Myślisz, że problem atopowego zapalenia skóry dotyczy tylko psów? Jesteś w błędzie. Jeśli zauważysz, niepokojące zmiany na ciele swojego mruczącego podopiecznego, warto udać się z nim jak najszybciej do lekarza weterynarii. Jakie są symptomy choroby oraz jak przebiega leczenie atopowego zapalenia skóry u kota? Podpowiadamy.
Lasy Państwowe opublikowały na swoim profilu na Facebooku post o niezwykle ciekawym okazie. Wyjątkowego płaza dostrzeżono na terenie polskich lasów i szybko wzbudził nie lada sensację, a wszystko za sprawą defektu na ciele salamandry. To kolejny przykład osobnika albinotycznego w naszym kraju.
Naukowcy drżą o los ptaków. Rozprzestrzeniający się wirus na Antarktydzie zbiera śmiertelne żniwo wśród żyjących tam zwierząt. Odnaleziono już setki ofiar w postaci pingwinów. Jak informują eksperci, te zakaźne cząsteczki potrafią być szczególne niebezpieczne w tak zwanej krainie wiecznego lodu.
Kim Reid z Irlandii Północnej udostępniła na swoich mediach społecznościowych bardzo smutną informację. Stan zdrowia jej ukochanego psa - buldoga francuskiego imieniem Bruno - uległ nagłemu pogorszeniu. Wystarczyło 15 minut spędzonych w zacienionym ogrodzie, by doszło do tragedii. Pomimo interwencji lekarza weterynarii, zwierzaka nie udało się uratować. Teraz pragnie ostrzec innych właścicieli zwierząt, by uważali na swoich podopiecznych.
Dzwonienie, piszczenie, dudnienie - szumy uszne mogą mieć różny charakter. W przypadku mieszkanki Chin uciążliwe dolegliwości przypominały brzęczenie. Gdy dyskomfort i ból przybrały na intensywności, 40-latka udała się do specjalisty. Przyprawiający o skurcze żołądka film nagrany przez lekarza ze Szpitala Ludowego Hrabstwa Huidong w Syczuanie pokazuje, co zalęgło się w kanale słuchowym kobiety. Nikt z nas nie lubi być chory i chodzić do lekarza. Za kolejkami w przychodniach też z pewnością nikt nie przepada. Zagraniczne media donoszą tymczasem o przerażającej wizycie w gabinecie laryngologicznym. To nie jest historia dla ludzi o słabych nerwach.
To nie fotomontaż! Kotka o imieniu Leggy Lu istotnie przyszła na świat z pięcioma nogami. Zwierzę wywołało sensację w mediach społecznościowych, a jej właścicielka udostępnia filmiki, na których pokazuje zdjęcia rentgenowskie oraz sceny z codziennego życia swojej podopiecznej. Niemniej, dodatkowa kończyna u mruczka to najmniejszy z problemów. U Lu zdiagnozowano nowotwór, a leczenie wiąże się z koniecznością pokrycia wysokich kosztów zabiegu operacyjnego. Dzięki temu, że kotka stała się sensacją w social mediach, jej opiekunka ma nadzieję, że miłośnicy pięcionożnego mruczka przyłączą się do zbiórki pieniędzy.
Miss Ponyo to urocza kotka, którą internauci mogą kojarzyć z filmów, na których występuje w kolorowych piżamkach. Czy to wyłącznie wymysł i fanaberia opiekunów? Niekoniecznie. Wszystkiemu winna jest rzadka choroba autoimmunologiczna, na którą cierpi zwierzę. Odzież dostosowana do kociej postury służy jako środek zapobiegawczy w leczeniu infekcji skórnej. W internetowej przestrzeni często możemy natknąć się na dyskusje dotyczące przebierania zwierząt domowych. Zdaniem co poniektórych użytkowników sieci, takie zachowanie ma związek z ludzką próżnością czy próbą “zabłyśnięcia” w mediach społecznościowych. Okazuje się, że ubrania przeznaczone dla psów czy kotów nie muszą być szkodliwe dla ich zdrowia, a wręcz przeciwnie - mają zapobiec jego pogorszeniu
Mia to szczeniak, który urodził się z poważną wadą genetyczną - ma dodatkową łapę i ogon, a także dwie pochwy i dwa odbyty. Opiekunowie suczki uznali, że nie mogą należycie się nią zająć, a także nie stać ich na niezbędne przy tej deformacji leczenie. Ostatecznie sunia wylądowała w fundacji Casac Cuna w Puntarenas w Kostaryce i pilnie potrzebuje operacji.Suczka o imieniu Mia zdecydowanie różni się od swoich rówieśników, bowiem ma dodatkową łapę i ogon. Na tym nie kończą się jej problemy zdrowotne. Pracownicy fundacji z Ameryki Środkowej z trudem mogli powstrzymać łzy, widząc, że dwumiesięczna sunia zmaga się z tak dotkliwą deformacją. Nie ma się co dziwić, że przysięgli zrobić wszystko, aby odmienić los tej kruszyny.
Nie każdy opiekun kota zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka chorób, którymi człowiek może zarazić się od mruczka. Niektóre z nich potrafią być naprawdę niebezpieczne dla zdrowia. Oto 7 schorzeń, które najpoważniej wpływają na ludzki organizm.Mimo że trudno sobie wyobrazić, by urocze maleństwa z milutkim futerkiem mogły zagrażać naszemu zdrowiu, choroby odzwierzęce mogą być również przenoszone przez nasze zwierzęta domowe – psy i koty. O czym warto pamiętać, aby zapobiegać zakażeniom i w jaki sposób dolegliwości objawiają się u człowieka?
Widok psa, który pociera pupą o podłogę lub ziemię, może wydawać się zabawnym dziwactwem, do którego wystarczy się przyzwyczaić. Tymczasem zachowanie nazywane saneczkowaniem w istocie nie ma nic wspólnego z zabawą. To problem, któremu należy się bacznie przyjrzeć, bowiem może przyczynić się do poważnych kłopotów zdrowotnych pupila. Co powoduje tę uciążliwą dolegliwość i jak można jej zapobiec?Choć dla niektórych saneczkowanie przez psa może wydawać się nawet zabawne, w rzeczywistości lepiej przyjrzeć się problemowi z bliska. Wszystko dlatego, że zwierzak nie robi tego ani dla zabawy, ani aby rozbawić opiekuna. To znak, że pupil może potrzebować naszej pomocy. W związku z tym, jeśli zaobserwowałeś takie nagminne zachowanie u swojego czworonoga, lepiej udaj się z nim na kontrolę do weterynarza.
Wybierając się na spacer do lasu, lepiej zostawić w domu pewien przedmiot. Mowa o smartfonie. Polsko-słowaccy badacze są zdania, że kleszcze mogą być przyciągane przez promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz. Ten zakres fal radiowych jest obsługiwany przez urządzenia mobilne. Kleszcze, zaraz po komarach, są największym wektorem chorób zakaźnych u ludzi i pierwszym u zwierząt hodowlanych oraz wolno żyjących. Bardzo często atakują także zwierzęta domowe podczas wspólnych spacerów po lesie czy łące. Te niewielkie pajęczaki przenoszą wirusy, bakterie i pierwotniaki, które odpowiadają za zachorowanie na boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu, gorączkę krwotoczną i inne poważne choroby, siejące spustoszenie w organizmie człowieka i zwierzęcia.
Pies polizał ją po twarzy, bo pozwoliła na to. Nie miała pojęcia, że konsekwencje będą straszne. To, co jej się stało, dowodzi, że nigdy nie można się godzić na tak bliski kontakt z pupilem. Niestosowanie się do tej zasady może mieć naprawdę przerażające, długotrwałe skutki. Kiedy szczęśliwy pies lizał ją po twarzy, nie protestowała. Uznała to za nieszkodliwą formę czułości i nawet przez chwilę nie pomyślała, że nigdy nie powinna na to pozwalać. Następstwa krótkiej chwili odczuła bardzo szybko, ale wtedy było już za późno. Lekarze musieli podjąć radykalną decyzję!
Kot i dziecko nagle stali się współlokatorami. Takie sytuacje nie zawsze kończą się dobrze i nie wszystkie zwierzęta są w stanie dopasować się do nowej sytuacji. Gdy kot zakradł się do łóżeczka śpiącego dziecka, stało się coś niezwykłego! Kiedy właściciele kota weszli do domu z nowym członkiem rodziny, kot od razu wyczuł, że coś jest nie tak. Jednak to, co się stało potem przerosło wszelkie oczekiwania świeżo upieczonych rodziców. Kot naprawdę pokazał, jaką intuicję mają zwierzęta!
Jeleń został zaatakowany przez dziwną chorobę. Zdjęcie, które trafiło do sieci poruszyło cały świat. Ciało zwierzęcia pokryte jest guzami, a ono wygląda, jakby okropnie cierpiało. Widok jest naprawdę porażający. Co mu dolega? Porażające zdjęcie jelenia obiegło już cały świat i wielu zastanawia się, co dolega zwierzęciu i czy można mu jakoś w tej sytuacji pomóc? Trzeba przyznać, że widok jest przerażający. Jeleń ma ogromne guzy na cąłym ciele.
Buldog angielski z powodu kilku poważnych wad genetycznych musiał przejść amputację. Piesek stracił połowę ciała, ale dzięki temu mógł przeżyć wspaniałe chwile. Maluch ma w sobie ogromną siłę i skradł serca internautów z całego świata. Dzięki ich pomocy udało się zebrać fundusze na rehabilitację. 3-miesięczny buldog angielski o imieniu Bonsai urodził się z kombinacją kilku rzadkich chorób, jako jedyny pies na świecie cierpiał na zespół regresji kaudalnej, schorzenie związane z niedorozwojem kręgosłupa, zrośnięciem nóg i kilkoma innymi wadami, które zwykle dotyka tylko ludzi. Weterynarze nie mieli wyjścia, musieli przeprowadzić amputację.