Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Penelope to szczeniak inny niż reszta. Zamiast szczekać, brzmi jak hybryda kota i wiewiórki
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.10.2022 15:22

Penelope to szczeniak inny niż reszta. Zamiast szczekać, brzmi jak hybryda kota i wiewiórki

penelope
Instagram/penelopefauxfrenchie

Nie da się ukryć, że suczka o imieniu Penelope to szczeniak jedyny w swoim rodzaju. Piesek, aby zwrócić na siebie uwagę opiekunów, nauczył się wydawać dźwięki, którą mogą zaskakiwać. Brzmią jak połączenie odgłosów kota i wiewiórki. To trzeba usłyszeć na własne uszy!

Penelope to niewielkich rozmiarów pies, który aby poprosić swoich opiekunów o wzięcie na ręce wydaje dźwięki, jakich nikt by się po nim nie spodziewał. Trzeba przyznać, że brzmią one dość zabawnie. Dzięki nim suczka zyskała popularność w mediach społecznościowych.

Penelope to szczeniak inny niż reszta

Mimo, iż z wyglądu zdecydowanie przypomina buldoga francuskiego, Penelope tak naprawdę jest kundelkiem. Otóż, nie ma rodowodu i urodziła się jako krzyżówka wcześniej wspomnianej rasy z boston terierem. Na szczęście jej pochodzenie nie stanęło na drodze do znalezienia kochających opiekunów i szczęśliwego domu.

Właścicielka Penelope zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Choć przyjaciele odradzali jej adopcję psa bez rodowodu, kobieta postawiła na swoim. Jak się z czasem okazało, szaro-biała suczka szybko odwzajemniła jej uczucia.

Pies brzmi jak krzyżówka kota i wiewiórki

Początki bywają trudne. W pierwszych dniach pobytu u swojej nowej opiekunki zauważono, że suczka ma problem z nauką szczekania. Poimo trudności opanowania podstawowej formy komunikacji w ramach swojego gatunku, Penelope znalazła rozwiązanie, które zdziwiło jej bliskich.

Otóż, w chwili gdy sunia chce zwrócić na siebie uwagę, wydaje dźwięki podobne do miauczenia. Co ciekawe, kiedy Penelope po raz pierwszy użyła swoich niecodziennych umiejętności, jej opiekunka myślała, że w ich domu znalazł się bezpański kot.

Z czasem urocza psinka nauczyła się szczekać, a jej unikatowy talent przeminął. Teraz Penelope ma nawet własny profil na Instagramie, gdzie każdy może posłuchać, jak zwracała na siebie uwagę. Nie da się ukryć, że ten psiak jest zdecydowanie jeden na milion!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: Instagram/penelopefauxfrenchie