Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Schronisko zorganizowało kotce urodziny. Nikt nie przyszedł, wolontariusze się nie poddają
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 03.03.2020 09:52

Schronisko zorganizowało kotce urodziny. Nikt nie przyszedł, wolontariusze się nie poddają

kot
himavideos on YouTube

Kotka, która wiele miesięcy znajdowała się w schronisku, ujęła wszystkich wolontariuszy swoim przemiłym usposobieniem. Niestety, nikt poza nimi nie wykazywał zainteresowania biednym zwierzakiem, dlatego postanowili zorganizować mu huczne urodziny. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

Długi czas pobytu kotki Monique w schronisku Battersea w Londynie zmotywował wolontariuszy do zorganizowania jej urodzin. Inicjatywa ta miała zachęcić do zainteresowania się małym zwierzątkiem i znalezieniem mu nowego domu. Kotka swoje drugie urodziny spędziła w towarzystwie wolontariuszy. Niestety, nikt poza nimi nie zainteresował się zwierzątkiem, które cierpi na rzadką przypadłość, jaką jest zespół niedoboru immunologicznego kotów. Choroba nie jest groźna dla ludzi, niestety sprawia, że zwierzęta powinny stale przebywać w domu.

Kotka ze schroniska

Po 115 dniach spędzonych w schronisku kotka Monique nadal była bez właściciela i nie zapowiadało się, by sytuacja miała się zmienić. Pełni nadziei na zmianę, pracownicy schroniska postanowili zorganizować jej urodziny. Zwierzątko dostało zabawki w kształcie tortu i ciastek, a nad jej legowiskiem zawieszono ogromny napis Happy Birthday. Nieopodal legowiska miała do dyspozycji miejsce do zabawy i wspinaczek. Inicjatywa niestety nie spowodowała zainteresowania adopcją.

  1. Widzisz na ulicy psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja
  2. Ksiądz na porodówkę wchodzi bez pytania. Zupełne nieposzanowanie intymności
  3. Fani niepokoją się o zdrowie Margaret. Na nowym nagraniu wygląda jak cień samej siebie

Wolontariusze szukają domu dla kotka

Po nieudanej próbie znalezienia domu dla kotki wolontariusze zdecydowali, że nie poddadzą się tak łatwo. Postanowili opublikować post na ich facebookowym profilu z informacją o sytuacji, w jakiej znajduje się zwierzę.

Opisali inicjatywę, jakiej podjęli się, by jej pomóc i o braku reakcji ze strony osób odwiedzających schronisko. Opisana w poście historia zwierzaka poruszyła obserwatorów na facebooku. Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy i mnóstwo osób zadeklarowało, że z przyjemnością przygarnie kotkę.

Przypadek Monique z londyńskiego schroniska powinien uwrażliwić nas na los zwierząt, porzuconych przez swoich właścicieli. Przecież w schroniskach żyje wiele istot, które czekają na kogoś, kto je znów pokocha.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kotka

Kotka Monique świętuje swoje drugie urodziny w oczekiwaniu na nowego właściciela.

kotka

Kotka przez wiele miesięcy czekała, aż ktoś ją przygarnie i ponownie pokocha.

kotka

Na szczęście pracownicy schroniska nie poddawali się i do samego końca walczyli o nowy dom dla zwierzaka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koty po raz pierwszy miały do czynienia z bobasem. Film stał się hitem, widziało go już kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie
  2. Trzy osoby zmarły w Bytomiu na skutek zatrucia. Niebezpieczny gaz wydobywał się wadliwego pieca
  3. Kotlety z kurczaka a’la KFC. Banalnie prosty trick na chrupiącą panierkę
  4. Starszy mężczyzna wyrzucił pieniądze przez okno. Powód łamie serce
  5. Gwiazda Polsatu przeszła spektakularną metamorfozę. Schudła 8 kg w 3 miesiące, ciężko ją poznać
  6. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa

źródła: boredpanda.com, wikipedia.pl