Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Kotka

Kotka – czyli kto? Podstawowe informacje

Kotka to potoczna nazwa samicy kota domowego. Z anatomicznego punktu widzenia różni się od samca wieloma cechami, przy czym najistotniejsze są oczywiście narządy płciowe, oraz pomniejsze cechy dymorfizmu płciowego – część z nich (na przykład budowa szkieletu) może być dla laika niemożliwa do odnotowania.

Kotki mają takie same potrzeby żywieniowe i higieniczne jak kocury. Ich charakter jest z reguły łagodniejszy, choć w sytuacji gdy mówić będziemy o kotach wysterylizowanych, raczej nie będziemy widzieć większej różnicy.

Różnice między kocurem a kotką – na jaką płeć się zdecydować?

Zastanawiając się nad adopcją lub kupnem kota, płeć na pewno będzie jednym z czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę. Różnice pomiędzy kotką a kocurem są bowiem znaczne, nie tylko z fizycznego punktu widzenia, ale również z psychicznego. Co do zasady kotki, podobnie jak samice większości innych gatunków zwierząt, są dużo mniej agresywne, spokojniejsze i bardziej skore do zabawy. 

Największe różnice pomiędzy kocurem a kotką dostrzeżemy przy kwestiach związanych z dążeniami do przedłużenia gatunku. Kocur może oznaczać teren w domu moczem o nieprzyjemnym zapachu, dopuszczać się agresywnych zachowań, a także uciekać z domu na długie dni w celu odnalezienia partnerki.

Kotka zachowuje się na co dzień spokojniej, jednak podczas rui sytuacja może być nie tylko wyczerpująca dla właściciela, ale wręcz niebezpieczna dla zwierzęcia. Kotka za wszelką cenę będzie próbowała wydostać się z domu w celu znalezienia partnera, którego będzie nieustannie nawoływać głośnym miauczeniem. Do tego dochodzi znaczna utrata apetytu i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, co w rezultacie skutkuje skrajnym wyczerpaniem kotki.

Trzeba jednak podkreślić, że wyżej występujące zachowania nie występują w ogóle, gdy zwierzę zostanie poddane sterylizacji.

Jak dbać o kotkę?

Zasadniczo nie ma większej różnicy pomiędzy dbaniem o samicę kota, a dbaniem o samca. We wszystkich przypadkach fundamentalne kwestie związane z dbałością o ich higienę czy zdrowie sprowadzają się do częstych wizyt u weterynarza i przestrzeganiu jego zaleceń. Należy również przestrzegać poleconej przez weterynarza diety, oraz oczywiście okazywać naszemu zwierzakowi sporo czułości!

Podkreślić jednak trzeba, że duży wpływ na zdrowie kotki, a także jej zachowanie, będzie miała – podobnie jak w przypadku samców – kastracja. Opieka nad kotką stanie się wówczas również mniej uciążliwa. 

W tej mierze warto jednak wiedzieć, że sterylizacja kotki powinna mieć miejsce prędzej, niż sterylizacja kota – jest to uzależnione od momentu, w którym zwierzę osiąga dojrzałość płciową. W przypadku kota jest to okres pomiędzy szóstym, a ósmym miesiącem życia, zaś w przypadku kotki – okres między czwartym, a szóstym miesiącem życia.

Pokaż więcej

mężczyzna przyłapany na zdradzie
18.05.2024 16:59 Kotka nakryła właściciela na zdradzie. Ta scena zazdrości chwyta za serce

Nie tylko ludzie bywają zazdrośni. Gdy właściciel wyszedł z domu, tęskniąca za nim kotka pobiegła do okna, aby odprowadzić go wzrokiem. To właśnie wtedy nakryła go na zdradzie. Niczego nieświadomy mężczyzna z zamiłowaniem głaskał innego kota. Co na to jego pupilka? Nagranie stało się hitem. Internauci wsparli zranione zwierzę dobrym słowem.

kotka
21.08.2020 00:20 Zauważyła, że jej kotka inaczej się zachowuje. Gdy weterynarz spojrzał na zdjęcie, wszyscy zdębieli

Kotka właścicielki zachowywała się dziwnie. 27 kwietnia kobieta mieszkająca w Stalowej Woli stwierdziła, że z jej pupilem coś jest nie tak, ponieważ zwierzę cierpiało. Właścicielka postanowiła zabrać ją do weterynarza. Jego diagnoza była przerażająca.Kotka wzbudziła zainteresowanie swojej właścicielki dziwnym zachowaniem. Gdyby nie ona, do dziś nie byłoby wiadomo, co się stało. W Stalowej Woli zdarzyło się coś, co przechodzi ludzkie pojęcie. Weterynarz, który zobaczył zdjęcie rentgenu kota, był przerażony, ponieważ tego nikt się nie spodziewał. Ta informacja nie spodoba się wielu.

koty
15.08.2020 00:40 Kotka rozmawia ze swoimi małymi. Właściciel nagrał pogawędkę, wideo jest przesłodkie

Filmik, na którym koty uroczo ze sobą gaworzą, zrobił błyskawiczną furorę w sieci. Właściciel futrzaków uchwycił moment, w którym kocięta słodko odpowiadają na dźwiękowe zaczepki swojej opiekunki. Ton głosu ich mamy jest po prostu rozbrajający.Koty potrafią naprawdę rozczulić, ale ta kocia mama przebiła wszystko. Nagrano, jak rozmawia ze swoimi kociętami! To jedna z najsłodszych rzeczy, jakie widzieliśmy, można się rozpłynąć.

kot
06.08.2020 18:30 Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu

Kotka co miesiąc rodziła kocięta. Zaniepokojona właścicielka postanowiła zabrać kotkę do weterynarza, gdyż nie miała pojęcia, jak to w ogóle możliwe. Lekarz uświadomił kobietę, co tak naprawdę jest przyczyną tak częstych porodów. Osłupiała, kiedy dowiedziała się całej prawdy. U kotów można spodziewać się nowych potomków zazwyczaj 3-4 razy do roku, jednak w tym przypadku rzeczywistość wyglądała trochę inaczej. Mała kotka co miesiąc rodziła małe kocięta, których ilość już przerażała jej właścicielkę. Kobieta nie wiedziała jak poradzić sobie z tak liczną grupą zwierząt, więc udała się do weterynarza. Właścicielka kotki nie spodziewała się tego, co usłyszała od lekarza.

Kot
20.04.2020 23:38 Kotka zobaczyła śmierć Mufasy z „Króla Lwa”. Reakcja zwierzęcia jest nie do uwierzenia

Kotka, która zobaczyła śmierć Mufasy z Króla Lwa, poruszyła internautów. Jej reakcja jest wręcz niewiarygodna! Opublikowane wideo, to najlepszy przykład na to, że zwierzęta również mają duszę. Król Lew to ponadczasowa animacja uwielbiana zarówno przez najmłodszych, jak i starszych widzów. Ciężko znaleźć osobę, która nie uroniła łzy, oglądając scenę śmierci Mufasy. Okazuje się, że pamiętna scena wzrusza nie tylko ludzi. Wystarczy zobaczyć, jak na ten widok zareagowała kotka. Kotka zobaczyła śmierć Mufasy z Króla Lwa Kotka, która została nagrana przez swoją właścicielkę, stała się hitem internetu. Wideo, na którym uwieczniono reakcję zwierzęcia na śmierć Mufasy z Króla Lwa, obejrzało ponad 14 tysięcy osób. Najwyraźniej nikt nie spodziewał się, że nasi czworonożni pupile, potrafią mieć w sobie tyle empatii. Co takiego zrobił uroczy kot? Jamnik ma niezwykłą zdolność. Mały pies rozbawi nią każdego Piosenkarka pogrążyła się w żałobie. Zmarła jej ukochana kotka Największy na świecie pitbull. Zdjęcia psa są porażające, jest niezwykłych rozmiarów Poruszające wideo Urocza kotka oglądając Króla Lwa, szybko poderwała się z kanapy, słysząc krzyk Simby. Zwierzak czym prędzej podbiegł do telewizora i zaczął dotykać łapką ekran, jakby chciał pocieszyć małe lwiątko. Później wpatrywał się długo w obraz, a kiedy padło wyciskające łzy: tato obudź się, uroczy kociak zaczął jeszcze bardziej pukać w ekran telewizora, jakby chciał obudzić leżącego Mufasę. Niewiarygodna reakcja puszystego czworonoga poruszyła widzów, którzy licznie komentowali opublikowane wideo. – Pokażcie to wszystkim, którzy mówią, że zwierzęta nie mają uczuć – pisali zaskoczeni internauci. Przejmujące nagranie to idealny dowód na to, że zwierzęta mają tyle samo empatii, co ludzie. ZOBACZ FILMIK: Kotka, która zobaczyła śmierć Mufasy z Króla Lwa, poruszyła internautów swoją reakcją. ZOBACZ TEŻ: Policyjny dron kontrolował plażę. Gdy policjanci zauważyli, co się na niej dzieje, oniemieli, natychmiast zaczęli działać Wynajęła samolot z banerem, aby odnaleźć psa. Owczarek został skradziony spod sklepu Przestraszony pies nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliwe Kobieta wyszła na spacer ze zwierzakiem i dostała mandat. Policjantów na widok jej pupila zatkało Pies wszedł do kuchni i usłyszał dziwną wiadomość. Kilka godzin później odwiedziła go „panna młoda” Golden retriever położył się na grobie. Pies pogrążył się w rozpaczy po stracie przyjaciół źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koty
28.03.2020 16:41 Kotka z rują. Jak długo trwa „marcowanie”, i jak je rozpoznać? Odpowiadamy

Kotka z rują to nie lada kłopot dla jej właścicieli. Futrzaki w większości bardzo źle przechodzą ten czas. Zdarzają się przypadki bezobjawowe, choć znacznie rzadziej. Jak rozpoznać, że nasza kotka rozpoczęła tak zwane marcowanie?Kotka zaczyna trudny czas ruji zazwyczaj w marcu. Intensywny czas aktywności płciowej zaczyna się z momentem wydłużania się dnia. Jak rozpoznać, że nasz mruczek rozpoczął ruję? Jak sobie z tym radzić?

kotka
20.03.2020 20:41 Mężczyzna znalazł kotkę pod łóżkiem. Kiedy przyjrzał się dokładniej, zaniemówił

Kotka schowała się pod łóżkiem, tak aby nikt jej nie znalazł. Mruczek szukał spokojnego miejsca, gdzie mógłby się bezpiecznie położyć. Kryjówkę kotki znalazł Paris Zarcilla, który nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Kotka nie była sama. Przyprowadziła ze sobą „gości”. Paris Zarcilla poszedł do swojego pokoju, aby odpocząć. W pewnym momencie usłyszał spod swojego łóżka dziwne głosy, które nie dawały mu spokoju. Mężczyzna podniósł materac do góry i znalazł pod nim kota! Paris nie był opiekunem żadnego mruczka. Kotka przybłąkała się i nie była sama.

kotak
19.03.2020 12:14 Kotka trafiła do adopcji. Ludzie oszaleli na punkcie jej wyglądu, każdy chciał ją mieć

Biało-czarna kotka była bezpańska i chora. Źle znosiła życie na wolności, nie potrafiła poradzić sama sobie na ulicy. Kilka tygodni temu los uśmiechnął się do niej. Kotka została znaleziona przez wolontariusza, który oddał ją do schroniska. Tam lekarze wyleczyli zwierzę, a po publikacji zdjęć w sieci nie mogą zdecydować, do którego domu powinna trafić. Kotka czeka na nowy dom. Mruczek nie może opędzić się od chętnych do adopcji, ale jego opiekunowie nie chcą dać zwierzaka przypadkowej osobie. Lista chętnych jest naprawdę długa, ludzie oszaleli na punkcie jej wyglądu. Jak udało się kotce skraść serca tysięcy osób?

Kotka
16.03.2020 11:26 Ludzie prześcigają się, by zaadoptować pewną kotkę. Wszystko przez jej niezwykły wygląd

Kotka wygląda tak niesamowicie, że chętni prześcigają się, by ją zaadoptować. Specjalnie dla niej ludzie są gotowi przejechać cały kraj i zrobią wszystko, aby została ich pupilem. W tymczasowym miejscu pobytu dostała już pewne imię, które mówi wiele na jej temat. Niezwykła kotka została bohaterką wpisu opublikowanego przez kobietę, która przejęła się jej losem. Zobaczyła zwierzaka w klinice weterynaryjnej i nie mogła przejść obok niej obojętnie. Postanowiła pomóc, ale rzeczywistość przerosła jej najśmielsze oczekiwania.

kotka
12.03.2020 16:38 Kotka z najgroźniejszą miną na świecie. Jej pyszczek budzi grozę i uśmiech jednocześnie

Nie zawsze oryginalna uroda była kluczem do sukcesu, ale dziś zdecydowanie otwiera wiele drzwi. Kolejną osobą, która się o tym przekonała jest właścicielka kotki o imieniu Meow Meow, która od kilku dni podbija media społecznościowe. Mruczek wygląda jakby cały czas był nadąsany, co budzi grozę i uśmiech jednocześnie. Wygląda na to, że kotka nieświadomie rozpoczęła wielką karierę! Kotka o imieniu Meow Meow podbija Instagram! Wszystko przez jej naburmuszony pyszczek, który zdecydowanie różni się od innych mruczków. Jej zdjęcia biją rekordy popularności. Wiele wskazuje na to, że kotka stanie się nowym Grumpy Catem!

07.03.2020 10:28 Kotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła

Kotka uciekła właścicielom podczas wycieczki. Zwierzę przez 5 miesięcy błąkało się w poszukiwaniu drogi powrotnej do domu. Nikt nie wierzył, że kotka jeszcze wróci. Cudem przeżyła! Niektóre koty są przyzwyczajone do życia poza domem. Jednak niektóre są bardzo delikatne, spokojne. Mają bardzo łagodny charakter, który na pewno nie pomoże im przetrwać na własną łapkę. Ta kotka pokazała jednak, że determinacja potrafi daleko nas zaprowadzić.

kot
03.03.2020 09:52 Schronisko zorganizowało kotce urodziny. Nikt nie przyszedł, wolontariusze się nie poddają

Kotka, która wiele miesięcy znajdowała się w schronisku, ujęła wszystkich wolontariuszy swoim przemiłym usposobieniem. Niestety, nikt poza nimi nie wykazywał zainteresowania biednym zwierzakiem, dlatego postanowili zorganizować mu huczne urodziny. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Długi czas pobytu kotki Monique w schronisku Battersea w Londynie zmotywował wolontariuszy do zorganizowania jej urodzin. Inicjatywa ta miała zachęcić do zainteresowania się małym zwierzątkiem i znalezieniem mu nowego domu. Kotka swoje drugie urodziny spędziła w towarzystwie wolontariuszy. Niestety, nikt poza nimi nie zainteresował się zwierzątkiem, które cierpi na rzadką przypadłość, jaką jest zespół niedoboru immunologicznego kotów. Choroba nie jest groźna dla ludzi, niestety sprawia, że zwierzęta powinny stale przebywać w domu.

kotka
28.02.2020 20:09 Żadna dziewczyna nie chciała pójść z nim na studniówkę. Postanowił więc zabrać ukochaną kotkę – i świetnie się bawił

Kotka została partnerką chłopaka na studniówce. Żadna dziewczyna nie zgodziła się z nim pójść, jednak on nie zamierzał rezygnować z zabawy. Decyzja okazała się słuszna – bawił się niesamowicie! Żadna dziewczyna nie chciała iść z nim na studniówkę. Postanowił się jednak nie poddawać! By nie opuścić imprezy, udał się na studniówkę ze swoją… kotką. Byli zdecydowanie najjaśniej błyszczącą parą tego wieczoru!

Kot
16.02.2020 17:02 Kotka zaczęła się dziwnie zachowywać, gdy jej pani zaszła w ciążę. Najdziwniejsze nastąpiło jednak po narodzinach

Kotka od momentu, gdy jej właścicielka zaszła w ciążę, zaczęła zachowywać się bardzo podejrzanie. Wszystko wskazywało na to, że zwierzak bardzo związany jest z nieustannie powiększającym się brzuszkiem swojej pani. Najdziwniejsze nastąpiło jednak dopiero po przyjściu malucha na świat. Zachowanie futrzaka zupełnie zaskoczyło mamę! Jakiś czas temu kobieta zdecydowała się na adopcję kotki z pobliskiego schroniska. Zwierzak w mgnieniu oka zadomowił się w mieszkaniu właścicielki i nie opuszczał jej nawet na krok. Kociak został nie tylko jej najlepszym przyjacielem, ale również kompanem życia. Kiedy właścicielka zaszła w ciążę, zwierzak zaczął dziwnie się zachowywać. Jej poczynania niekiedy zaskakiwały nawet kobietę, która myślała, że zna ją jak własną kieszeń.

kotka
03.02.2020 18:50 Kotka urodziła 11 kociąt w jednym miocie. To nie był koniec niespodzianek

Kotka urodziła aż 11 kociąt w jednym miocie. Jednak to nie był koniec niespodzianek dla zajmującego się nią lekarza. Mężczyzna odkrył jeszcze jedno niespotykane zjawisko. Okazało się, że kotka przez naturę została obdarzona tak, żeby mogła zająć się całym swoim potomstwem. Kotka została znaleziona na ulicy, przez dobrego samarytanina, który na szczęście zainteresował się rozpaczliwym miauczeniem dochodzącym ze śmietnika i pomógł tej dzielnej kociej mamie i całej jedenastce jej dzieci. Kiedy zaniósł ją do schroniska, tamtejsi pracownicy byli zszokowani. Nigdy nie widzieli tak niezwykłego kota.

kotka
31.01.2020 19:38 Oczy kotki sprawiły, że ludzie się w niej zakochali. Nazwano ją „najsmutniejszym kotem świata”

Oczy nie na darmo nazywane są zwierciadłem duszy. To właśnie z ich powodu ta kotka została okrzyknięta najsmutniejszym kotem świata, a jednocześnie to właśnie dzięki nim tak wiele osób na całym świecie ją pokochało. Wystarczy spojrzeć na jej pyszczek, by zrozumieć dlaczego! Czasami wydaje nam się, że zwierzęta tak naprawdę nie mają uczuć. To oczywista nieprawda, już od dawna wiemy, że tak samo jak ludzie mogą one odczuwać smutek. Patrząc się w oczy tej kotki, można by pomyśleć, że to najsmutniejsze zwierzę na świecie – na całe szczęście jednak wcale tak nie jest!

Kot
29.01.2020 15:44 Najsmutniejszy kot na świecie. Widok nieszczęśliwych oczu chwyta za serce największych twardzieli

Kotka w mgnieniu oka stała się prawdziwą gwiazdą. Swój ogromny sukces zawdzięcza wyglądowi, obok którego nie sposób jest przejść obojętnie. Zaszczytne miano najsmutniejszego kota na świecie nie przysługuje przecież każdemu futrzakowi. Widok nieszczęśliwych oczu chwyta za serce nawet najbardziej odpornych internautów. Przyjęło się, że oczy są zwierciadłem duszy, które mówią całą prawdę o człowieku. Teoretycznie to prawda stara jak świat, która nie powinna podlegać żadnej dyskusji. Pewien kociak, który w sieci zyskał imponującą rzeszę odbiorców, jest jednak dowodem, że smutne oczka, wcale nie muszą być ściśle związane z trudnościami losu czy przykrymi doświadczeniami z przeszłości. Pomimo tego, że kotka wiedzie szczęśliwe życie u boku ukochanych właścicieli, jej wzrok rozrywa serce na milion kawałków.

kotka
27.01.2020 13:24 Kotka zrozumiała, że właścicielka nie żyje. Jej zachowanie porusza do głębi

Kotka była niezwykle przywiązana do swojej pani. Kiedy właścicielka zmarła, zachowanie kochanego zwierzęcia poruszyło całą rodzinę. Tak silna więź między człowiekiem a pupilem nie zdarzą się zbyt często. Ponoć to psy są najlepszym przyjacielem człowieka, jednak okazuje się, że koty, mimo podążania własnymi ścieżkami, potrafią kochać nas równie mocno. Historia nieżyjącej już kobiety i tego, co zrobiła jej kotka, wzrusza do łez. Bezwarunkowa miłość, ogromne przywiązanie oraz wdzięczność, a także łamiąca serce tęsknota. Jak silna potrafi być relacja między człowiekiem a zwierzęciem?

kotka
26.01.2020 10:44 Kotka została przygarnięta przez psy husky. Teraz zachowuje się zupełnie jak one

Kotka została porzucona na ulicy. Całkowitym przypadkiem zyskała jednak nową rodzinę, w dodatku bardzo nietypową. Została przyjęta z otwartymi ramionami przez… dwa psy husky! Od tamtej pory zwierzaki są nierozłączne. Gdy została znaleziona, obawiano się, że ma niewielkie szanse na przeżycie. Kotka trafiła pod opiekę sióstr, które uwielbiają zwierzęta i uratowały ich już wiele. Jednak zwierzak był w bardzo ciężkim stanie i kobiety martwiły się, że z tego nie wyjdzie. Wtedy wpadły na genialny pomysł.

ogłoszenie
25.01.2020 20:33 Schronisko oddaje do adopcji „najgorszego kota na świecie”. Nietypowe ogłoszenie przyciągnęło masę chętnych

Ogłoszenie dotyczące kotki, która poszukuje domu stało się hitem internetu. Załoga schroniska, chcąc znaleźć zwierzęciu nowy dom postawiła na pełną szczerość – to najgorszy kot na świecie! Znalezienie domu dla kota, który lekko mówiąc, jest… odrobinę specyficzny, nie jest łatwym zadaniem. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku kotki, która straciła dom. Pomysłowi pracownicy schroniska zamieścili w sieci ogłoszenie, dzięki któremu najgorszy kot na świecie stał się również też jednym z najsłynniejszych!

24.01.2020 11:15 Kotka odmroziła sobie uszy i cztery łapki. Dziś dostała tytanowe protezy i znów może chodzić

Kotka przeżyła bardzo ciężkie chwile, podczas mrozów. Zwierze bardzo cierpiało, odmroziło sobie uszy i cztery łapki. Weterynarze walczyli o życie kotki Dymki, po wielu operacjach udało się. Dziś zwierzak ma tytanowe protesty i znów może cieszyć się życiem. Wideo wzrusza do łez. Zwierzęta często są zdane same na siebie, podczas upałów mogą się mocno odwodnić, w zimę dochodzi do odmrożeń ich kończyn, a nawet do śmierci. Czasami właściciele nie są w stanie przewidzieć, co stanie się z jego pupilem. Tak było w przypadku małej kotki, która podczas mrozów doznała wielu obrażeń.

20.01.2020 12:09 Kotka straciła uszy. Wolontariusze zrobili uroczą rzecz, by pomóc jej znaleźć nowy dom

Kotka, która znalazła się pod opieką organizacji niosącej pomoc zwierzętom, straciła uszy, lecz i tak w mgnieniu oka znalazła nowy dom. Wszystko to zasługa wspaniałych wolontariuszy, którzy zrobili dla niej coś wspaniałego! Organizacja non-profit, która działa na rzecz zwierząt ma naprawdę wspaniałych pracowników. To niezwykli ludzie z ogromnym sercem, którzy codziennie pomagają tysiącom stworzeń. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna kotka, która dzięki wspaniałym geście wolontariusza znalazła nowy, kochający dom zaledwie w jeden dzień!

kotka
16.01.2020 17:40 Kotka stała na mrozie i błagała o pomoc. Mężczyzna wpuścił ją i bardzo się zdziwił

Kotka stała w nocy na mrozie i błagała o pomoc. Właściciele domu postanowili wpuścić bezpańskie zwierzę. Zupełnie nie spodziewali się tego, co za chwilę miało nadejść. Takiego finału nie przewidzieli! Bezpańskie koty często unikają ludzi i kontaktów z nimi – czują się zbyt dumne, żeby poprosić o pomoc! Ta kotka jednak czekała przed ludzkim domem, miaucząc i błagając, aby właściciele wpuścili ją do domu. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, jaki finał będzie miała ich gościnność.

Kotka
14.01.2020 19:38 Szczeniaczki zostały odrzucone przez matkę. Na pomoc przyszła im bohaterska kotka

Kotka wykazała się niesamowitym instynktem macierzyńskim. Gdy dwa pieski z czwórki szczeniąt zostały porzucone przez psią mamę, kotka wkroczyła do akcji i pomogła zwierzakom. Bohaterka o imieniu Nessy nie pozostała obojętna na cierpienie maluchów! Szczeniaki zostały przyniesione do kotki, a ona od razu zaakceptowała je i przygarnęła. Chihuahua wychowują się razem z kociakami. Poznajcie inspirującą historię pewnej kociej mamy, która przygarnęła niechciane psiaki.

kotka
04.01.2020 12:19 Odważna kotka pokazuje, kto tu rządzi. Postanowiła zmierzyć się… z lwicą

Kotka postanawia pokazać swoją dominację i udowodnić, kto tu rządzi, wyzywając na pojedynek inną kotkę. Problem w tym, że ta druga jest od niej o wiele większa i jest… lwicą! Niesamowita odwaga domowej pupilki bawi do łez. Ciekawe, która z nich wygrałaby w prawdziwym starciu! Domowa kicia wydaje się być groźna i zdeterminowana! Koty potrafią być bardzo odważne i śmiałe. Lubią panować nad swoim terenem, dlatego, kiedy kotka poczuła, że lwica znajduje się zbyt blisko niej, postanowiła wyzwać ją na pojedynek. Zachowanie zwierzaka jest niesamowite. Kto by pomyślał, że domowy kot postanowi pojedynkować się ze znacznie większym lwem?

Kotka
29.12.2019 20:08 Ludzie prześcigają się, by zaadoptować tę kotkę. Wszystko przez jej niezwykły wygląd

Kotka wygląda tak niesamowicie, że chętni prześcigają się, by ją zaadoptować. Specjalnie dla niej ludzie są gotowi przejechać cały kraj i zrobią wszystko, aby została ich pupilem. W tymczasowym miejscu pobytu dostała już pewne imię, które mówi wiele na jej temat. Niezwykła kotka została bohaterką wpisu opublikowanego przez kobietę, która przejęła się jej losem. Zobaczyła zwierzaka w klinice weterynaryjnej i nie mogła przejść obok niej obojętnie. Postanowiła pomóc, ale rzeczywistość przerosła jej najśmielsze oczekiwania.

kotka
18.12.2019 15:29 Kotka urodziła 11 kociąt. Weterynarz zbadał ją i dokonał niezwykłego odkrycia

Kotka, która urodziła 11 kociąt na ulicy w San Diego, długo nie zazna spokoju, bo opieka nad tak dużą gromadką dzieci to praca na pełen etat. Wyjątkowa mama może być dumna, ponieważ mało która kotka rodzi taką ilość kociąt. Wizyta u weterynarza ujawniła nieznane fakty. Czasami, zwykły spacer może odmienić życie. Przekonał się o tym mężczyzna z San Diego, który przechadzając się po mieście, usłyszał pisk. Szukał źródła dźwięku, a kiedy zajrzał do kontenera, ujrzał kotkę i jej nowo narodzone dzieci. Ku jego zdziwieniu — było ich aż 11.

14.12.2019 15:15 Kotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła

Kot uciekł właścicielom podczas wycieczki. Zwierzę przez 5 miesięcy błąkało się w poszukiwaniu drogi powrotnej do domu. Nikt nie wierzył, że kotka jeszcze wróci. Cudem przeżyła! Niektóre koty są przyzwyczajone do życia poza domem. Jednak pewne rasy, takie jak ragdoll są bardzo delikatne, spokojne. Mają bardzo łagodny charakter, który na pewno nie pomoże im przetrwać na własną łapkę. Ta kotka pokazała jednak, że determinacja potrafi daleko nas zaprowadzić.

  • 1
  • 2