Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Maleńki chihuahua atakuje buldoga. Zacięte starcie mogło się zakończyć tylko w jeden sposób
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.06.2022 13:10

Maleńki chihuahua atakuje buldoga. Zacięte starcie mogło się zakończyć tylko w jeden sposób

chihuahua kontra buldog amerykański
youtube/rumble viral

Buldog amerykański drzemał na podłodze, gdy podbiegł do niego chihuahua. Zadziorny charakter mniejszego psiaka nie pozwolił mu przejść obok niego obojętnie. Buldog dość szybko pożałował swojej obojętności, gdy maluch rozpoczął atak. Jego poczynania bawią do łez.

W sieci opublikowano nagranie z zabawy pomiędzy chihuahuą a buldogiem amerykańskim. Brzmi groźnie? Zależy dla kogo!

Buldog amerykański kontra nieustępliwa chihuahua

Na filmie widać, że buldog amerykański leży na podłodze, a chihuahua zaczyna go ciągnąć za ogon. Chociaż przewaga gabarytów większego z czworonogów jest aż nadto widoczna, piesek o filigranowych rozmiarach nadrabia zawziętością. To niezmordowany wojownik!

Chihuahua zrobi wszystko, by namówić swojego towarzysza do wspólnych psot, a tymczasem buldog oznacza się niemal anielską cierpliwością. Pozwala swojemu mniejszemu koledze na skakanie po nim, trącanie łapami czy pyszczkiem, a w jego zachowaniu nie widać nawet cienia agresji.

W końcu psi odpowiednik Goliata podejmuje wyzwanie i godzi się na krótką zabawę z "Dawidem", po czym całkowicie traci zainteresowanie. Spodziewaliście się podobnego zakończenia tego starcia?

Filmik z udziałem walecznej chihuahuy oraz stoickiego buldoga amerykańskiego w mgnieniu oka stał się wirusowy, a liczba blisko 38 milionów odsłon jest tego najlepszym dowodem. Internautom trudno było uwierzyć w brawurowe poczynania miniaturowego psiaka.

- To mógł być jego ostatni dzień

- Biedny buldog został tak poturbowany, że aż nie był w stanie wstać

- Ten dzwoneczek dodaje powagi całej sytuacji - komentują starcie pomiędzy dwoma czworonogami internauci.

Chihuahua - wielki charakter w małym ciele

Chihuahua to najmniejszy pies świata, którego przodkowie, zwani psami Techichi, w czasach starożytnych Meksykanów uważani byli za przewodników dusz. Ich współczesna popularność rozpoczęła się na przełomie XVIII i XIX wieku, gdy zaczęły pojawiać się na wystawach i odtąd zaczęły cieszyć się coraz większą sympatią i tak zostało po dzień dzisiejszy. Dzięki swojej drobnej posturze oraz jabłkowatemu kształtowi łebka przedstawiciele tej rasy szturmem zdobywają serca miłośników zwierząt z całego świata. Mimo, iż wyglądają niepozornie i sprawiają wrażenie piesków kanapowych, w rzeczywistości są niezwykle odważnymi czworonogami.

Chihuahua potrafią zaskoczyć niezależnością i charakterem. To wielki wojownik w miniaturowym ciele, który nie cofnie się przed niczym, by bronić osoby, którą darzy największą miłością - nawet jeśli przeciwnik jest od nich kilkukrotnie większy.

Wniosek z tego taki: nie oceniaj po pozorach, gdyż chihuahua może i jest duszą towarzystwa i kocha być w centrum uwagi, ale nie daje sobie w kaszę dmuchać i potrafi się odgryźć jak żaden inny pupil.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/rumble viral, zooart.com.pl