Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Oczy kotki sprawiły, że ludzie się w niej zakochali. Nazwano ją „najsmutniejszym kotem świata”
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 31.01.2020 19:38

Oczy kotki sprawiły, że ludzie się w niej zakochali. Nazwano ją „najsmutniejszym kotem świata”

kotka
instagram.com/lanlan731

Oczy nie na darmo nazywane są zwierciadłem duszy. To właśnie z ich powodu ta kotka została okrzyknięta najsmutniejszym kotem świata, a jednocześnie to właśnie dzięki nim tak wiele osób na całym świecie ją pokochało. Wystarczy spojrzeć na jej pyszczek, by zrozumieć dlaczego!

Czasami wydaje nam się, że zwierzęta tak naprawdę nie mają uczuć. To oczywista nieprawda, już od dawna wiemy, że tak samo jak ludzie mogą one odczuwać smutek. Patrząc się w oczy tej kotki, można by pomyśleć, że to najsmutniejsze zwierzę na świecie – na całe szczęście jednak wcale tak nie jest!

Smutne oczy kotki

To właśnie jej smutne oczy, z jakby nieustannie ściągniętymi w bólu łukami brwiowymi, sprawiły, że zwierzę zawsze wygląda, jakby cierpiało. Na całe szczęście, wcale tak nie jest. To tylko układ mordki kotki, który w żaden sposób nie oddaje tego, jak tak naprawdę czuje się zwierzątko.

Luhu, bo tak nazywa się kotka, w rzeczywistości jest bardzo zadowolonym z życia zwierzęciem. Wraz ze swoim rodzeństwem, Barher i Bardie i właścicielką Maggie Liu mieszkają w Pekinie. Nietypowy wygląd kota sprawił, że obecnie na Instagramie obserwuje ją już ponad 160 tysięcy osób. Poza sprawieniem, że wygląda na smutną, daje jej też przeuroczy wygląd.

Kotka z pięknym pyszczkiem

Luhu to nie pierwszy przypadek kota, który staje się ulubieńcem nas wszystkich dzięki temu, jak nietypowo wygląda. Światowym fenomenem stał się już lata temu zwierzak, którego szerzej znamy pod pseudonimem Grumpy Cat. Cały świat oszalał niegdyś na jego punkcie – posunęliśmy się między innymi do zapraszania go do licznych wywiadów i wystąpień telewizyjnych!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

oczy

Jej oczy nadają kotce niezwykłego wyglądu.

oczy

Na całe szczęście zwierzątko wcale nie jest cały czas smutne.

oczy

Wręcz przeciwnie, prowadzi bardzo radosne życie!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Suczka zobaczyła na ulicy identycznego psa jak ona. Wręcz błagała właścicielkę, by wrócił z nimi do domu
  2. Szczeniaki zostały porzucone w lesie. Zaopiekował się nimi inny zwierzak, bez jego opieki nie miałyby szans
  3. Najdłużej żyjące rasy psów. Rekord jest imponujący, właściciele mogą cieszyć się nimi długimi latami

źródła: kochamyzwierzaki.pl