Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Buldog

Buldog

Buldog – co to za pies? Podstawowe informacje

Buldog to jedna z bardziej popularnych ras psa na świecie, w ramach której wyróżnić możemy wiele typów – często dość wyraźnie różniących się od siebie zarówno temperamentem, jak i cechami fizycznymi. 

Podstawową cechą charakterystyczną dla buldogów jest ich krótka kufa z wysuniętą do przodu żuchwą. Taka budowa anatomiczna umożliwia buldogom na niezwykle silny zacisk szczęk. W przypadku większości typów buldogów, ich kończyny są bardzo muskularne. Wszystko to wynika z faktu, że rasa to została wyhodowana głównie do walk z bykami – stąd też pochodzi ich nazwa. Dziś z przyczyn etycznych buldogi są klasyfikowane wyłącznie jako psy do towarzystwa i nie wykorzystuje się ich do walki.

Usposobienie buldogów jest w dużej mierze warunkowane typem konkretnego buldoga. Dla przykładu, w przypadku buldogów francuskich zauważymy przede wszystkim oddanie, ciepło i lojalność. Buldogi z reguły są psami towarzyskimi i nie są niebezpieczne, jednak biorąc pod uwagę historię powstania tej rasy, jak i doświadczenia współczesnych hodowców, trzeba pamiętać, że niektóre buldogi mogą przejawiać cechy dominujące, a na agresję zawsze w sposób zdecydowany odpowiedzą agresją.

Buldogi – zdrowie i życie

Buldogi żyją średnio od 8 do 15 lat, w zależności od typu buldoga. Najkrócej żyje buldog angielski (od 8 do 10 lat), a najdłużej buldog amerykański, który może dożyć nawet 15 roku życia. Nie zawsze jest to jednak życie, na jakie każdy pies zasługuje. 

Nienaturalność osiągniętych przez hodowców cech fizycznych którymi buldog się charakteryzuje sprawia, że są to psy narażone na rozliczne choroby. Najczęstszą z nich jest dysplazja stawu biodrowego. Buldogi mają również poważne problemy z oddychaniem, które nasilają się wraz z wiekiem, a także cierpią na problemy związane z oczami, uszami i choroby skóry.

Jakie są rodzaje buldogów?

Możemy wyróżnić kilka typów buldoga, spośród których niektóre w znaczny sposób różnią się fizycznie od swoich kuzynów. Możemy wymienić zatem takie typy jak wysportowany buldog amerykański, pulchny buldog angielski, czy filigranowy buldog francuski. Godne wzmiankowania są również takie typy jak alapaha blue blood buldog czy buldog kontynentalny.

Ile kosztuje buldog?

Kupując buldoga z hodowli będziemy musieli przygotować się na spore wydatki, które będą tym większe, im większe są osiągnięcia wystawowe rodziców psa. Cena jest zależna również od typu buldoga. 

Zdecydowanie najtańsze są buldogi francuskie, których cena waha się od 3 000 złotych do 6 000 złotych. Nieco droższe są buldogi angielskie, za które przyjdzie nam zapłacić od 5 500 złotych do 7 000 złotych. Najdroższe z kolei są buldogi amerykańskie, których cena zaczyna się od 6 000 złotych.

Pokaż więcej

buldog francuski
21.03.2024 11:19 Cierpiącego buldoga spisali na straty. Jednym z lekarstw była miłość człowieka

Właściciele kupili sobie “modnego” psa. Buldog francuski, czyli piesek o krótkim pyszczku stał się ostatnimi czasy pożądaną rasą. Opiekunowie zapomnieli niestety, że utrzymanie psa kosztuje, a żywe zwierzę nie jest zabawką. Gdy pupil zaczął chorować, postanowili się go pozbyć w możliwie najgorszy sposób.

Zaginął pies
08.03.2024 15:40 Właściciele są przerażeni. Lawinowy wzrost kradzieży rasowych psów

Kradzieże psów, nazywane dognappingiem, są bardziej powszechne, niż mogłoby się nam wydawać i mają ścisły związek z rozwojem współczesnej technologii i mediów społecznościowych. Najczęstszą motywacją złodziei oraz grup przestępczych o charakterze zorganizowanym jest chęć zarobku, co wyjaśnia, dlaczego porywają głównie zwierzęta konkretnych ras. Przy próbie sprzedaży mogą być warte zawrotne sumy, dlatego ich właściciele powinni zachować szczególną ostrożność. 

Świąteczne życzenia psa się spełniło
25.12.2023 15:59 Buldog Helmut ma wyjątkową prośbę do Świętego Mikołaja. Wszystko potoczyło się inaczej, niż zakładał

Życzenia nie spełniają się ot tak, jednak kiedy jak nie teraz, gdy Święty Mikołaj chodzi po świecie i obdarowuje dzieci i dorosłych prezentami, możemy liczyć na łut szczęścia? Miłe zaskoczenie spotkało buldoga angielskiemu o imieniu Helmut, który doczekał się pięknego zakończenia pobytu w schronisku po tym, jak rodzina odtrąciła go na krótko przed wylotem na wakacje. 

Pies ani myśli ruszyć się podczas spaceru
07.11.2023 16:09 Podczas spaceru pies siada przed jednym z domów i nie zamierza się ruszyć. Nie do wiary, czemu to robi

Każdy opiekun czworonoga doskonale zdaje sobie sprawę, że jego pupil miewa swoje humorki. Niektóre z nich dają się we znaki. Niezależnie, czy znajduje się w domu, czy na spacerze. Ten uroczy buldog niemal podczas każdego wyjścia siada w konkretnym miejscu przed pewnym domem i nie zamierza się sprzed niego ruszać. Kiedy dowiecie się, dlaczego tak się zachowuje, możecie się zdziwić.

Rodzina buldożków
17.10.2023 14:20 Jeden ze szczeniaków z nowo narodzonego miotu różni się od pozostałych. Jak to możliwe, że ma taki kolor?

Buldożka o imieniu Freya urodziła aż siedmioro szczeniąt. Jej opiekunowie byli zachwyceni przebiegiem porodu. Jednak okazało się, że to nie był koniec wielkich emocji. Oniemieli kiedy dokładnie obejrzeli wszystkie z nowo narodzonych czworonogów. Jedno wyglądało zupełnie inaczej niż psy, które widzieli przez całe swoje dotychczasowe życie.

pies rasy buldog francuski i ogon kota
05.06.2023 15:07 Psotny buldożek zrobił sobie zabawkę z kociego ogona. Miarka się przebrała, mruczek nie pozostał dłużny

Szczeniak buldoga nie potrzebował żadnych drogich zabawek. Kiedy mruczek wymachiwał ogonem przed oczami psa, ten nie mógł się powstrzymać i urządził sobie polowanie. Radosny psiak szybko został ukarany przez kota, który miał tego już dość. Urocza zabawa dwójki zwierzaków rozczuliła internautów.Buldożkowi w zupełności wystarczył koci ogon, by spożytkować nagromadzoną energię.  Mruczek nie był zachwycony, więc pies niestety musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania.

buldog
20.05.2023 08:34 Pokazała nagranie swojego szczeniaka, który nie chce iść spać. Internauci nie dowierzali, co zrobił

Na TikToku możemy znaleźć wiele ciekawych i zabawnych nagrań z pupilami w roli głównej. Tak też było tym razem. Jeden z użytkowników opublikował film ze swoim Buldogiem francuskim, kiedy to nie chce iść spać. Słodyczy było niemiara.Sen dla wielu z nas jest czymś, na co nie możemy się doczekać. Odliczamy godziny, aby nasz organizm mógł się zregenerować. Główny bohater TikTokowego filmiku, miał inny plan na wieczór, niż sen.

Buldog
19.05.2023 09:15 Ból był tak nieznośny, że rozdrapywał sobie skórę do krwi. Właściciele psa nie mieli sobie nic do zarzucenia

Buldog imieniem Rocky był skrajnie wychudzony, a świąd całego ciała nie pozwalał mu normalnie funkcjonować. Chwilową ulgą przynosiło mu jedynie rozdrapywanie swędzących ran do krwi. Właściciele każdego dnia widzieli jego cierpienie, a mimo to postanowili szukać wymówek, by nie udać się z nim do weterynarza. W dodatku sąsiedzi zgłaszali, że dzieci właścicielki na spacerach szarpały go i podduszały. Sprawa skończyła się interwencją.Sytuacja psów ras brachycefalicznych w Polsce jest dramatyczna. Pomarszczona, urocza mordka skłania ludzi do nieodpowiedzialnego rozmnażania pupili i często kończy się cierpieniem nieleczonych zwierząt. Coraz więcej lekarzy weterynarii i towarzystw kynologicznych zwraca uwagę na to, żeby świadomie hodować te psy. Te, które zostały powołane na świat, często kończą porzucone przez właścicieli, którzy nie podołali opiece.

buldog i list
17.05.2023 16:32 Buldożek dostał naganę w psim przedszkolu. Właścicielom przysłano list, trudno uwierzyć, co przeskrobał

Maggie to uroczy buldog francuski, który został zawieszony w prawach “ucznia” w psim przedszkolu, gdzie regularnie uczęszcza. Sprawa była na tyle poważna, że personel skierował do opiekunów psa pisemne zawiadomienie. Kto by się spodziewał, że ten uroczy czworonóg może tak poważnie narozrabiać, a w domu zgrywać niewiniątko. Podopieczni w przedszkolu nie zawsze bywają grzeczni niczym aniołki. Co ciekawe, dotyczy to również czworonożnych pociech, które wymagają socjalizacji przed osiągnięciem dojrzałości. Maggie wyraźnie podpadła swoim opiekunom. W związku z tym otrzymała nie tylko naganę, ale o całej sytuacji poinformowano również jej właścicieli.

pies rasy buldog amerykański
14.05.2023 09:42 Pies nie wiedział, jak podziękować za wszystko, co dla niego zrobili. Jego reakcja odebrała wszystkim mowę

Mr. Snufflufugus to mieszaniec rasy buldog amerykański, które biegał po okolicy w Copperas Cove w Teksasie. Zwierzę było wyraźnie zdezorientowane i nie wiedziało, co ze sobą zrobić. Wszystko wskazywało na to, że szuka kogoś, kto zechce mu pomóc. Na szczęście trafił na odpowiednich ludzi, którym odwdzięczył się w zaskakujący sposób.Pies ewidentnie nie wiedział, jak zachować się na ulicy. W końcu natknął się na patrolujących teren ratowników z miejscowego ośrodka Animal Control. Widząc przyjaźnie nastawionych względem siebie ludzi, poczuł tak ogromną ulgę, że chciał im się jakoś odwdzięczyć. Zrobił to w najpiękniejszy z możliwych sposobów.

szczenię buldoga francuskiego
07.05.2023 11:04 Była pewna, że kupiła wymarzonego buldożka. Odebrało jej mowę, kiedy wyrósł na coś zupełnie innego

Tiktokerka z Wielkiej Brytanii, która prowadzi konto na TikToku pod nazwą @bethlouiseeexo, opowiedziała o tym, co spotkało ją po zakupie wymarzonego buldoga francuskiego. Szczenię wybrała za pośrednictwem internetowej platformy handlowej Gumtree. Kilka miesięcy później uroczy buldożek przestał jednak przypominać rasowego psa.Choć niewątpliwie każde zwierzę zasługuje na bezwarunkową miłość i uznanie, suczka nazywana Luna nie do końca spełnia wymagania rasy, na którą zdecydowała się jej opiekunka.

None
03.04.2023 11:06 Buldożek nie ma zamiaru dłużej czekać na jedzenie. Urządził właścicielce awanturę wszechczasów

Czy pies może strzelić focha? Tak, jak najbardziej. Właścicielka buldoga francuskiego o imieniu Walter pokazała, jak jej pupil upomina się o jedzenie. Trzeba przyznać, że odgłosy, jakie wydaje, można pomylić z płaczem dziecka. Ciekawe, czy podobnie myślą ich sąsiedzi.Buldogi francuskie cieszą się w ostatnich latach popularnością na całym świecie, a także w Polsce. Ich miłośników można znaleźć niemal w każdym kraju, gdyż to naprawdę czułe zwierzęta o nieskomplikowanej osobowości. Niemniej jednak Walter udowadnia, że przedstawiciele jego rasy są w stanie dosadnie upominać się o to, na co akurat mają ochotę. 

Buldog francuski
29.03.2023 11:02 Buldog francuski najpopularniejszą rasą psów w USA. Dlaczego stał się przedmiotem mody?

Buldog francuski jest obecnie najbardziej lubianą rasą psów przez Amerykanów - taki wniosek wysunął American Kennel Club. Pupile o krótkich pyskach, krępej budowie ciała i uszach niczym nietoperz, określane pieszczotliwie “żabkami”, wspięły się na szczyt zestawienia, detronizując labrador retrievera. Co popularność ras brachycefalicznych mówi o nas i kondycji moralnej społeczeństwa? Niestety nic dobrego.Znane są praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, choć na przestrzeni ostatnich lat zyskiwały coraz większe uznanie wśród mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Mowa o buldogach francuskich, czyli "najmodniejszej" rasie psów 2022 roku według największej organizacji kynologicznej w USA. Chociaż trudno o weselsze czworonogi, wytypowanie buldoga francuskiego jako faworyta amerykańskich psiarzy może napawać niepokojem - po obu stronach oceanu. Hodowane bezkrytycznie zwierzęta w celu zaspokojenia popytu cierpią przy akompaniamencie odgłosów zadyszki i zachłyśnięć własną śliną. Psy z krótkim pyskiem mają naprawdę pieskie życie.

None
06.03.2023 12:40 "13 posterunek" zrewolucjonizował polską telewizję. Co się stało z psem Pershingiem?

“13 posterunek” to kultowy polski serial uwielbiany przez telewidzów. W rolach głównych występowali w nim Cezary Pazura, Aleksandra Woźniak, Piotr Zelt oraz Marek Perepeczko. Nie można jednak zapomnieć o odtwórcy jednej z najbardziej wyjątkowych postaci - psa Pershinga. Nie wszyscy wiedzą o niektórych aspektach związanych z jego rolą.13 posterunek" to jeden z tych tytułów, który ma swoje zaszczytne miejsce w historii kinematografii jako absolutna klasyka polskiego sitcomu. Pierwszy odcinek serialu o najbardziej pechowym posterunku policji został wyemitowany w 1997 roku, w związku z czym już niedługo będzie świętował swoją 26 rocznicę. Okazuje się jednak, że dla dobra fabuły zdecydowano się na nagięcie kilku faktów dotyczących psiej gwiazdy serialu - psa Pershinga.

Walter
04.12.2022 15:20 Buldog nie potrafi szczekać, ale ma inny wyjątkowy talent. Internauci wróżą mu karierę w operze

Poznajcie buldoga francuskiego o imieniu Walter Geoffrey. Ten wesoły i hałaśliwy piesek, który w sieci okrzyknięty został prawdziwą gwiazdą, chcąc pokazać swoją wyższość, postanowił nieco pokłócić się ze swoją właścicielką. Awantura wywołuje niekontrolowany atak śmiechu. Jego występ na długo zapadnie Wam w pamięć. Walter może wydaje się zwyczajnym psem, który na co dzień wiedzie bardzo szczęśliwe życie u boku swojej opiekunki Amber Martin, jednak jest pewna rzecz, która wyróżnia go na tle pozostałych przedstawicieli swojej rasy. Psiak wynosi śpiew na zupełnie nowy poziom!

BeFunky-collage - 2022-10-14T085251.565
14.10.2022 15:22 Buldog amerykański XL zagryzł swoją właścicielkę. Matka błagała, by go oddała

W Wielkiej Brytanie doszło do dramatyczniej sytuacji z udziałem buldoga amerykańskiego XL. Pies zagryzł swoja właścicielkę. Jej matka wręcz błagała by go oddała, lecz jej prośby nic nie wskórały. Tragiczny finał przewidziała dwa tygodnie przed wypadkiem.Buldog amerykański XL, inaczej nazywany american bully to bardzo masywny pies o ogromnej sile. Jego najwięksi przedstawiciele osiągają nawet 58 cm w kłębie. Pracując nad tą rasą hodowcy chcieli stworzyć spokojnego, przyjaznego i oddanego właścicielowi psa z charakterystyczną, umięśnioną posturą. Niestety nieodpowiednie postępowanie i brak tresury mogą przynieść odwrotny skutek.

penelope
06.10.2022 15:22 Penelope to szczeniak inny niż reszta. Zamiast szczekać, brzmi jak hybryda kota i wiewiórki

Nie da się ukryć, że suczka o imieniu Penelope to szczeniak jedyny w swoim rodzaju. Piesek, aby zwrócić na siebie uwagę opiekunów, nauczył się wydawać dźwięki, którą mogą zaskakiwać. Brzmią jak połączenie odgłosów kota i wiewiórki. To trzeba usłyszeć na własne uszy!Penelope to niewielkich rozmiarów pies, który aby poprosić swoich opiekunów o wzięcie na ręce wydaje dźwięki, jakich nikt by się po nim nie spodziewał. Trzeba przyznać, że brzmią one dość zabawnie. Dzięki nim suczka zyskała popularność w mediach społecznościowych.

Zielony buldożek
04.10.2022 16:00 W ciągu jednej nocy sierść buldogów zmieniła kolor na zielony. Istniało tylko jedno wytłumaczenie

Buldogi francuskie wycięły zaskakujący numer, gdy ich właścicielka spała. Po przebudzeniu kobieta nie mogła uwierzyć własnym oczom, że doszło do czegoś tak dziwnego. Sierść psów przybrała zielony kolor. A wystarczyło tylko zamknąć drzwi do kuchni...Zwierzęta, tak samo jak dzieci, broją, psocą i psują. Taka ich natura, dlatego właściciele muszą być przygotowani na ewentualne szkody wyrządzone przez naszych milusińskich. Czworonogi są bowiem żywo zainteresowane nie tylko otaczającą je przyrodą, ale przede wszystkim przedmiotami codziennego użytku znajdującymi się w domu. Historia, jaka rozegrała się w miejscowości Lamphun w północnej Tajlandii, udowadnia, że niektóre z nich nigdy nie powinny znaleźć się w zasięgu psich łapek. W ciągu zaledwie jednej nocy psiaki wyrobiły sobie reputację wandali.

Miłość
20.08.2022 17:47 Powiedziała swojemu psu, że go kocha. Odpowiedź pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła

Zwykle to papugi mają reputację gaduł, które stale powtarzają to, co mówią ich właściciele, ale tym razem to mały buldog francuski zabłysnął w sieci dzięki pewnemu talentowi. Właścicielka powiedziała psu, że go kocha. Nikt nie spodziewał się, że usłyszy odpowiedź.Nie ma w tym nic wstydliwego w tym, że większość opiekunów zwierzaków mówi do swoich podopiecznych. Opowiadamy im przebieg dnia, zadajemy pytania, tłumaczymy różne kwestie, zwierzamy się z kłopotów. Cenimy sobie ich „umiejętność słuchania”, ale jednocześnie nie oczekujemy od nich zrozumienia czy jakiejkolwiek porady. Okazuje się, że zwierzaki potrafią nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach.

buldog
30.06.2022 18:25 Buldog daje nura do basenu pełnego lodu. W taką pogodę można tylko pozazdrościć

Właściciele nagrali reakcję buldoga angielskiego o imieniu Chandler na widok ogrodowego basenu wypełnionego lodem. Tak niewiele wystarczyło, by zwierzak zaczął skakać z radości i dawać nura do plastikowego zbiornika.Psiaki podczas upalnego lata nie mają łatwego życia. Na szczęście właścicielka buldogów angielskich - Chandlera i Waltera - wie, jak ulżyć im w gorącu. Wystarczy, że wystawi dla nich plastikowy basen wypełniony lodem, by zwierzaki zapomniały o całym świecie.

chihuahua kontra buldog amerykański
13.06.2022 13:10 Maleńki chihuahua atakuje buldoga. Zacięte starcie mogło się zakończyć tylko w jeden sposób

Buldog amerykański drzemał na podłodze, gdy podbiegł do niego chihuahua. Zadziorny charakter mniejszego psiaka nie pozwolił mu przejść obok niego obojętnie. Buldog dość szybko pożałował swojej obojętności, gdy maluch rozpoczął atak. Jego poczynania bawią do łez.W sieci opublikowano nagranie z zabawy pomiędzy chihuahuą a buldogiem amerykańskim. Brzmi groźnie? Zależy dla kogo!

Buldog
09.05.2022 10:04 Buldożkowi nie wolno wchodzić na kanapę. Nagrano rozbrajającą awanturę z opiekunką

Właścicielka buldoga angielskiego o imieniu Mac zakazała swojemu podopiecznemu wchodzić na kanapę. Mały awanturnik przyjął tę zasadę z niemałym oburzeniem i postanowił postawić na swoim. Napad gniewu w jego wykonaniu został uwieczniony na filmie.

buldog
11.04.2022 09:19 Para przekroczyła osiem granic z buldogiem francuskim. „Cały czas był w naszych ramionach"

Ukraińska para, jak wiele ich rodaków postanowiła uciekać przed wojną. W ciągu ośmiu dni przekroczyli osiem granic. W tej trudnej podróży dzielnie towarzyszył im dziewięciomiesięczny buldog francuski Barney. Oto ich poruszająca historia.Wojna na Ukrainie zmusiła wielu ludzi do ucieczki z kraju. Taką decyzję podjęli także Hanna Kolesowa i jej chłopak Nikita Nikitin pochodzący z Kachowki w Ukrainie. Od lutego przebywali w Moskwie, gdzie wyjechali do pracy, z której zrezygnowali zaraz po wybuchu wojny. Mimo, iż nadzwyczajna sytuacja zmuszała wielu właścicieli do porzucania swoich zwierząt domowych lub oddawania ich do schronisk, Kolesowa i jej partner nie wyobrażali sobie opuścić ojczyzny bez czworonożnego członka rodziny. W długą podróż zabrali ze sobą swojego dziewięciomiesięcznego psa Barneya.

BeFunky-collage - 2021-07-11T151651.500
24.03.2022 18:56 Poznajcie Chowdera, psa, który zamiast piłeczki woli deskorolkę. Został gwiazdą Internetu

Chowder to piesek inny niż wszystkie. Ma hobby zupełnie nietypowe dla psa. Zamiast uganiać się za piłeczką czy wygrzebywać wielkie kratery w ogródku, Chowder ma zupełnie inną pasję.Wszystko zaczęło się od niewinnego spaceru, gdy Chowder był zupełnie małym szczeniaczkiem. Chłopiec podjechał do niego na deskorolce. Ten moment zmienił życie Chowdera.

wyrok
24.03.2022 18:43 Głodził i zaniedbywał swoje psy, czy dosięgnie go sprawiedliwość?

Gdy policjanci weszli do mieszkania 19-letniego Jordana Edmenta w szkockim miasteczku Wishaw, ledwo mogli uwierzyć własnym oczom. Przywitały ich dwa psy, ledwo stojące na nogach. Przedstawiały obraz nędzy i rozpaczy.Szczególnie źle wyglądał Rumple, mastiif pakistański. Przypominał szkielet obciągnięty skórą.

Buldog z młodym
20.03.2022 01:00 Tak psia mama uczy szczeniaka chodzenia. Nagranie bije rekordy popularności

Buldog angielski o imieniu Elvis wszedł w fazę buntu. Rozpieszczony jedynak dał upust swoim emocjom, skarżąc się mamie. Suczka zachowała spokój i pokazała, że kluczem do właściwego wychowania potomstwa jest cierpliwość i konsekwencja. Wszystkie matki mogą brać z niej przykład.Macierzyństwo, wbrew powszechnemu wyobrażeniu o byciu najwspanialszym okresem w życiu każdej kobiety, w rzeczywistości bywa przepełnione trudnościami i wyzwaniami, przed którymi muszą stanąć nie tylko przedstawiciele gatunku ludzkiego. Wystarczy przyjrzeć się suczce o imieniu Patches podczas wychowywania swojego potomka, by zrozumieć, że bycie matką nie zawsze jest łatwe jak bułka z masłem.

Kradzież psa
08.03.2022 01:00 Nowa sztuczka złodziei psów. Zaczyna się niewinnie, ale trzeba mieć się na baczności

W sieci udostępniono wstrząsający film ukazujący kradzież rasowego psa. Właścicielka opowiedziała, o co dokładnie pytali ją nieznajomi, zanim zabrali jej podopieczną. Ta wiedza może uchronić Ciebie i Twojego zwierzaka przed tragedią. Dognapping, czyli porywania psów, jest coraz popularniejszym zjawiskiem, a zatem i dużą bolączką właścicieli zwierząt. Kradzież najczęściej dokonywana jest w sposób zorganizowany – przez przestępców. Celem złodziej padają przeważne psy rasowe i młode.

Buldożka
07.03.2022 01:00 Kanadyjska para doznała szoku. Szczeniak przyszedł na świat z zielonym futerkiem

W świecie zwierząt mają czasami miejsce sytuacje, które ciężko wytłumaczyć naukowo, a tym bardziej zrozumieć. Niedawno w Kanadzie na świat przyszły małe buldogi. Fluorescencyjny kolor futerka jednego z nich sprawia, że zdjęcia miotu obiegają serwisy informacyjne z całego świata. Trevor Mosher i Audra Rhys, para pochodząca z Nowej Szkocji w Kanadzie, są opiekunami 3-letniej suczki o imieniu Freya. Suczka w tym roku po raz pierwszy została mamą, a jej rodzina powitała miot liczący 8 zdrowych szczeniąt. Wśród nich znalazł się prawdziwy ewenement w świecie zwierząt.