Swiatzwierzat.pl
Bojowy kot

pixabay/jonathansutter

Koty ruszą na ratunek mieszkańcom Chicago. Będą walczyć z plagą gryzoni

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mieszkańcy Chicago znaleźli się w niemałych tarapatach. Plaga szczurów opanowała miasto, nie pozostawiając władzom większego wyboru, jak przejść do ofensywy. Urzędnicy postanowili oficjalnie zatrudnić aż tysiąc futrzaków, które staną do boju z gryzoniami i uchronią mieszkańców przed rozprzestrzeniającymi się chorobami i nieczystościami.

Chicago po raz szósty z rzędu znalazło się na pierwszym nieszczytnym miejscu rankingu najbardziej zaszczurzonych miast w Stanach Zjednoczonych. Tuż za głównym miejscem zamieszkania Polonii uplasowało się Los Angeles, a na trzecim miejscu Nowy Jork.

Koty na usługach miasta

Jak skutecznie i zgodnie z prawem zwalczyć myszy i szczury w mieście? Władze amerykańskiej metropolii wpadły na pewien pomysł.

W ramach projektu "Cats at Work", czyli "Koty w pracy" wypuszczą aż tysiąc kotów, które zapolują na groźne gryzonie. Co ciekawe, zwierzaki wyznaczone do specjalnej misji nie zostały zaciągnięte do armii z przypadku.

Koty zamieszkujące schroniska zostały starannie wyselekcjonowane i na podstawie ich zachowania wybrano te, które nie nadawały się do życia w mieszkaniu. Niektórych z nich groziła eutanazja, dlatego akcja deratyzacyjna da im szansę na zasmakowanie wolności.

Husky syberyjski

„Prędzej umrę, niż wyjdę z wanny”. Filmik z upartym husky podbija sieć (wideo)

CZYTAJ DALEJ

Mruczki do zadań specjalnych w obronie ludzkości

Jak zapewniają władze Chicago, koty zostaną umieszczane w specjalnych miejskich koloniach, gdzie znajdować się będą pod stałym nadzorem zarejestrowanych opiekunów.

Osoby wyznaczone do sprawowania opieki nad mruczkami będą dbać o to, by nie zabrakło im pożywienia oraz wody.

Wszystkie futrzaki zostały już zaszczepione i są będą gotowe do wyruszenia w bój. Mieszkańcy metropolii pokładają całą nadzieję w ponad tysięcznej armii mruczków, która może uratować ich stale zwiększającą się populacją gryzoni.

Jeśli misja zakończy się sukcesem, niewykluczone, że władze europejskich, a może nawet polskich miast rozważą podjęcie stosownych środki w walce z gryzoniami. Pozostaje nam życzyć kociemu dywizjonowi udanych łowów!

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >