Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Szczury

Szczury

Szczury - gryzonie.

uratowane szczury
17.06.2024 07:00 Miała w domu ponad 100 szczurów. Kobieta usłyszała wyrok

Kobieta została zatrzymana po tym, jak w jej domu odkryto ponad 100 szczurów przetrzymywanych w okropnych warunkach. Zwierzęta były chore, ranne i pozostawione same sobie. Właścicielka została skazana. Decyzja sądu wzbudziła kontrowersje i oburzenie wśród internautów.

szczury na rajskiej wyspie
04.06.2024 07:00 To istny raj na ziemi. Problemem są jednak szczury

Przez niektórych podróżników miejsce to uznawane jest za lepsze niż Malediwy. Błękitne wody, piaszczyste plaże i brak tłumów to jedne z wielu zalet wymienianych w turystycznych przewodnikach. Dla niezapomnianych widoków warto lecieć tam aż dwa dni. Niestety rajski krajobraz zakłócają pewne gryzonie, które zagrażają nie tylko ludziom. 

Zwierzęta laboratoryjne
24.04.2024 12:39 “My je odbieramy, żeby bezsensownie nie umierały”. O zwierzętach ocalonych z laboratoriów mówi się za mało

24 kwietnia przypada Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych. Wykorzystywane do badań w laboratoriach przez ludzi gryzonie otrzymują szansę na adopcję i nowe życie dzięki fundacji Lab Rescue. Dotychczas numerowane stworzenia stają się dla kogoś Bobkiem, Śnieżkiem, Kluchą, Mietkiem czy Stefanem. Lecz działania Lab Rescue, z którego prezeską Zofią Pawelską rozmawiamy, to tylko kropla w morzu potrzeb w przypadku smutnego procederu, który dzieje się na naszych oczach.

szczur
10.04.2024 11:04 Szczur wyszedł z toalety i zaatakował mężczyznę. Trafił do szpitala

Z pozoru zwykła wizyta w toalecie okazała się być ogromnym przeżyciem dla 76-letniego mężczyzny. Został on zaatakowany przez gryzonia, który znajdował się w sedesie. Podczas próby pozbycia się zwierzaka gospodarz został zaatakowany i pogryziony. Trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego śmiertelną chorobę.

interwencja ekostraży
24.02.2024 11:33 Z okna kamienicy wyrzucili klatki ze zwierzętami. Nie wszystkie przeżyły

Mieszkańcy jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu dopuścili się bestialskiego czynu. Domowe gryzonie zostały wyrzucone wraz z klatką przez okno. Zwierzęta roztrzaskały się o bruk. To, że część z nich przeżyła, zakrawa na cud. Przedstawiciele Ekostraży płakali, gdy zobaczyli nagranie i natychmiast ruszyli gryzoniom na pomoc.

Laotański szczur skalny
20.02.2024 10:38 Prastary szczur znaleziony na targu mięsa w Azji. Miał wyginąć miliony lat temu

Osoby chętne do odkrywania bogactwa potraw sprzedawanych na ulicy mogą otrzymać wiele produktów na targach w Azji — od rozmaitych rodzajów mięs, przez produkty mleczne, po przyprawy i egzotyczne owoce. Naukowcy badający zwierzęta wiedzą, że na tego typu stoiskach można znaleźć również rzadkie okazy zwierząt, które są cenną zdobyczą kupców. Nikt jednak nie spodziewał się odnaleźć tam prehistorycznego zwierzęcia, które od dawna było uznawane za wymarłe. Mało brakowało, a zamiast w laboratorium, skończyłoby w garnku.

szczury w mieście
26.01.2024 11:10 Kłębią się tuż pod stopami. Mieszkańcy Podhala zlekceważyli zakazy, szczurza rodzinka daje im popalić

Gang szczurów opanował Podhale. Gryzonie szukają pożywienia, plądrując piwnice w Nowym Targu, a nawet zapuszczają się do luksusowych hoteli. Nie wszyscy jednak się ich boją. Szczury problem pogłębia się za sprawą osób ignorujących zakazy dotyczące wyrzucania resztek jedzenia. Pozostawianie jedzenia pod blokami niweczy walkę ze szkodnikami oraz grozi pojawieniem się w mieście innych dzikich zwierząt.

Wychowanie szczura,
03.09.2023 12:48 Jak oswoić szczura, żeby nie gryzł? Podgryzanie to nie zawsze wyraz miłości, tak oduczysz go agresji

Szczury to zwierzęta, które budzą skrajne emocje wśród ludzi. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Nie ma jednak wątpliwości, że grupa sympatyków tych zwierząt z roku na rok robi się coraz bardziej pokaźna. Nic dziwnego, to bardzo inteligentne i towarzyskie stworzenia. Co więcej, są one w stanie bezgranicznie zaufać swojemu opiekunowi i nawiązać z nim silną więź. Jednak częstym problemem właścicieli szczurów okazuje się być gryzienie. Powodów może być kilka. Będąc świadomym kilku szczurzych potrzeb oraz lęków, każdy kto wykaże się odrobiną zaangażowania jest w stanie wyeliminować ten nieprzyjemny zwyczaj u swojego pupila. 

Szczur chce się pochwalić czymś opiekunce? Nie do końca
27.08.2023 13:54 Szczur ciągnie człowieka za rękę, jakby chciał mu coś pokazać. Pierwszy rzut oka może jednak mylić

Pewna kobieta opiekująca się samicą szczura zauważyła, że pupil nabrał zwyczaju ciągnięcia jej za rękę w stronę gniazda. Zdawałoby się, że za uroczym nagraniem kryje się oczywisty przekaz: “Człowieku, chodź pokażę Ci swoje dzieci”. Innego zdania są specjaliści w dziedzinie behawioryzmu zwierząt, którzy przekonują, iż zachowanie zarejestrowane na filmie ma znacznie bardziej skomplikowane wyjaśnienie. 

None
21.03.2023 12:51 Mieszkańcy Wrocławia przeżywają istny horror. Szczury wychodzą nawet z toalety

Wrocław po raz kolejny wypowiada wojnę szczurom. Szkodniki pojawiają się już nie tylko w piwnicach czy na podwórkach, gdzie z kontenerów na śmieci wysypują się odpady. W poszukiwaniu pożywienia dostają się również do domów, pod maski samochodów i do wnętrza kanalizacji. Jednego z gryzoni wyłowiła z muszli sedesowej pani Renata. "W ciągu ostatniego tysiąclecia wyprawiły na tamten świat więcej osób, niż wszystkie wojny, rewolucje i rebelie" - podkreśla dr Sebastian Turkiewicz, legendarny wrocławski szczurołap w rozmowie z Marcinem Torzem. Gryzonie przejęły Wrocław i chociaż mieszkańcy narzekają na obecność szkodników od lat, problem wydaje się pogłębiać.

Szczury opanowały nowojorskie metro, skaczą na ulicy. Miasto pośmiewiskiem Internetu
09.02.2023 14:44 Szczury opanowały nowojorskie metro, skaczą na ludzi. Miasto pośmiewiskiem Internetu

Nowy Jork od lat zmaga się z problemem, jaki stanowią szczury. Gryzonie nie tylko panoszą się po ulicach, ale także skutecznie uszkadzają budynki i instalacje. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z metra, które stanowi jedną z najbardziej obleganych przez te stworzenia lokacji. Niektóre szkodniki wchodzą na śpiących pasażerów, a nawet pchają im się do ust.Pupile domowe w miejskich środkach transportu przestały już zupełnie dziwić, jednak szczury, które opanowały nowojorskie metro skrupulatnie uprzykrzają życie podróżującym. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z ich udziałem. Nie do wiary, co gryzonie wyczyniają tuż pod nosem mieszkańców oraz turystów.

upał
24.03.2022 18:43 Niezwykła akcja ratunkowa w Kanadzie. Zmarły setki zwierząt, ludzie ruszyli z pomocą

To były bardzo trudne dni dla sklepu ze zwierzętami Chilliwack’s Reptile Room w kanadyjskim miasteczku Peace Arch. Afrykańskie upały uderzyły nagle i bezlitośnie. Bez działającej klimatyzacji, zwierzęta w sklepie skazane były na śmierć.Właścicielka sklepu, Amber Quiring, patrzyła bezradnie, jak jeden po drugim gasną trzymane w klatach gady, płazy i małe ssaki. Jej sklep zmienił się niemal w wielki piec.

Szczur
18.01.2022 01:00 Strażacy uwolnili szczura zaklinowanego w studzience. „Bioderka mu nie przeszły"

Strażacy z niemieckiego miasta Bensheim zostali poproszeni o interwencję ws. szczura zaklinowanego w otworze włazu do studzienki kanalizacyjnej. Biedak był zbyt gruby, żeby przecisnąć się przez szparę. Dla zdecydowanej większości ludzi życie szczura jest bez znaczenia - ot zwykły szkodnik zamieszkujący kanalizację i roznoszący zarazki. Na szczęście w oczach dzieci nawet tak mało znacząca istota zasługiwała na pomoc.

Magawa
12.01.2022 01:00 Nie żyje legendarny Magawa - szczur, który uratował niezliczone istnienia ludzkie

Organizacja charytatywna APOPO poinformowała, że nie żyje Magawa - bohater wyczuwający miny lądowe. Gigantyczny szczur dożył ośmiu lat. Wcześniej został nagrodzony medalem - najwyższym brytyjskim odznaczeniem cywilnym za bohaterstwo i poświęcenie się obowiązkom. Jeden z najbardziej znanych gryzoni na świecie odszedł. Wielkoszczur o imieniu Magawa, który przyszedł na świat na tanzańskim uniwersytecie i przez większość życia pomagał rozminowywać tereny Kambodży, zasnął na wieczność w miniony weekend.

Publiczna toaleta
09.12.2021 01:00 Szczur wyskoczył ze szkolnej toalety, ugryzł dziecko w pośladek. Internauci: "Trauma do końca życia"

Jak donosi pewna użytkowniczka Twittera, w jednej z polskich szkół doszło do niecodziennego incydentu. Podczas wizyty w toalecie uczennica została ugryziona przez szczura czającego się w toalecie. Nastolatka trafiła do szpitala.

Zdjęcie toalety
20.10.2021 02:00 Niespodziewany gość w środku nocy. Z muszli klozetowej wyszedł szczur

Szczury od zawsze żyły w pobliżu ludzi, dlatego też nie dziwi fakt, że dziś są plagą wielu miast, w tym również Warszawy. Niestety, kanalizacja stanowi idealne miejsce bytowania tych inteligentnych zwierząt. Jeśli pojawią się w naszej toalecie, ciężko je wykurzyć. Jedna z sytuacji ze szczurami w rolach głównych spotkała pracownika pewnego z biurowców znajdujących się w centrum stolicy. Spotkanie z gryzoniem zostało nagrane i udostępnione w sieci.

Sklep Biedronka
07.10.2021 02:00 Niepokojący widok w Biedronce. Wśród pieczywa grasował gryzoń

Pewien klient supermarketu Biedronka opublikował w sieci nagranie, które wzbudziło w internautach skrajne emocje. Nie chodziło jednak o korzystną ofertę nowych produktów. Okazało się, że wśród wypieków zaobserwowano zwierzę, mogące przenosić choroby niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.Chociaż większość osób odwiedzających popularne dyskonty rozgląda się po sklepowych półkach w poszukiwaniu promocji, uwagę jednego z klientów Biedronki przykuł dział z pieczywem, a dokładniej nieproszony gość skaczący wśród słodkich wypieków.

Screen z nagrania
28.09.2021 02:00 Nagrała potyczkę szczurów na parkingu. Walka była zażarta, wszystkiemu przyglądał się kot

Mówi się, że życiem rządzi przypadek. Przekonała się o tym pewna kobieta, która niespodziewanie stała się świadkiem zaciekłej walki pomiędzy dwoma szczurami. Nie ona jedyna przyglądała się scenie z niedowierzaniem. Na początku lipca użytkowniczka Facebooka Cheez Goh opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, które wkrótce stało się absolutnym hitem w sieci. Kobieta przypadkiem uchwyciła na filmie walkę pomiędzy dwoma szczurami.

Plac zabaw
30.07.2021 02:00 Szczury przejęły plac zabaw. Wszystko przez porozrzucane w parku resztki jedzenia

Na mieszkańców lubelskiego Czechowa padł blady strach. Coraz częściej słyszy się o pladze szkodników biegających tuż pod nogami przechodniów i bawiących się dzieci. Problem zaczyna być wyraźnie widoczny, a mimo to nie brakuje osób, które wabią gryzonie porozrzucanymi po okolicy resztkami jedzenia. Mieszkańcy osiedla w Lublinie alarmują o pladze szczurów grasujących przy ulicy Radzyńskiej 18 w pobliżu placu zabaw. Gdy tylko zrobiło się cieplej, tabuny szczurów wypełzły z norek i ruszyły na poszukiwania pożywienia.

Bojowy kot
16.05.2021 02:00 Koty ruszą na ratunek mieszkańcom Chicago. Będą walczyć z plagą gryzoni

Mieszkańcy Chicago znaleźli się w niemałych tarapatach. Plaga szczurów opanowała miasto, nie pozostawiając władzom większego wyboru, jak przejść do ofensywy. Urzędnicy postanowili oficjalnie zatrudnić aż tysiąc futrzaków, które staną do boju z gryzoniami i uchronią mieszkańców przed rozprzestrzeniającymi się chorobami i nieczystościami.Chicago po raz szósty z rzędu znalazło się na pierwszym nieszczytnym miejscu rankingu najbardziej zaszczurzonych miast w Stanach Zjednoczonych. Tuż za głównym miejscem zamieszkania Polonii uplasowało się Los Angeles, a na trzecim miejscu Nowy Jork.

Zdjęcie ilustracyjne: szczur
01.05.2021 02:00 Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Toruń po raz kolejny wypowiedział wojnę szkodnikom. Szczury są wszędzie - w parkach, na ulicach, a nawet w kamienicach. Z tego powodu na terenie całego miasta przeprowadzana jest akcja deratyzacyjna. Mieszkańcy okolic ul. Gagarina i Fałata mają jednak pewne wątpliwości, co do skuteczności i bezpieczeństwa stosowanych środków. W województwie kujawsko-pomorskim trwa wiosenna akcja odszczurzania. Wyjątkowo inteligentne gryzonie, które nieproszone zakładają gniazda w zacisznych kryjówkach zabudowań, m.in. naszych piwnicach, garażach czy na strychach, mogą roznosić choroby i niszczyć zapasy żywności. Stąd standardowe pułapki często okazują się nieskuteczne w walce ze szczurami.

szczury plaga
04.03.2021 01:00 Szczury w Poznaniu. Można je spotkać w wielu miejscach

Szczury pojawiły się w wielu miejscach Poznania. Telewizja WTK zastanawia się, czy "Poznań podzieli po lockdownie los Londynu, który zmaga się z ich plagą?"

szczury
07.02.2021 01:00 Madryt. Gigantyczne szczury w mieście, mogą atakować ludzi

Olbrzymie szczury można zauważyć w parkach, ogrodach czy stacjach metra. Gryzonie szukają pożywienia, mogą próbować dostać się do budynków mieszkalnych. Władze apelują o zamykanie okien, śmietników, zabezpieczenie wszelkich nieszczelności.

Szczur
29.10.2019 15:56 Szczur myje się jak człowiek. Wideo wygląda, jak fotomontaż

Szczur, który postanowił wziąć prysznic, został okrzyknięty hitem Internetu. To niewiarygodne, ale zwierzak, wykonując tę czynność, zachowuje się jak człowiek. Internauci nie mogą uwierzyć w prawdziwość nagrania. Wygląda dosłownie jak fotomontaż. Od dawien dawna wiadomo, że szczury to najinteligentniejsze ze wszystkich gryzoni. Z natury są one ciekawe życia, mają świetną pamięć, a niekiedy nawet zachowują się jak ludzie. Najlepszym dowodem świadczącym o prawdziwości tych słów jest filmik, który pragniemy wam dziś zaprezentować.