Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pająki

Pająki

zyzuś tłuścioch
14.05.2024 11:26 Słyszysz w domu dziwne dźwięki? To może być pająk zwany zyzusiem tłuściochem

Choć na co dzień wolimy o tym nie myśleć, w domu każdego z nas mieszka wiele gatunków zwierząt, począwszy od much, przez rybiki cukrowe, po pająki i roztocza. Niektórzy zwierzęcy lokatorzy mogą wydawać niepokojące dźwięki. Jeśli usłyszysz nietypowy odgłos przypominający ćwierkanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w twoim otoczeniu znajduje się zyzuś tłuścioch. Czy pająk ten jest jadowity? Wyjaśniamy. 

pająki na kwiatku
16.04.2024 15:07 Wszyscy są przekonani, że na zdjęciu jest tylko jeden pająk. Prawda zaskakuje

W chińskim lesie deszczowym naukowcy natknęli się na niespotykane zjawisko. Dzikie zwierzę używając swoich umiejętności, wtopiło się w roślinne tło. Niesamowity kamuflaż pająka zwany mimetyzmem ujawnił coś jeszcze. To pierwsza taka kooperacja zarejestrowana przez badaczy przyrody. 

pająk Nosferatu
16.04.2024 10:41 Jadowity pająk zbliża się do Polski. Opanował już całe Niemcy

Niepokojące wieści docierają do nas zza naszej zachodniej granicy. Niemcy walczą z problemem jadowitych pająków. Nosferatu opanowało już w prawie cały kraj i teraz zbliża się do Polski. Czy naszemu życiu zagraża niebezpieczeństwo, gdy zostaniemy ukąszeni?

pająk w samochodzie
07.04.2024 11:22 Otworzył drzwi samochodu i zamarł. Był pewien, że pająk nie jest w nim sam

Właściciel samochodu nie spodziewał się zastać takiego widoku po otwarciu drzwi swojego pojazdu. Był przekonany, że sufitu auta zwisały dwa pająki. Pierwsze skojarzenie padło na to, że jeden zjada drugiego, kolejne, że być może kopulują. Mocno się jednak pomylił. Okazało się, że zaskoczył pająka w niezręcznym momencie. 

pająk w namiocie
02.04.2024 14:58 Włączył latarkę w namiocie i zobaczył cień. "Maleństwo" przyszło się przywitać

Grupa przyjaciół przeżyła chwile grozy podczas biwakowania w górach. W nocy jeden z uczestników wyprawy usłyszał niepokojący szelest i postanowił sprawdzić, skąd on dobiega. Światło latarki ujawniło leśnego “potwora”. Rozpiętość jego odnóży wynosi prawie 18 centymetrów. ”Umarłabym ze strachu” - komentują internauci pod hitowym nagraniem.

Taniec godowy pająka
22.01.2024 09:17 Rozkłada nogi i trzęsie kolorowym odwłokiem. Tak pająk pawi kusi samicę, najciekawsze dzieje się potem

Mnóstwo osób mogłoby dużo nauczyć się o randkowaniu od niektórych bezkręgowców. Mistrzami w imponowaniu potencjalnym partnerkom okazują się być pewne pająki. Ośmionożne samce wdzięczą się przed samicami, prezentując przed nim to, co mają najlepsze — wyjątkowej urody odwłoki. W ich repertuarze nie brakuje wielu skomplikowanych ruchów, robiących ogromne wrażenie nie tylko na samicach pająków, ale również miłośnikach przyrody. Zdziwisz się, do czego są zdolne te maleńkie stworzenia.

Pająk Nosferatu
13.01.2024 10:16 Pająk "z twarzą wampira" zabezpieczony w przesyłce na lotnisku Chopina. Interweniowali specjaliści

Na lotnisku Okęcie służby celne podczas rutynowej kontroli przesyłek natknęli się na żywe stworzenie, które wzbudziło w nich ogromny niepokój. Tajemnicze zwierzę swoim wyglądem przypominało wampira ze słynnego filmu. Do zabezpieczenia potencjalnie niebezpiecznego bezkręgowca natychmiast wezwano specjalistów. Okazało się, że to przedstawiciel jadowitego gatunku.

Kłamstwo z "Kevina samego w domu" wyszło na jaw
23.12.2023 13:42 Po latach wyszło na jaw kłamstwo z planu "Kevina samego w domu". Tę scenę z filmu kojarzy każdy

Nie da się ukryć, że już lata temu film “Kevin sam w domu” na dobre stał się jedną z tradycji świątecznych w wielu domach. Losy chłopca, o którym zapomniała rodzina, udając się na wyjazd, by razem celebrować ten szczególny czas, z zapartym tchem co roku śledzą widzowie w różnym wieku. Okazało się, że na planie podczas nagrywania jednej ze scen, aktor został oszukany.

Co oznacza pająk w śnie?
19.12.2023 15:22 Ugryzienie pająka we śnie to często prawdziwy koszmar. Jego pojawienie się może zwiastować kłopoty

Ze złymi snami mierzy się wiele osób. Jedne z najbardziej przerażających koszmarów to te z udziałem pająków. Jeżeli kiedykolwiek w snach atakowały Cię ośmionożne bezkręgowce, z całą pewnością zastanawiałaś się, co to znaczy. Warto wiedzieć, że pająki nie zawsze są zwiastunem złych wydarzeń. Czasami pojawienie się tych zwierząt w snach to ostrzeżenie. 

W sałacie czaił się dziwny stwór
22.11.2023 12:14 Krył się w sałacie na dziale z warzywami. Czegoś takiego pracownicy sklepu jeszcze nie widzieli!

Już nie raz bywało, że z dostawą warzyw lub owoców do sklepu dostawały się zwierzęta. Niektóre z nich okazywały się nawet groźnymi gatunkami, których ugryzienie może być niebezpieczne dla człowieka. Tym razem pracownicy jednego z dyskontów znaleźli tajemnicze stworzenie, którego nie widzieli nigdy wcześniej. Uwagę od razu przykuwa zaskakująca liczba odnóży.

Darlyn Morais nie żyje
09.11.2023 11:09 Znany artysta zmarł po ugryzieniu tajemniczego pająka. Wcześniej opublikował w sieci zdjęcia rany

Kilka dni temu znany brazylijski piosenkarz Darlyn Morais został ukąszony w twarz przez pająka. Organizm artysty zareagował na to silną reakcją alergiczną. Ostatecznie Darlyn trafił do szpitala, w którym zmarł. Szczegóły na temat jego śmierci nie są znane. Pasierbica piosenkarza, która również została ugryziona przez pająka do dzisiaj jest hospitalizowana. 

Noc w namiocie okazała się być przerażająca
07.11.2023 10:33 Tej nocy spełnił się jego najgorszy koszmar. Przebudził się, gdy spał w namiocie i krew zmroziło mu w żyłach

Wiele ludzi lubi obcować z naturą, a nocy w namiocie nie zamieniliby nawet za pokój w najlepszym hotelu na świecie. Oczywiste jest, że na otwartym terenie może dojść do wydarzeń, na które w takim przypadku nie ma się wpływu. Gdy ten mężczyzna otworzył oczy i spojrzał na swój namiot, dosłownie krew zmroziło mu w żyłach.

64-latka zgłosiła się do lekarza przez problemy ze słuchem
01.11.2023 14:57 64-latka skarżyła się na niedosłuch. Lekarz zajrzał do jej ucha i zdębiał, czegoś takiego nigdy nie widział

Pewna kobieta cierpiała na bezsenność z powodu dokuczliwych szmerów w lewym uchu. Do takiej kakofonii nie sposób było się przyzwyczaić. Przez dziwne uczucie w uchu nie mogła zmrużyć oka, a problem zaczął coraz bardziej jej przeszkadzać. W końcu wybrała się do lekarza. To, co wyjęto z kanału słuchowego pacjentki, będzie śniło jej się po nocach.

Nietypowe znalezisko w odkurzaczu
23.10.2023 10:22 W zbiorniku odkurzacza coś się poruszało. Gdy zrozumiała co to, zamarła, śmierć była blisko

Zazwyczaj sprzątanie to czynność, za jaką nie zabieramy się z największą chęcią, jednakże po jej wykonaniu odczuwamy satysfakcję. Podobnie czuła się pewna tiktokerka, do momentu, w którym zauważyła, że w zbiorniku odkurzacza coś się rusza. Minęło kilka chwil, nim zrozumiała, co tak właściwie się wydarzyło. Groziło jej niebezpieczeństwo.

Jadowity pająk
13.10.2023 10:06 Cieszył się, że znalazł akwarium przy śmietniku. Szybko pożałował, że je wziął, o mały włos od tragedii

Pewien mieszkaniec Gdańska wracając do swojego mieszkania, natknął się na akwarium zostawione pod śmietnikiem. Mężczyzna uznał, że wykorzysta ten zbiornik jako nowe lokum dla swoich rybek. Szybko pożałował tej decyzji. Kiedy wszedł ze swoim znaleziskiem do klatki schodowej, zdał sobie sprawę z tego, że w środku znajduje się jadowite zwierzę. Przerażony akwarysta uciekł, a o interwencję poproszono specjalistów ze straży miejskiej.

Kupił w sklepie banany i zauważył białą plamkę
11.10.2023 07:10 Nie mógł uwierzyć, czym były białe kropki na kupionych bananach. Internauci radzą: "Włóż w worek i zwiąż"

Mężczyzna wrócił z supermarketu z siatkami pełnymi zakupów. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, na kiści bananów kupionej w sklepie zauważył białą, puchatą kropkę. Zaalarmowany, zwrócił się w stronę internautów, żeby rozwiali jego wątpliwości. Odpowiedzi pod postem sprawiły, że spanikował. "Włóż w worek i zwiąż" – brzmiała jedna z porad.

Zmiany skórne
29.09.2023 12:34 76 dni walczyła o życie, lekarze zignorowali objawy u 9-latki. Matka miała przeczucie od początku

Dziewięcioletnia dziewczynka, podczas przebierania się z piżamy poczuła nagle ukłucie na ramieniu. Dziecko uznało, że to przez metkę od bluzki, która już wcześniej ją uwierała. Nie przejmując się zbytnio tym nieprzyjemnym, ale chwilowym doświadczeniem, dokończyła szykowanie się. Następnie, jak każdego dnia, poszła do szkoły. Niestety, po kilku godzinach dziewczynka wylądowała w szpitalu. Jej stan był krytyczny. Okazało się, że ukłucie, które poczuła rano, nie miało nic wspólnego z metką.

Sesja w studiu nagraniowym przeobraziła się w koszmar
26.09.2023 11:06 Poczuł potworne pieczenie, wtem coś wybiegło z nogawki jego spodni. Później "rana po prostu pękła"

To, co zaczęło się jako zwykła sesja nagraniowa dla początkującego 36-letniego rapera, szybko przeobraziło się w horror. Mężczyzna w pewnym momencie poczuł coś jakby użądlenie pszczoły. Kiedy spojrzał w dół, zauważył, że coś wybiegło z nogawki jego spodni. Machnął na całą sytuację ręką i wrócił do nagrywania. Nie podejrzewał, że był to początek koszmaru, który go czekał.

Nietypowe zwierzęta
24.09.2023 16:06 Prawie dostał zawału, gdy dotknął kłębek czarnego "futra". Rozbiegły się w panice po całym mieszkaniu

Czasami okazuje, że ciekawość prowadzi do wydarzeń, których większość ludzi wolałoby uniknąć. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mężczyzna, który postanowił dotknąć coś, co w jego przekonaniu było kłębkiem sierści. Jednak po chwili okazało się, że był w błędzie. Tajemniczy obiekt został stworzony przez ogromną ilość małych stworzeń, które w panice rozbiegły się na wszystkie strony.

Domowe sposoby na odstraszenie pająków
22.09.2023 09:05 Jak skutecznie odstraszyć pająki? Jesienią częściej próbują wedrzeć się do domów, istnieją tanie sposoby

Wielu z nas, zbliżając się do sezonu jesienno-zimowego, doświadcza nie tylko spadku temperatur, ale także narastającej obecności nieproszonych gości w naszych domach – pająków. Pająki, te nieszkodliwe dla większości ludzi stworzenia, często szukają schronienia w naszych domach podczas chłodniejszych miesięcy, przynosząc ze sobą nie tylko swój niesamowity talent w tworzeniu pajęczych sieci, ale również do wzbudzania niepokoju u niektórych z nas. Jak odstraszyć pająki, które jesienią coraz częściej wchodzą do domów? Dzielimy się domowymi sposobami na pająki.

Wypadek samochodowy
11.09.2023 16:03 Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w sygnalizator. Wszystkiemu winne okazało się to stworzenie

Wypadki samochodowe z udziałem zwierząt nie należą do rzadkości. Czasami powodem kraksy jest nieodpowiednie zabezpieczenie transportowanego czworonoga, w innych sytuacjach problemy wynikają z nieostrożności kierowcy. Oczywiście zdarza się również, że przyczyną tragedii jest nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Kilka dni temu, w Luzinie doszło do kolizji samochodu osobowego z sygnalizacją świetlną. Okazało się, że kierująca pojazdem straciła panowanie nad autem z winy zwierzęcia. 

Pająki w lesie
25.08.2023 15:45 Zauważyli je w polskim lesie, widok nie jest przyjemny. "Pajęcze dzieci" sprawią, że nie zaśniesz długo

Korzystanie z uroków przyrody wiąże się z wieloma korzyściami, choć pracownicy Lasów Państwowych udowadniają, że nie wszystkie spacery kończą się jedynie na porządnej dawce relaksu. Niektórym zdarza się natknąć na wyjątkowe zjawiska przyrodnicze, które mogą wyglądać na przerażające. Przykładem jest “pajęcze przedszkole”, które uchwycono w województwie małopolskim. Osoby nieprzepadające za pajęczakami jeszcze długo będą mieć ich widok przed oczami. 

Nie wierzyli, kto zadzwonił dzwonkiem do drzwi
14.08.2023 13:08 W środku nocy obudził ich dzwonek do drzwi, gdy zerknęli na podgląd zamarli. "Jak kosmita"

Wiele osób może potwierdzić, że w nocy strach ma wielkie oczy. Niektóre sytuacje po ciemnu wyglądają zupełnie inaczej, niż gdyby działo się to w trakcie dnia. Niemałego stracha najadło się małżeństwo, które w środku nocy usłyszało dzwonek do drzwi wejściowych ich domu. Gdy zerknęli na podgląd, by zobaczyć, kto przyszedł do nich z wizytą o tak niestandardowej porze, zamarli.

Niebezpieczny pająk w bananach
12.08.2023 11:27 Ewakuowali cały sklep, w bananach czaił się groźny pająk. Jego ugryzienie może doprowadzić do śmierci

Życie potrafi pisać niesamowite scenariusze. Zdarza się, że zwykłe wyjście do marketu spożywczego, kończy się ugryzieniem jadowitego zwierzęcia, które znalazło się w Polsce ukryte w transporcie bananów. Co więcej, atak egzotycznych stworzeń może być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Dlatego każda tego typu sytuacja jest traktowana bardzo poważnie. Okazuje się, że pająk znaleziony na terenie sklepu jest wystarczającym argumentem do tego, żeby zorganizować ewakuację wszystkich klientów oraz pracowników dyskontu. 

Czy naprawdę zjadamy pająki podczas spania?
08.08.2023 10:10 Są przekonani, że TYLE pająków połykamy podczas snu. Mężczyzna dzieli się swoim strasznym doświadczeniem

Nie da się ukryć, że połknięcie pająka przez sen to zmora wielu nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jesteśmy przekonani, że co najmniej raz zastanawialiście się, czy jest to w ogóle możliwe. Okazuje się, że zoolog z Cambridge nie ma wątpliwości, że wersję tę podtrzymują nawet lekarze. Zdaniem niektórych medyków tyle pająków rocznie wchodzi nam przez otwarte usta podczas spania.

Groźny pająk dotarł do Europy
01.08.2023 09:06 Do Europy dotarł groźny pająk z Azji. Ukąszenie jest poważniejsze od żmii, odnotowano kilka przypadków

W zagranicznych mediach zaczęły pojawiać się informację, że w Europie pojawiły się groźne pająki blisko spokrewnione z czarną wdową. Eksperci w tej dziedzinie twierdzą, że ich ugryzienie jest poważniejsze niż nawet w przypadku występującej w Polsce żmii. Czy wzrost ich populacji może wiązać się z ryzykiem i pojawieniem się zagrożenia ukąszenia w Polsce?

Straż pożarna musiała zająć się egzotycznym pająkiem chodzącym po elewacji
30.07.2023 10:44 Ogromny, egzotyczny pająk na elewacji domu. Na miejscu działali strażacy, "oczekuje na odbiór właściciela"

Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego przeżyli widok jak z koszmaru, kiedy obok ich po elewacji budynku wielorodzinnego przebiegł ogromny pająk. Nie wyglądał jak przeciętny ośmionogi mieszkaniec naszych domów. Było jasne, że egzotyczny osobnik uciekł komuś z hodowli. Nietypowym zbiegiem musiały się zająć dwa zastępy straży pożarnej.

Pająk na roślinie
14.06.2023 10:21 Krab spacerujący po roślinach na łące? Niewiele się pomylisz, prawda okazała się jednak zupełnie inna

Wycieczka do lasu, parku lub własnego ogródka może owocować ciekawymi spotkaniami. Wystarczy nieco wyostrzyć zmysły i zacząć uważniej obserwować życie dziejące się na roślinach, by dostrzec… skorupiaki? Fotografia opublikowana przez Lasy Państwowe wywołała niemałe zaskoczenie. Są duże szanse, że napotkasz zwierzaka przechadzającego się po liściach, który swoim wyglądem przypomina kraba w pomarańczowe paski. Krabo-podobne stworzenia nie należą do rzadkości. To, że ich nie dostrzegamy nie znaczy, że nie żyją obok nas. Wręcz przeciwnie, nietypowe bezkręgowce mogą kryć się w najbliższej okolicy!

  • 1
  • 2