Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nie mógł uwierzyć, czym były białe kropki na kupionych bananach. Internauci radzą: "Włóż w worek i zwiąż"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 11.10.2023 07:10

Nie mógł uwierzyć, czym były białe kropki na kupionych bananach. Internauci radzą: "Włóż w worek i zwiąż"

Kupił w sklepie banany i zauważył białą plamkę
Kupił w sklepie banany i zauważył białą plamkę, fot. Facebook/Chanel Annalise Russell, unsplash/Anastasia Eremina

Mężczyzna wrócił z supermarketu z siatkami pełnymi zakupów. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, na kiści bananów kupionej w sklepie zauważył białą, puchatą kropkę. Zaalarmowany, zwrócił się w stronę internautów, żeby rozwiali jego wątpliwości. Odpowiedzi pod postem sprawiły, że spanikował. "Włóż w worek i zwiąż" – brzmiała jedna z porad.

Mężczyzna zauważył na bananie białe plamki. Jeszcze nie wiedział, co go czeka

Mężczyzna kupił kiść bananów w popularnym markecie. Przy bliższej inspekcji okazało się, że jest z nimi coś nie tak. Odkryciem postanowił podzielić się z internautami, którzy nie mieli dla niego dobrych wieści.

Klient zauważył na bananach drobne białe plamki. Jeden nieistotny detal, który mógł przeoczyć, sprawił, że już zawsze będzie uważać podczas zakupów spożywczych. Postanowił podzielić się fotografią bananów na grupie na Facebooku, specjalizującej się w dzieleniu się poradami i pomysłami związanymi z codziennym życiem rodziców.

Opublikował zdjęcie bananów wraz z nurtującym go pytaniem. Szybko pojawiły się odpowiedzi, które rozbudziły jego najgorsze obawy.

Czy ktoś ma pomysł, co to za biała plama na moim bananie? – spytał niewinnie.

pajak w bananach (1).jpg
Tajemniczy biały bąbel na bananie, fot. Facebook/Chanel Annalise Russell
Apel o szczególną uwagę do mieszkańców bloku, wąż ukrył się pod elewacją. Służby są bezradne, pozostaje czekać

Internauci nie mieli dla niego dobrych wieści. "Umieść je w torbie i zawiąż"

Jedna z osób zasugerowała, że biała kropka na bananie może być gniazdem pająka. Nie pierwszy raz ten żółty egzotyczny owoc miałby stać się źródłem groźnych zwierząt.

To wygląda jak gniazdo jaja pająka. Umieść je w torbie i zawiąż. Zdecydowanie oddałabym to z powrotem do sklepu – napisał internauta.

Nie tylko on zasugerował, że biały bąbel był gniazdem pająka. W komentarzach zaroiło się od osób mających podobne doświadczenia.

Kupiłem banany i dostałem gratis gniazdo pająka z małymi pajączkami wychodzącymi z niego – napisał inny internauta.

W obliczu tej lawiny sugestii, klient postanowił pozbyć się zakupionych bananów. Swoją decyzję uzasadnił w następujący sposób:

Potwierdzam, że te banany, a raczej cała ich kiść (zniechęciły mnie do nich na całe życie), znajduje się teraz w koszu na śmieci! Być może jeszcze zaleję je wrzątkiem, na wypadek, gdyby wylazły z niego i pojawiły się w domu, bo nie przepadam za pająkami, a już na pewno nie za jadowitymi! – napisał autor posta.

Rzecznik sieci marketów odpowiada. Twierdzi, że to nie gniazdo pająka

Rzecznik brytyjskiej sieci marketów Asda wydał oświadczenie w sprawie tej kontrowersji. Zaprzeczył, jakoby na zdjęciu miało znajdować się gniazdo pająka.

Ta konkretna “biała plamka” wygląda na gniazdo czerwca mączystego. Są one całkowicie nieszkodliwe, ale tak jak inne owady, lubią znaleźć sobie dom pomiędzy bananami, które stanowią dla nich idealne schronienie.

Kto ma rację – rzecznik sieci marketów czy komentujący? Czy na kiści bananów schronienie znalazł jadowity pająk, czy może zwykły robak z rodziny wełnowcowatych? Jako że internauta nie napisał, jakie były dalsze losy białej puchatej kropki, sprawa pozostaje zagadką.

pajak w bananach (2).jpg
Czerwce mączyste (Pseudococcidae), zwane także wełnowcowatymi, fot. Frank Vincentz, CC BY-SA 3.0

Źródło: mirror.co.uk