gości, z której rodzina rzadko korzysta.

Kobieta nie mogła postąpić inaczej. Żaba stała się stałym bywalcem gościnnej łazienki

Pod zamieszczonym przez kobietę poście o nietypowym mieszkańcu jej domu pojawiło się wiele pytań. Między innymi o to, co się dzieje z żabą gdy kobieta spuści wodę. Odpowiedź kobiety jest naprawdę zaskakująca. 

Naprawdę nie wiem. Spłukuję wodę, on znika. Po czym wraca za kilka godzin lub dni. Na szczęście mam więcej toalet, dlatego nie muszę z niej często korzystać. Może dlatego żaba zrobiła sobie z niej swój dom - napisała w odpowiedzi na komentarz kobieta.

Żaba mieszka w nieswojej łazience już niemal rok. Kobieta nie ma zamiaru jej wypędzać. Kiedy pojawiła się u niej pierwszy raz, próbowała przenieść żabę do ogrodu i wypuścić na wolność. Jednak Stanley zawsze wraca. Kobieta obniżyła nawet poziom wody w toalecie, aby mógł swobodnie wyskoczyć jeśli będzie miał na to ochotę. Zwierzę jednak grzecznie zajmuje tylko sedes, traktując go jako swój prywatny staw.

 

Źródło: facebook/LouiseDrolz

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?