Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kanadyjska para doznała szoku. Szczeniak przyszedł na świat z zielonym futerkiem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.03.2022 01:00

Kanadyjska para doznała szoku. Szczeniak przyszedł na świat z zielonym futerkiem

Buldożka
Audra Rhys / Facebook

W świecie zwierząt mają czasami miejsce sytuacje, które ciężko wytłumaczyć naukowo, a tym bardziej zrozumieć. Niedawno w Kanadzie na świat przyszły małe buldogi. Fluorescencyjny kolor futerka jednego z nich sprawia, że zdjęcia miotu obiegają serwisy informacyjne z całego świata.

Trevor Mosher i Audra Rhys, para pochodząca z Nowej Szkocji w Kanadzie, są opiekunami 3-letniej suczki o imieniu Freya. Suczka w tym roku po raz pierwszy została mamą, a jej rodzina powitała miot liczący 8 zdrowych szczeniąt. Wśród nich znalazł się prawdziwy ewenement w świecie zwierząt.

Zielony szczeniaczek przyszedł na świat

Gdy Trevor i Audia zobaczyli malucha, który urodził się jako ostatni, opadły im szczęki. Można sobie tylko wyobrazić zdziwienie pary, gdy najmłodsze ze szczeniąt okazało się być w dość niestandardowym, nawet jak na buldożka, kolorze.

Okazuje się, że najmłodsza suczka urodziła się z jasnozielonym futerkiem i została nazwana Fiona na cześć księżniczki z bajki o sympatycznych ogrze pt. "Shrek".

Czemu Fiona zawdzięcza swój unikalny wygląd? Eksperci twierdzą, że przyczyną zielonej barwy psów jest najprawdopodobniej obecność w ich organizmie substancji chemicznej o nazwie biliwerdyna. To barwnik żółciowy, który wydzielany jest w momencie, gdy łożysko zaczyna się odklejać, a przesączając się do wód płodowych, może zabarwić futerko potomstwa.

Jeśli zastanawiacie się, czy Fiona już na zawsze pozostanie zielonym pieskiem, uprzedzamy, że biliwerdyna nie barwi sierści na stałe. Opiekunowie nowo narodzonych szczeniaków przekazali, że sierść szczeniaka powoli zaczyna tracić kolor, dlatego prędzej czy później Fiona zacznie wyglądać jak reszta swojego rodzeństwa.

To nie jedyny taki przypadek

Chociaż takie anomalie zdarzają się niezwykle rzadko, a wygląd szczenięcia obdarzonego zielonym futerkiem wprawia w zaskoczenie, pragniemy przypomnieć, że już wcześniej na świat przychodziły zwierzęta o tak unikatowym umaszczeniu.

Za przykład weźmy historię, która miała miejsce w 2021 roku w Canton w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsza rodzina również doznała szoku, kiedy suczka białego owczarka szwajcarskiego urodziła ośmioro szczeniąt, z czego sierść jednego z psiaków miało właśnie zielony kolor.

Mały samiec, którego nazwano Hulk, w ekspresowym tempie zyskał ogólnoświatowy rozgłos oraz sympatię w gronie fanów komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Zdaniem wielu internautów imię nawiązującego do fikcyjnego superbohatera doskonale do niego pasuje. Ciekawe, czy dorównuje zielonemu olbrzymowi temperamentem.

Oprócz Hulka i Fiony, do grona szczeniąt, które urodziły się z zielonym zabarwieniem futerka, należy m.in. Wasabi z Filipin, Lucky Irish z Florydy czy Pistachio z Włoch. Gdyby to Waszej pupilce urodził się zielony szczeniaczek, jakie nadalibyście mu imię?

Źródło: globalnews.ca

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami