Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zachowanie Psa

Zachowanie Psa

pies
14.06.2024 09:03 Jak poprawić psu humor? Nie zawsze wystarczy nowa zabawka lub przysmak

Obniżony nastrój u czworonoga może zwiastować psią depresję. Silny stres lub choroba nierzadko niosą za sobą poważne konsekwencje, w wyniku których pupil przestaje odczuwać radość z życia i nie ma już ochoty na wspólny spacer czy zabawę. Jak skutecznie poprawić psu humor i wprawić go w lepszy nastrój? Okazuje się, że nie zawsze wystarczy nowa zabawka lub przysmak.

pies u dziadków
11.06.2024 13:18 Przyjechali odebrać psa po weekendzie u babci. Swoją reakcją rozbawił wszystkich do łez

Krąży opinia, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Mówiąc prościej, zarówno wnuki, jak i czworonożni podopieczni mogą sobie u nich pozwolić na więcej niż we własnym domu. Opiekunowie psa musieli pilnie wyjechać, dlatego zostawili go pod opieką dziadków. Gdy zgłosili się po odbiór, jak im się przynajmniej wydawało, stęsknionego pupila, zwierzę zareagowało w nietypowy sposób. Nagranie z tego wydarzenia rozbawiło ponad pół miliona ludzi na całym świecie. 

obcinanie pazurów psu
05.06.2024 12:07 Ten pies zasługuje na Oscara. Tak reaguje na obcinanie pazurów

Właścicielka labradora nagrała moment, w którym próbuje obciąć pazury swojemu pupilowi. Zwierzę za nic w świecie nie chce poddać się znienawidzonemu zabiegowi. To, w jaki sposób okazuje swoje przerażenie, zasługuje na Oscara. Film rozbawił internautów do łez. Na uwagę zasługuje również zdegustowany mistrz drugiego planu.

problem ze snem
29.05.2024 16:18 Niespokojny sen pupila. Dlaczego tak się dzieje i jak mu zapobiec?

Nie tylko ludzie mają problemy ze snem — również domowe czworonogi, takie jak psy i koty mogą doświadczać trudności ze spaniem. Choć często myślimy o zwierzętach jako o stworzeniach, które potrafią przespać większość dnia bez przeszkód, rzeczywistość bywa inna. Niespokojny sen naszych pupili może być wynikiem różnych czynników, które mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Podpowiadamy, jakich sygnałów nie możemy przegapić, jeśli chcemy, aby nasi przyjaciele wiedli długie i szczęśliwe życie.

oko wieloryba
24.05.2024 14:20 Subtelny sygnał, że Twój pies się stresuje. Zwróć uwagę na "oko wieloryba", to ostrzeżenie

Nasze czworonogi komunikują się z nami m.in. za pomocą niewerbalnej mowy ciała, niemniej jako właściciele nierzadko mylnie interpretujemy wysyłane przez nie sygnały. "Oko wieloryba" jest jednym z nich. W jakich sytuacjach pies patrzy “wielorybimi oczami”? To naturalna psia reakcja, która nie zawsze świadczy wyłącznie o dyskomforcie. 

border collie
19.05.2024 13:42 Pies podszedł do pomnika Abrahama Lincolna. Niewiarygodne, co zrobił

Pies podczas spaceru ze swoją opiekunką zatrzymał się przy pomniku Abrahama Lincolna. Zwierzę było przekonane, że to żywy człowiek. Niespodziewanie czworonóg wykonał niesamowity gest w kierunku prezydenta USA. Zabawne nagranie szybko zyskało fanów w internecie. 

pies
19.05.2024 12:50 Smutek u psa. Jak sobie z nim radzić i czym może być powodowany?

Smutek jest jedną z podstawowych emocji, która pełni kluczową rolę w ludzkim życiu. Oczywiście zwierzęta również posługują się prostymi emocjami, manifestując swoje zasmucenie w określony sposób. Czy zaobserwowałeś, że twój pupil stał się przygnębiony lub apatyczny? Zastanawiasz się, co może być przyczyną takiego stanu? Chwilowo zły nastrój, a może sygnał, że dzieje się coś poważniejszego? Zaradź smutkowi u zwierzęcia sprawdzonymi metodami.

lojalne rasy psów
18.05.2024 16:18 5 najbardziej lojalnych ras psów. Z tęsknoty za właścicielem mogą nawet zachorować

Każdy pies jest wyjątkowy — to fakt, nie opinia. Choć czworonogi różnią się od siebie charakterem, wyglądem i temperamentem, to przy właściwej opiece wszystkie mają wspólny mianownik. Łączy je bezgraniczna miłość do człowieka. Przedstawiamy 5 najbardziej oddanych psich towarzyszy. Jeśli zależy Ci na wiernym i zapatrzonym w Ciebie pupilu, warto zastanowić się nad wyborem jednej ze wskazanych ras. 

szczekający pies
17.05.2024 10:28 Twój pies szczeka w nocy? Sprawdź, jakie konsekwencje mogą cię czekać

Prośby i skargi na sąsiadów, których psy uciążliwie szczekają to problem wielu mieszkańców polskich osiedli. Spór między lokatorami może się nasilić, jeżeli hałasy powodowane przez zwierzaka zakłócają ciszę nocną. Co robić, gdy nasz futrzak nieustannie ujada? Kara przewidziana za to wykroczenie może przyjąć różne formy. Wyjaśniamy, jakie konsekwencje grożą właścicielowi w przypadku niewłaściwej opieki nad zwierzęciem. 

pies
16.05.2024 09:21 Dlaczego pies trzepie głową? Przyczyna dolegliwości może tkwić w uszach

Czy zauważyłeś niecodzienne zachowanie u swojego psa, które przejawia się potrząsaniem głowy i drapaniem po uchu? Przyczyna dolegliwości może być poważna i nie wolno bagatelizować sygnałów wysyłanych przez pupila. Nierzadko chodzi o groźną chorobę zapalenia ucha, która nieleczona może prowadzić nawet do utraty słuchu.

kobieta w szpitalu
13.05.2024 16:13 "Dla mojej umierającej żony mogłem zrobić wszystko". Przyłapała ich pielęgniarka

Żona pewnego mężczyzny przeszła poważną operację, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Był gotów zrobić dla niej wszystko, byleby tylko wyzdrowiała. Kobieta walczyła z ogromnym bólem, a jej stan zdrowia z dnia na dzień się pogarszał. Poprosiła męża o ostatnią przysługę. Nie wahał się ani chwili, choć zadanie nie było łatwe do wykonania. Niestety na nielegalnych działaniach nakryła ich dyżurująca pielęgniarka. 

pies
13.05.2024 09:20 Wyjątkowa reakcja psa na małe dziecko. Pasażerowie nie mogli się nadziwić

Zabawne nagrania ukazujące interakcje zwierząt z maluchami chyba nigdy nie przestaną nas rozczulać. Obok tego wideo z wyjątkowej reakcji psa na małe dziecko nie można przejść obojętnie, a efekt uboczny w postaci uśmiechu gwarantowany. 

domowe lody dla psów
03.05.2024 15:57 Twój pies uwielbia lody? Zrób je sam. Oto kilka prostych przepisów

Nie tylko ludzie uwielbiają jeść lody, gdy żar leje się z nieba. Nasze czworonogi również chętnie się na nie skuszą. Warto jednak pamiętać, że cukier, laktoza i kakao zawarte w mrożonych słodkościach mogą im poważnie zaszkodzić. Na szczęście możemy samodzielnie przygotować lodowy deser dla naszego pupila. Zobacz, jakie to proste.

śpiący pies
23.04.2024 09:04 Dlaczego pies szczeka przez sen? Czy to powód do obaw?

Oczywistym zjawiskiem jest to, że psy szczekają, kiedy są podekscytowane lub się czegoś boją, ale co oznacza, gdy zaczynają ujadać i warczeć podczas snu? To zagadnienie budzi ciekawość wielu właścicieli czworonogów i badaczy zachowań zwierzęcych. O czym śnią psy i czy powinniśmy je budzić, kiedy zaczynają machać łapkami, jakby chciały gdzieś pobiec?

monitoring
01.04.2024 16:45 Myślał, że sąsiad ubłocił mu auto. Nagranie ujawnia sprawcę, patrzył prosto w kamerę

Pasjonat motoryzacji odkrył błoto i kępy trawy na swoim idealnie zadbanym samochodzie. Był przekonany, że to sąsiad, z którym pozostawał w konflikcie, postanowił zrobić mu na złość. Po obejrzeniu nagrania z monitoringu mężczyzna musiał zmienić swój stosunek do potencjalnego „wroga". Sprawcą okazał się zaskakujący przechodzień. Właściciel samochodu parokrotnie musiał obejrzeć nagranie, żeby uwierzyć w to, co widzi. 

pies Messi
11.03.2024 13:54 Wpadka na Oscarach. Pies Messi dał występ roku, ucierpiała gwiazda w Alei Sław

Na tegorocznej gali rozdania Oscarów pojawiło się mnóstwo hollywoodzkich gwiazd. Uwagę światowych mediów przykuł jednak czworonożny gość — pies Messi. Zwierzak wystąpił w filmie „Anatomia upadku”, dlatego nie mogło zabraknąć go na tym znamienitym wydarzeniu. Nie obyło się jednak od drobnej wpadki, którą uwieczniły kamery. O tej scenie, choć nienagrodzonej złotą statuetką, będzie się mówiło jeszcze długo!

zachowanie psa
21.03.2020 10:45 Opiekunowie nagrali zachowanie psa w dniu jego 13. urodzin. Reakcja czworonoga bezcenna

Zachowanie psa nagrano w dniu jego kolejnych urodzin. Czworonóg był pod wrażeniem, że właściciele pamiętają o święcie i zdecydowali się przygotować dla niego tort i wyprawić przyjęcie. Moment śpiewania „sto lat” został nagrany. Reakcja psa jest hitem w sieci.Nie każdy pies celebruje swoje urodziny. Właściciele często zapominają o świętach swoich czworonogów, bo skoro zwierzę „nie rozumie”, to po co celebrować jego uroczystości. Okazuje się, że pies o imieniu Bailey dokładnie pamięta, kiedy ma urodziny! Całe szczęście, opiekunowie nie zapominają ich świętować.