Swiatzwierzat.pl
Buldożka

Audra Rhys / Facebook

Kanadyjska para doznała szoku. Szczeniak przyszedł na świat z zielonym futerkiem

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W świecie zwierząt mają czasami miejsce sytuacje, które ciężko wytłumaczyć naukowo, a tym bardziej zrozumieć. Niedawno w Kanadzie na świat przyszły małe buldogi. Fluorescencyjny kolor futerka jednego z nich sprawia, że zdjęcia miotu obiegają serwisy informacyjne z całego świata.

Trevor Mosher i Audra Rhys, para pochodząca z Nowej Szkocji w Kanadzie, są opiekunami 3-letniej suczki o imieniu Freya. Suczka w tym roku po raz pierwszy została mamą, a jej rodzina powitała miot liczący 8 zdrowych szczeniąt. Wśród nich znalazł się prawdziwy ewenement w świecie zwierząt.

Zielony szczeniaczek przyszedł na świat

Gdy Trevor i Audia zobaczyli malucha, który urodził się jako ostatni, opadły im szczęki. Można sobie tylko wyobrazić zdziwienie pary, gdy najmłodsze ze szczeniąt okazało się być w dość niestandardowym, nawet jak na buldożka, kolorze.

Okazuje się, że najmłodsza suczka urodziła się z jasnozielonym futerkiem i została nazwana Fiona na cześć księżniczki z bajki o sympatycznych ogrze pt. "Shrek".

Czemu Fiona zawdzięcza swój unikalny wygląd? Eksperci twierdzą, że przyczyną zielonej barwy psów jest najprawdopodobniej obecność w ich organizmie substancji chemicznej o nazwie biliwerdyna. To barwnik żółciowy, który wydzielany jest w momencie, gdy łożysko zaczyna się odklejać, a przesączając się do wód płodowych, może zabarwić futerko potomstwa.

Jeśli zastanawiacie się, czy Fiona już na zawsze pozostanie zielonym pieskiem, uprzedzamy, że biliwerdyna nie barwi sierści na stałe. Opiekunowie nowo narodzonych szczeniaków przekazali, że sierść szczeniaka powoli zaczyna tracić kolor, dlatego prędzej czy później Fiona zacznie wyglądać jak reszta swojego rodzeństwa.

Andrea Cisternino

Założyciel azylu dla zwierząt odmawia ewakuacji z Ukrainy

CZYTAJ DALEJ

To nie jedyny taki przypadek

Chociaż takie anomalie zdarzają się niezwykle rzadko, a wygląd szczenięcia obdarzonego zielonym futerkiem wprawia w zaskoczenie, pragniemy przypomnieć, że już wcześniej na świat przychodziły zwierzęta o tak unikatowym umaszczeniu.

Za przykład weźmy historię, która miała miejsce w 2021 roku w Canton w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsza rodzina również doznała szoku, kiedy suczka białego owczarka szwajcarskiego urodziła ośmioro szczeniąt, z czego sierść jednego z psiaków miało właśnie zielony kolor.

Mały samiec, którego nazwano Hulk, w ekspresowym tempie zyskał ogólnoświatowy rozgłos oraz sympatię w gronie fanów komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Zdaniem wielu internautów imię nawiązującego do fikcyjnego superbohatera doskonale do niego pasuje. Ciekawe, czy dorównuje zielonemu olbrzymowi temperamentem.

Oprócz Hulka i Fiony, do grona szczeniąt, które urodziły się z zielonym zabarwieniem futerka, należy m.in. Wasabi z Filipin, Lucky Irish z Florydy czy Pistachio z Włoch. Gdyby to Waszej pupilce urodził się zielony szczeniaczek, jakie nadalibyście mu imię?

Źródło: globalnews.ca

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >