Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Do suczki dotarło, że wraca do schroniska. To nagranie rozdziera serce na strzępy
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 10.07.2024 12:22

Do suczki dotarło, że wraca do schroniska. To nagranie rozdziera serce na strzępy

pies ze schroniska
fot. tiktok/ ex_barista

Wolontariuszka udzielająca się w schronisku dla bezdomnych zwierząt zabrała jednego z psów na wspólną wycieczkę. Suczka przez cały dzień mogła węszyć, skakać, biegać, a nawet wybrać ulubioną zabawkę w sklepie zoologicznym. Niestety po wspaniałym dniu kobieta musiała zaprowadzić Gigi z powrotem do schroniska. Nagrana i zamieszczona w sieci reakcja czworonoga poruszyła internautów do łez.

Wolontariuszka wyszła na spacer z psem ze schroniska

Mimo trudnych warunków i braku właścicieli psy mieszkające w schroniskach dla bezdomnych zwierząt mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy, którzy poświęcają każdą wolną chwilę, aby się nimi opiekować. Regularne spacery nie tylko poprawiają samopoczucie czworonogów, ale także zwiększają ich szanse na adopcję. Podczas takich wędrówek zwierzęta pokazują swoje prawdziwe charaktery, co może przyciągnąć uwagę potencjalnych opiekunów. Dzięki zaangażowaniu ochotników, przytułkowe futrzaki mają większe szanse na znalezienie kochającego domu.

Pewna wolontariuszka o imieniu Meghin poświęca każdą wolną chwilę na to, by sprawić radość psom ze schroniska. Każdego tygodnia zabiera jednego z nich na dzień pełen przygód i zabawy. Tym razem był to dzień Gigi, czteroletniej suczki, która jak każdy inny zwierzak przebywający w przytulisku marzy o chwili wolności i bliskości z człowiekiem. Kobieta, odwożąc ją z powrotem, nagrała jej przejmującą reakcję, która poruszyła miłośników czworonogów.

Czy można zabrać psa lub kota do sanatorium? Nie wszędzie akceptują zwierzęta Przepis na przysmak dla kota. Zrób go sam w kilka minut

Pies ze schroniska spędził cały dzień z wolontariuszką. Nagrano moment rozstania

Miłość Meghin do zwierząt przynosi niewymierne korzyści dla porzuconych czworonogów. Badania opublikowane w 2018 roku w czasopiśmie Applied Animal Behavior Science pokazują, że już 15 minut indywidualnej uwagi znacząco poprawia samopoczucie psów przebywających w schronisku. Możemy tylko sobie wyobrazić, jak wspaniałym przeżyciem dla Gigi był cały dzień na wolności. Suczka była w swoim żywiole, cieszyła się, skakała i chłonęła zapachy i otaczające ją dźwięki. Niestety, jak każda piękna chwila, ten dzień również musiał się skończyć.

@ex_barista 💗 Gigi is still available for adoption! Until she finds her forever home we will continue having fun 🌸 Gigi’s adoption link is in my bio! (Grab N Go is her name at the shelter) Read her bio and the adoption process. ALL ADOPTIONS ARE SPONSORED THIS WEEKEND (7/5-7/7). That means you could take Gigi home for freeee 📍 Richmond, Va @Richmond Animal Care & Control @Petco #shelterpetsoftiktok #shelterdog #shelterdogsoftiktok #pitbull #dogsoftiktok #RVA #richmondva ♬ The Spark - Kabin Crew

Kiedy wracały do Richmond Animal Care & Control (RACC), nastrój Gigi zaczął się zmieniać. Meghin uchwyciła ten moment na filmie, który później opublikowała na TikToku. Pod zamieszczonym nagraniem napisała, że najsmutniejszą częścią dnia spędzonego w towarzystwie bezpańskiego zwierzaka jest jego powrót do schroniska. 

@ex_barista Saddest part about only taking gigi out of the shelter for a few hours is returning her to the shelter. Gigi (Grab N Go) is waiting for her forever person at RACC, ✨her adoption link is in my bio✨ I’m her virtual foster. I take her on an outing once a week and post about her in hopes to find her a home. @Richmond Animal Care & Control #shelterdog #shelterpetsoftiktok #shelterdogsoftiktok #pitbull #dogadoption ♬ fade into you - refilmx

Trudny powrót do schroniska. Reakcja psa poruszyła internautów

Podczas podróży w samochodzie suczka mocno posmutniała. Wielu internautów było przekonanych, że reakcja Gigi była oznaką tego, że pies wiedział, gdzie wraca.

  • “Ona wie, że wraca”,
  • “To musi być najbardziej mylące dla tych biednych maluchów!”,
  • “Płaczę, że nie jestem wystarczająco blisko, aby móc ją adoptować”.
powrót do schroniska
fot. tiktok/ ex_barista

Na szczęście po przybyciu z powrotem do schroniska Meghin z ulgą zauważyła, że Gigi szybko odzyskała swój wigor. Jej ogon machał, a ona ponownie uśmiechała się od ucha do ucha. Pracownicy RACC robią wszystko, co w ich mocy, aby ich podopieczni jak najmniej odczuwali skutki sytuacji, w której się znaleźli. Wierzą również, że suczka znajdzie swoich wymarzonych właścicieli, którzy pokochają ją za jej urok i wielkie serce.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?