Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Przyjechali odebrać psa po weekendzie u babci. Swoją reakcją rozbawił wszystkich do łez
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 11.06.2024 13:18

Przyjechali odebrać psa po weekendzie u babci. Swoją reakcją rozbawił wszystkich do łez

pies u dziadków
fot. tiktok.com/ macyleaptrott

Krąży opinia, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Mówiąc prościej, zarówno wnuki, jak i czworonożni podopieczni mogą sobie u nich pozwolić na więcej niż we własnym domu. Opiekunowie psa musieli pilnie wyjechać, dlatego zostawili go pod opieką dziadków. Gdy zgłosili się po odbiór, jak im się przynajmniej wydawało, stęsknionego pupila, zwierzę zareagowało w nietypowy sposób. Nagranie z tego wydarzenia rozbawiło ponad pół miliona ludzi na całym świecie. 

Opiekunka zostawiła psa u dziadków. Spędził tam tylko weekend

Każdy, kto ma pod swoją opieką psa, wie, że czworonogi bywają wymagające — w końcu potrzebują regularnych spacerów, odpowiedniej karmy, a także sporej dawki uwagi i miłości. Czasem jednak życie zmusza nas do wyjazdu i nie zawsze można zabrać futrzastego przyjaciela w dane miejsce. Na szczęście z pomocą przychodzą wtedy dziadkowie, którzy chętnie zajmą się pupilem pod nieobecność właścicieli. Niesie to jednak za sobą pewne ryzyko.

Opiekunka basseta zamieściła nagranie na swoim kanale TikTok @macyleaptrott, które przedstawia zabawną sytuację z udziałem psiaka. Film, który wygenerował prawie pół miliona wyświetleń, pokazuje czworonoga po weekendzie spędzonym u dziadków. Ku zdziwieniu właścicieli basset nie chce wracać do domu. Właścicielka wykorzystuje każdą metodę, aby go przekonać. Zwierzę robi jednak wszystko, aby pozostać w psim raju. 

Orientarium Łódź przywitało samca kapibary. Nie oprze mu się żadna samiczka Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

Pies nie chciał wracać do domu. Nagranie stało się hitem

Na nagraniu widać, jak opiekunka woła swojego psa i próbuje namówić go na powrót do domu, jednak basset ma zupełnie inne plany. Im bardziej jego opiekunka się zbliża, tym mocniej zwierzak napiera na elewację domu, jak gdyby próbował wtopić się w otoczenie. Czworonóg wyraźnie nie chce opuszczać dziadków, gdzie czuje się jak w niebie.

Chociaż na zamieszczonym wideo wyraźnie widać, że pies nie chce wracać do domu, jego opiekunce w końcu udaje się znaleźć sposób, aby przekonać go do powrotu. Właścicielka w zamian musiała mu jednak obiecać tuzin smaczków, spacery cztery razy dziennie i jeszcze wygodniejsze legowisko. 

 

Fani czworonogów skomentowali nagranie

Nagranie zdobyło ogromną popularność na TikToku, a użytkownicy aplikacji są zachwyceni sprytem i determinacją basseta. W komentarzach internauci podzielili się swoimi podobnymi doświadczeniami z własnymi zwierzakami. 

  • “Mój pies zawsze udaje, że nie słyszy, gdy przychodzi czas na powrót do domu od dziadków”,
     
  • “Wygląda na to, że ten basset znalazł swój raj na ziemi”,
     
  • “Babciu wpuść mnie z powrotem, tu jest jakaś szalona kobieta, która chce mnie porwać”,
     
  • “Zostawiłem psa u rodziców na dwa tygodnie z powodu pracy. Przytył 10 kilogramów i nie chciał wracać”. 

Nie jest tajemnicą, że dziadkowie często rozpieszczają swoje wnuki — zarówno te ludzkie, jak i futrzane. Długie spacery, smakołyki, niekończące się głaskanie i uwaga przez cały dzień — to wszystko sprawia, że pies czuje się wyjątkowo szczęśliwy. Dziadkowie często mają więcej czasu i cierpliwości, co dla czworonoga jest bezcenne. Zachowanie basseta nie jest odosobnione. Kiedy więc następnym razem zostawisz swojego pupila, nie zdziw się, jeśli nie będzie chciał wrócić z Tobą do domu.

pies u dziadków
fot. canva.com/ arkanex