Swiatzwierzat.pl
Miłość

youtube/Waggle TV

Powiedziała swojemu psu, że go kocha. Odpowiedź pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła

20 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zwykle to papugi mają reputację gaduł, które stale powtarzają to, co mówią ich właściciele, ale tym razem to mały buldog francuski zabłysnął w sieci dzięki pewnemu talentowi. Właścicielka powiedziała psu, że go kocha. Nikt nie spodziewał się, że usłyszy odpowiedź.

Nie ma w tym nic wstydliwego w tym, że większość opiekunów zwierzaków mówi do swoich podopiecznych. Opowiadamy im przebieg dnia, zadajemy pytania, tłumaczymy różne kwestie, zwierzamy się z kłopotów. Cenimy sobie ich „umiejętność słuchania”, ale jednocześnie nie oczekujemy od nich zrozumienia czy jakiejkolwiek porady. Okazuje się, że zwierzaki potrafią nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach.

Kobieta powiedziała psu „Kocham Cię”

Czy czasami marzysz o tym, by móc prowadzić rozmowy ze swoim pupilem - i to nie tylko w Wigilię? Pewna kobieta postanowiła wyznać miłość swojemu szczeniakowi rasy buldog francuski. Choć nie miała żadnych oczekiwań względem jego reakcji, przeżyła prawdziwy szok, gdy doczekała się odpowiedzi! Nie wierzysz nam? Cóż, na szczęście udostępniła wideo w sieci.

Na filmie widać, jak zakochana w swoim pupilu młoda kobieta trzyma szczeniaka na rękach i mówi mu, że go kocha. Na dowód swoich słów całuje go i czule przytula do piersi. Pies najwyraźniej chciał zaskoczyć swoją panią i wyraźnie odpowiedział „Kocham Cię”. 

Wiadomo, że psy naśladują zachowania swoich opiekunów, więc możliwe, że ten szczeniak próbował skopiować dźwięki wydawane przez kobietę. Sami posłuchajcie, jak mu to wyszło!


Lidl EA

Lidl rusza z nową ofertą. Właściciele zwierzaków będą zachwyceni

CZYTAJ DALEJ

Szczeniak przemówił "ludzkim" głosem - jak to możliwe?

Istnieje wiele pytań dotyczących psów, z którymi zmagają się wielbiciele tych czworonogów. Jednym z częściej powracających jest pytanie o to, czy psy rozumieją ludzką mowę i czy są w stanie nam odpowiedzieć.

Mimo, iż narządy artykulacyjne u psów nie są skonstruowane tak, aby tworzyć dźwięki ludzkiej mowy, to w przypadku zwierzaków wokalizacja jest sposobem na przekazanie emocji. Czworonogi porozumiewają się ze sobą przy pomocy różnych dźwięków, dlatego w rezultacie są skłonne zwracać większą uwagę na zmiany tonu w ludzkim głosie. 

Nasz nastrój, nerwowość czy napięcie mogą bowiem mieć wpływ na to, jak mówimy do zwierzęcia. Dzięki świetnie rozwiniętemu słuchowi oraz uważności psy są nie tylko w stanie rozpoznać odczuwane przez nas emocje, ale i naśladować wzorce wokalne swoich właścicieli. Mogą nawet wychwycić rytmy i niektóre dźwięki samogłosek.

Słodki buldog francuski zdobył sympatię internautów z całego świata. Czy uważasz, że psy mogą naśladować to, co mówimy, czy to tylko zbieg okoliczności? Daj znać w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: iheartdogs.com

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >