Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Do sieci trafiły zdjęcia jelenia. Jego ciało zaatakowała groźna choroba
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 26.11.2019 17:04

Do sieci trafiły zdjęcia jelenia. Jego ciało zaatakowała groźna choroba

zdjęcie
fot.Facebook @Julie Carrow

Jeleń został zaatakowany przez dziwną chorobę. Zdjęcie, które trafiło do sieci poruszyło cały świat. Ciało zwierzęcia pokryte jest guzami, a ono wygląda, jakby okropnie cierpiało. Widok jest naprawdę porażający. Co mu dolega?

Jeleń został zaatakowany przez dziwną chorobę. Zdjęcie, które trafiło do sieci poruszyło cały świat. Ciało zwierzęcia pokryte jest guzami, a ono wygląda, jakby okropnie cierpiało. Widok jest naprawdę porażający. Co mu dolega?

Porażające zdjęcie jelenia obiegło już cały świat i wielu zastanawia się, co dolega zwierzęciu i czy można mu jakoś w tej sytuacji pomóc? Trzeba przyznać, że widok jest przerażający. Jeleń ma ogromne guzy na cąłym ciele.

Zdjęcie jelenia poruszyło świat

Julie Carrow, jest fotografką przyrody. Uwielbia robić zdjęcia zwierzętom w ich naturalnym środowisku, jednak tym razem uchwyciła coś, co kompletnie ją przeraziło.

zdjęcie

Zdjęcie, na którym widać jelenia, pokazuje, że zwierzę jest całe pokryte guzami. Jego pyszczek i oczy są niemal zupełnie niewidoczne. Guzy znajdują się na jego szyi, brzuchu, nogach, tylnej części ciała i klatce piersiowej. Czym są groźnie wyglądające narośle?

Jeleń pokryty guzami

Internauci, którzy ujrzeli zdjęcie, byli przerażeni. Co dolega temu biednemu zwierzakowi i czy da się mu jakoś pomóc? Czy jeleń czuje ból przez ogromne guzy?

Według specjalistów zwierzę posiada niezłośliwe włókniaki. Co to jest włókniak? Włókniak to łagodny nowotwór, który powstaje z tkanki łącznej. Te guzy mogą jednak mieć zły wpływ na jego wzrok, oddychanie, możliwość spożywania pokarmu, a także na swobodne poruszanie się.

Ta choroba chroni jelenia przed myśliwymi, którzy na pewno nie będą chcieli posiadać trofea w postaci chorego zwierzęcia. Jelonek żyje więc w spokoju od polowań.

zdjęcie

Nie będziemy podejmować żadnych działań. Ta choroba nie jest zakaźna. Włókniaki nie uszkadzają mięsa, ale myśliwi nie będą chcieli mieć trofea w takiej postaci – wypowiedzieli się na temat chorego zwierzęcia myśliwi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer
  2. Najmniejszy koń świata pochodzi z Łodzi. „Bombelek” jest przeuroczy
  3. Bezdomna suczka przez 2 tygodnie nie ruszyła się z miejsca. Gdy ratownicy odkryli powód, nie mogli uwierzyć
  4. Kaczuszka zaprzyjaźniła się z psem. Spójrzcie sami, są nierozłączni
  5. Były słodkimi maleństwami, ale dorosły i zmieniły się nie do poznania. Już nie są urocze ani bezbronne, strach koło nich przejść
Powiązane