Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Powiedziała swojemu psu, że go kocha. Odpowiedź pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.08.2022 17:47

Powiedziała swojemu psu, że go kocha. Odpowiedź pupila sprawiła, że całkiem się rozkleiła

Miłość
youtube/Waggle TV

Zwykle to papugi mają reputację gaduł, które stale powtarzają to, co mówią ich właściciele, ale tym razem to mały buldog francuski zabłysnął w sieci dzięki pewnemu talentowi. Właścicielka powiedziała psu, że go kocha. Nikt nie spodziewał się, że usłyszy odpowiedź.

Nie ma w tym nic wstydliwego w tym, że większość opiekunów zwierzaków mówi do swoich podopiecznych. Opowiadamy im przebieg dnia, zadajemy pytania, tłumaczymy różne kwestie, zwierzamy się z kłopotów. Cenimy sobie ich „umiejętność słuchania”, ale jednocześnie nie oczekujemy od nich zrozumienia czy jakiejkolwiek porady. Okazuje się, że zwierzaki potrafią nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach.

Kobieta powiedziała psu „Kocham Cię”

Czy czasami marzysz o tym, by móc prowadzić rozmowy ze swoim pupilem - i to nie tylko w Wigilię? Pewna kobieta postanowiła wyznać miłość swojemu szczeniakowi rasy buldog francuski. Choć nie miała żadnych oczekiwań względem jego reakcji, przeżyła prawdziwy szok, gdy doczekała się odpowiedzi! Nie wierzysz nam? Cóż, na szczęście udostępniła wideo w sieci. Na filmie widać, jak zakochana w swoim pupilu młoda kobieta trzyma szczeniaka na rękach i mówi mu, że go kocha. Na dowód swoich słów całuje go i czule przytula do piersi. Pies najwyraźniej chciał zaskoczyć swoją panią i wyraźnie odpowiedział „Kocham Cię”. 

Wiadomo, że psy naśladują zachowania swoich opiekunów, więc możliwe, że ten szczeniak próbował skopiować dźwięki wydawane przez kobietę. Sami posłuchajcie, jak mu to wyszło!

Szczeniak przemówił "ludzkim" głosem - jak to możliwe?

Istnieje wiele pytań dotyczących psów, z którymi zmagają się wielbiciele tych czworonogów. Jednym z częściej powracających jest pytanie o to, czy psy rozumieją ludzką mowę i czy są w stanie nam odpowiedzieć.

Mimo, iż narządy artykulacyjne u psów nie są skonstruowane tak, aby tworzyć dźwięki ludzkiej mowy, to w przypadku zwierzaków wokalizacja jest sposobem na przekazanie emocji. Czworonogi porozumiewają się ze sobą przy pomocy różnych dźwięków, dlatego w rezultacie są skłonne zwracać większą uwagę na zmiany tonu w ludzkim głosie. 

Nasz nastrój, nerwowość czy napięcie mogą bowiem mieć wpływ na to, jak mówimy do zwierzęcia. Dzięki świetnie rozwiniętemu słuchowi oraz uważności psy są nie tylko w stanie rozpoznać odczuwane przez nas emocje, ale i naśladować wzorce wokalne swoich właścicieli. Mogą nawet wychwycić rytmy i niektóre dźwięki samogłosek. Słodki buldog francuski zdobył sympatię internautów z całego świata. Czy uważasz, że psy mogą naśladować to, co mówimy, czy to tylko zbieg okoliczności? Daj znać w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: iheartdogs.com