Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Schronisko oddaje do adopcji „najgorszego kota na świecie”. Nietypowe ogłoszenie przyciągnęło masę chętnych
Michał Włoch
Michał Włoch 25.01.2020 20:33

Schronisko oddaje do adopcji „najgorszego kota na świecie”. Nietypowe ogłoszenie przyciągnęło masę chętnych

ogłoszenie
facebook.com/Mitchell County Animal Rescue, Inc-North Carolina

Ogłoszenie dotyczące kotki, która poszukuje domu stało się hitem internetu. Załoga schroniska, chcąc znaleźć zwierzęciu nowy dom postawiła na pełną szczerość – to najgorszy kot na świecie!

Znalezienie domu dla kota, który lekko mówiąc, jest… odrobinę specyficzny, nie jest łatwym zadaniem. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku kotki, która straciła dom. Pomysłowi pracownicy schroniska zamieścili w sieci ogłoszenie, dzięki któremu najgorszy kot na świecie stał się również też jednym z najsłynniejszych!

Kotka: wyjątkowe ogłoszenie

Perdita to kotka, która straciła dom, ponieważ jej właścicielka zmarła. Zwierzę trafiło do schroniska, gdzie okazało się, że znalezienie dla niej nowego domu będzie bardzo trudne.

Kotka być może bardzo negatywnie zareagowała na stratę ukochanego człowieka. Zwierzę wykazuje sporo agresji i ma bardzo ambiwalentny stosunek do ludzi.

Pracownicy schroniska początkowo myśleli, że jej zachowanie spowodowane jest chorobą. Perdita trafiła do lekarza, który postawił diagnozę: kotka jest całkowicie zdrowa, a jej agresja to po prostu cecha charakteru.

Znalezienie nowego właściciela graniczyło z cudem – trudny charakter Perdity widoczny jest już przy pierwszym spotkaniu. Zamieszczając w sieci ogłoszenie, wolontariusze postawili więc na pełną szczerość.

Najgorszy kot na świecie szuka domu

Ogłoszenie schroniska stało się hitem internetu, co bardzo zwiększyło szansę kotki na znalezienie kogoś, kto zdecyduje się dzielić z nią niełatwe życie.

– Poznajcie Perditę – to ogłoszenie nie jest dla osób o słabym sercu. Lubi wpatrywać się w twoje oczy dotykając twojej duszy w taki sposób, że długo nie poczujesz się szczęśliwy. Uwielbia drapać wszystko, czego nie powinna i straszyć wyskakując z najmniej spodziewanych przestrzeni. Udało jej się wpędzić nas w poczucie, że jej zachowanie wywołane jest chorobą. Lekarz zdementował te domysły – to po prostu najgorszy kot na świecie – możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Po wymienieniu wszystkich rzeczy, które kotka lubi, przyszła pora na listę spraw, do których Perdita ma zdecydowanie negatywny stosunek. Nie lubi koloru różowego, kociąt, małych dzieci, filmów Disneya, Bożego Narodzenia i przytulania.

Co do tego ostatniego, czasem robi wyjątki, ale tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. Kotka szuka właściciela, który podobnie jak ona jest nie najlepiej przystosowany do życia w społeczeństwie i ceni swoją przestrzeń prywatną.

Hitowe ogłoszenie sprawiło, że znalazło się sporo osób, które chcą spróbować swoich sił w resocjalizacji Perdity. Do schroniska wpłynęło już ponad 50 zgłoszeń!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ogłoszenie

Perdita nie należy do najłatwiejszych istot.

ogłoszenie

Jej spojrzenie jest przeszywające.

ogłoszenie

Wyjątkowe ogłoszenie sprawiło jednak, że uda jej się znaleźć nowy dom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 10 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Od nich nie da się oderwać wzroku
  2. Ogromny pies zbliża się do 2-letniej dziewczynki. Ciężko uwierzyć, co dzieje się potem
  3. Babcia była przekonana, że zajmuje się gromadką kotów. Dziwnie wyglądający mruczek nie wzbudził jej podejrzeń
  4. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
Tagi: kot Kotka koty