Swiatzwierzat.pl
sucha karma dla psa

Materiały Partnera

Wysokiej jakości sucha karma dla psa – jak ją znaleźć?

13 Września 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Odpowiednie żywienie naszych czworonogów jest niezwykle ważne. Właściciele psów mogą zdecydować się w tym zakresie na cztery warianty – stosowanie karmy mokrej, suchej, samodzielne gotowanie albo stosowanie diety BARF. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. W tym artykule skupimy się natomiast na karmie suchej. Jakie zalety ma sucha karma dla psa? Którą wersję warto wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie są zalety suchej karmy?

Sucha karma dla psa jest przede wszystkim bardzo wygodna dla właściciela. Nie musimy bowiem zastanawiać się nad odpowiednim skomponowaniem psiego posiłku. Nie spędzamy też wielu godzin w kuchni. Gotowa sucha karma dla psa to pełnowartościowy i właściwie zbilansowany pokarm dla czworonoga. Dodatkowo na opakowaniu każdego produktu można znaleźć szczegółowe informacje na temat jego dawkowania. Poza tym sucha karma to dobre rozwiązanie dla psich niejadków. Można po prostu zostawić pupilowi pełną miskę, a jedzenie nie wyschnie i nie straci swoich właściwości. Pies może po nie sięgnąć natomiast wtedy, kiedy będzie miał na to ochotę. Dodatkowo sucha karma dla psa ma pozytywny wpływ na psie dziąsła i kamień nazębny. Idealnie ściera płytkę, dając przy tym psu wiele radości. Regularne podawanie psu suchej karmy może spowodować, że nie będzie się on interesował kapciami właściciela lub innymi przedmiotami.

Jak kupić dobrą suchą karmę?

Gotowa, sucha karma dla psa ma zatem wiele zalet. Na rynku można znaleźć jednak produkty bardzo dobre, dobre, średnie, złe, a także bardzo złe. Dwóch ostatnich powinniśmy unikać jak ognia. Mogą bowiem wyrządzić naszemu podopiecznemu więcej szkody, niż pożytku. Należy zatem rzetelnie podejść do wyboru odpowiedniej karmy dla psa. Nie można się przy tym kierować wyłącznie kryterium cenowym. Za niewielkie pieniądze raczej nie dostaniemy wysokiej jakości produktu. Z drugiej jednak strony bardzo wysoka cena nie gwarantuje, że sięgamy po najlepszą karmę na rynku. To, co przede wszystkim warto brać pod uwagę, to skład pokarmu. Niestety w marketach i większości sklepów zoologicznych można znaleźć w przeważającej większości bardzo słabe produkty, które mogą okazać się szkodliwe dla naszego pupila.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wysokiej jakości sucha karma dla psa powinna zawierać zarówno pełnowartościowe białko zwierzęce, kwasy tłuszczowe, mikroelementy, w tym wapń oraz fosfor, a także składniki regulujące prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Jeżeli zatem widzimy kompozycję różnych mięs, a jednocześnie oleju z łososia, siemienia lnianego, wysłodków buraczanych i innych podobnych składników, karma będzie raczej bezpieczna dla naszego pupila. Warto się też upewnić, czy dany produkt nie zawiera żadnych dodatkowych, szkodliwych substancji, w tym antybiotyków oraz sztucznych barwników.

Artykuł zewnętrzny

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Obroża prawdę ci powie. Co oznacza kolor obroży u psa?

Czytaj więcej >

Psy

Toksyczna roślina zagrożeniem dla domowych pupili. Na co trzeba uważać?

Czytaj więcej >

Psy

Jakimi gestami prowokujemy psy? Ekspert odpowiada

Czytaj więcej >

Psy

5 sposobów na wydłużenie życia psu

Czytaj więcej >

Psy

8 zalet posiadania zwierząt. Jak psy i koty wpływają na nasze zdrowie?

Czytaj więcej >

Psy

Pies z żółtą wstążką przy smyczy. Co oznacza ten symbol?

Czytaj więcej >