Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kotka urodziła 11 kociąt w jednym miocie. To nie był koniec niespodzianek
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 03.02.2020 18:50

Kotka urodziła 11 kociąt w jednym miocie. To nie był koniec niespodzianek

kotka
facebook.com/watch/SanDiegoHumaneSociety

Kotka urodziła aż 11 kociąt w jednym miocie. Jednak to nie był koniec niespodzianek dla zajmującego się nią lekarza. Mężczyzna odkrył jeszcze jedno niespotykane zjawisko. Okazało się, że kotka przez naturę została obdarzona tak, żeby mogła zająć się całym swoim potomstwem.

Kotka została znaleziona na ulicy, przez dobrego samarytanina, który na szczęście zainteresował się rozpaczliwym miauczeniem dochodzącym ze śmietnika i pomógł tej dzielnej kociej mamie i całej jedenastce jej dzieci. Kiedy zaniósł ją do schroniska, tamtejsi pracownicy byli zszokowani. Nigdy nie widzieli tak niezwykłego kota.

Kotka urodziła 11 kociąt

Pewien przechodzień w San Diego usłyszał dochodzące ze śmietnika rozpaczliwe miauczenie. Na całe szczęście, nie postanowił go zignorować, tylko zainteresował się tym, co się dzieje. Okazało się, że w śmietniku znajduje się kotka, która właśnie urodziła jedenaścioro kociąt. Mężczyzna przytomnie zaniósł zwierzęta do pobliskiego schroniska.

Jak opowiada jednak z pracujących tak osób, gdy dowiedziała się, że przywożą do nich kotkę z tak dużą liczbą potomstwa, była w szoku. Kocięta zazwyczaj rodzą się w miotach po 5-6. Tych było dwa razy więcej. Przy badaniu okazało się, że to nie jedyna wyróżniająca ją cecha. Okazało się, że natura obdarzyła ją tak, by mogła zająć się wszystkimi swoimi kociętami. Kotka miała aż 11 sutków. To aż o 3 więcej, niż maksymalnie mają te zwierzęta.

Smutna konkluzja

Zarówno kotka, jak i kocięta mają się dobrze. Jednak ta historia przypomina o czymś bardzo ważnym, o czym wiele ludzi zdaje się zapominać, lub nie chce pamiętać. Gdyby nie szczęśliwy zbieg okoliczności i to, że przechodzący obok mężczyzna usłyszał koty i był w stanie im pomóc, teraz po ulicach biegałoby o 11 więcej niewysterylizowanych kotów, które już niedługo miałyby własne mioty.

Sterylizujcie swoje koty! To nie chodzi o to, czy dla was ich ruje będą problematyczne, czy będziecie w stanie znaleźć dom dla małych kociaków. Chodzi przede wszystkim o dobrobyt zwierząt, które biegając samopas po ulicach, narażone są na wiele niebezpieczeństw.

kotka

Ją i maleństwa można będzie niedługo adoptować.

kotka

Ta kotka naprawdę się niezwykła.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szczeniaki zostały porzucone w lesie. Zaopiekował się nimi inny zwierzak, bez jego opieki nie miałyby szans
  2. Na zdjęciu ukryła się pantera. 93% z nas nie jest w stanie jej dostrzec
  3. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, odebrało im mowę
  4. Bolesne nagranie obiegło sieć. Bez chwili namysłu przejechał psa

źródła: wamiz.pl, facebook.pl