Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies polizał ją po twarzy, konsekwencje były straszne. Dowód na to, że nie wolno się godzić
Marta Kulik
Marta Kulik 26.11.2019 20:06

Pies polizał ją po twarzy, konsekwencje były straszne. Dowód na to, że nie wolno się godzić

mama
screen youtube.com

Pies polizał ją po twarzy, bo pozwoliła na to. Nie miała pojęcia, że konsekwencje będą straszne. To, co jej się stało, dowodzi, że nigdy nie można się godzić na tak bliski kontakt z pupilem. Niestosowanie się do tej zasady może mieć naprawdę przerażające, długotrwałe skutki.

Pies polizał ją po twarzy, bo pozwoliła na to. Nie miała pojęcia, że konsekwencje będą straszne. To, co jej się stało, dowodzi, że nigdy nie można się godzić na tak bliski kontakt z pupilem. Niestosowanie się do tej zasady może mieć naprawdę przerażające, długotrwałe skutki.

Kiedy szczęśliwy pies lizał ją po twarzy, nie protestowała. Uznała to za nieszkodliwą formę czułości i nawet przez chwilę nie pomyślała, że nigdy nie powinna na to pozwalać. Następstwa krótkiej chwili odczuła bardzo szybko, ale wtedy było już za późno. Lekarze musieli podjąć radykalną decyzję!

Pies polizał ją po twarzy

Właścicielka nie widziała nic złego w tym, że pupil lizał ją po twarzy. Wkrótce mieszkanka Ohio trafiła do szpitala z nudnościami i gorączką. Lekarze walczyli o jej zdrowie, ale kobieta zapadła w śpiączkę. Wkrótce okazało się, że za jej stan odpowiada bakteria ze śliny psa – Capnocytophaga canimorsus.

pies

Bakteria występująca w ślinie zwierząt, w tym psów i kotów, jest niebezpieczna dla ludzi. Specjaliści znają wiele sytuacji, w których konieczna była nawet amputacja. Tak też skończyło się w przypadku kobiety z Ohio. Straciła nogi i dłonie. Niestety, znane są też historie, w których zarażonych nie udało się uratować, dlatego nie należy pozwalać psom na lizanie nie tylko twarzy, ale nawet rąk, jeśli mamy na nich choćby niewielką rankę.

Czym można zarazić się od psów?

Od psów można zarazić się pasożytami, grzybicą, bakteriami E.Coli, a nawet gronkowcem odpornym na antybiotyki. Lamblioza, czyli choroba pasożytnicza co roku dotyka w Polsce niemal 2,5 tysiąca osób, głównie dzieci. Aby uchronić się przed zarażeniem, należy pamiętać o myciu rąk. Bardziej niebezpieczna jest bakteryjna Leptospiroza, na którą można zachorować po kontakcie z moczem zwierząt. W ciężkim przebiegu może dojść nawet do niewydolności wielonarządowej.

Przy unikaniu tego typu chorób najważniejsze jest pamiętanie o podstawowych zasadach higieny osobistej i mycie rąk po kontakcie ze zwierzętami, zwłaszcza tymi, które nie należą do nas. Psy czy koty nie powinny też mieć żadnego kontaktu z ustami, nosem, ani innymi częściami ciała, które są choćby zadrapane.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies

Właścicielom trudno zabronić pupilom lizania po twarzy. Bakterie bezpieczne dla zwierząt są groźne dla ludzi.

pies

Każde zwierzę powinno regularnie odwiedzać weterynarza, a właściciele powinni dbać o higienę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer
  2. Kot zakradł się do łóżeczka dziecka, gdy nikt nie patrzył. Rodzice odkryli powód
  3. Miś koala ”funkcjonalnie wymarły”. Pożary w Australii sprawiły, że ten gatunek odchodzi z zapomnienie
  4. Golden retriever zjeżdża na plecach z górki. Właścicielka nagrała jego uroczą zabawę
  5. Kurdej-Szatan powiedziała, co myśli o Viki Gabor. 12-latka na długo zapamięta jej słowa
Tagi: choroby pies psy
Powiązane