Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Szczury opanowały nowojorskie metro, skaczą na ludzi. Miasto pośmiewiskiem Internetu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.02.2023 14:44

Szczury opanowały nowojorskie metro, skaczą na ludzi. Miasto pośmiewiskiem Internetu

Szczury opanowały nowojorskie metro, skaczą na ulicy. Miasto pośmiewiskiem Internetu
tiktok/subwaycreaturesofficial

Nowy Jork od lat zmaga się z problemem, jaki stanowią szczury. Gryzonie nie tylko panoszą się po ulicach, ale także skutecznie uszkadzają budynki i instalacje. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z metra, które stanowi jedną z najbardziej obleganych przez te stworzenia lokacji. Niektóre szkodniki wchodzą na śpiących pasażerów, a nawet pchają im się do ust.

Pupile domowe w miejskich środkach transportu przestały już zupełnie dziwić, jednak szczury, które opanowały nowojorskie metro skrupulatnie uprzykrzają życie podróżującym. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z ich udziałem. Nie do wiary, co gryzonie wyczyniają tuż pod nosem mieszkańców oraz turystów.

Nowojorskie metro królestwem szczurów

Plaga szczurów w Nowym Jorku nasiliła się do tego stopnia, że władze Wielkiego Jabłka szukają profesjonalnych szczurołapów, którym za zlikwidowanie gryzoni są w gotowości zapłacić aż 170 tys. dolarów rocznego wynagrodzenia. Administracja słynnej metropolii zdaje sobie sprawę z ich wręcz legendarnej już woli przetrwania i wciąż szuka rozwiązania.

Tymczasem na filmach publikowanych na TikToku, które w ekspresowym tempie rozchodzą się po sieci można dostrzec, że zwierzęta nie czują ani cienia strachu przed podróżującymi publicznym środkiem transportu mieszkańcami Nowego Jorku. Uwagę internautów w szczególności przykuło nagranie ze stacji metra, na którym widać gryzonia skaczącego po mężczyźnie, który usnął podczas oczekiwania na przyjazd swojej linii.

Mężczyzna oparł się wygodnie o ławkę w oczekiwaniu na swoje połączenie, a takiej okazji nie zmarnował szczur, który wspiął się po jego nogach, przez tułów i dotarł aż do twarzy, która ewidentnie wzbudziła jego zainteresowanie.

@subwaycreaturesofficial Andddd that’ll be enough for the day #subwaycreatures #fyp #foryoupage #subway #iloveny #nyc #rat #wtf ♬ original sound - SubwayCreatures

Kolejny udostępniony na TikToku filmik pokazuje, jak gryzoń znajdujący się we wnętrzu wagonu metra również upatrzył sobie za obiekt do eksploracji mężczyznę śpiącego na siedzeniu. Kiedy w końcu się przebudza i czuje na sobie małe łapki, podskakuje jak oparzony. Niewątpliwie wszyscy cierpiący na musofobię powinni trzymać się od metra z daleka.

@subwaycreaturesofficial That reaction wasn’t urgent enough for me 😱😂 #subwaycreatures #fyp #foryoupage #iloveny #subway #nyc #rat #rats ♬ original sound - SubwayCreatures

Szczury to nie wszystko

Jeśli widząc szczury, które w nowojorskim metrze czują się jak u siebie, myślałeś, że widziałeś już wszystko, pragniemy wyprowadzić cię z błędu. Otóż na tym samym profilu na TikToku został umieszczony film z innym zaskakującym podróżującym ze świata zwierząt. Otóż jednemu z podróżnych towarzyszył wąż. Co prawda zwierzę było w specjalnym wózku, który może służyć do przewozu zwierząt, jednak klapa od niego była podniesiona.

Zadowolony żółty gad z ciekawością przyglądał się ludziom w wagonie. W takiej sytuacji pozostaje zadać sobie tylko jedno pytanie. Ile kosztuje bilet za przewóz węża?

@subwaycreaturesofficial Here to solve the rat problem #subwaycreatures #fyp #foryoupage #iloveny #subway #snakesonatrain #nyc ♬ original sound - SubwayCreatures

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: TikTok; wiadomosci.onet.pl