Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Komary

Komary

genetycznie zmodyfikowane komary
30.05.2024 15:14 Uwolniono ponad miliard genetycznie zmodyfikowanych komarów. Cel jest jasny

Pojawiające się latem plagi komarów są zmorą wielu ludzi. Niestety, te małe owady oprócz uprzykrzania nam wieczorów mogą stanowić ogromne zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia. W ramach walki ze zwierzętami Centrum Prewencji i Kontroli Chorób wypuściło do środowiska ponad miliard zmodyfikowanych genetycznie osobników. Cel jest jeden.

komar
09.04.2024 11:12 Komarów będzie więcej niż w ubiegłym roku. Powód jest prosty

Deszczowa aura, która w tym roku rozpoczęła się już w lutym, pozostawiła po sobie sporo wody w różnych obszarach Polski, tworząc rozlewiska i kałuże. Wśród tych zbiorników znajdują się takie, które są idealnym środowiskiem dla komarów — płytkie i łatwo nagrzewające się. Komary zaczęły już swoje naloty, co sugeruje, że tego lata może ich być szczególnie dużo. Dla nas może to być niezbyt korzystna wiadomość, ale z punktu widzenia przyrody to pozytywny sygnał.

Polska zachorowała na nieuleczalną chorobę
02.09.2023 13:06 Polkę na wakacjach ukąsił komar. Zaczęło się od bólu kolan, w miesiąc stała się niepełnosprawna

Instagramerka zeszłej zimy postanowiła spełnić jedno ze swoich największych marzeń. Wyjechała w podróż na rajską wyspę. Niestety, wspaniała przygoda bardzo szybko przeobraziła się w prawdziwy horror. Polka na początku zaczęła odczuwać ból w kolanach. Stan zdrowia kobiety uległ błyskawicznemu pogorszeniu, prowadząc do tego, że w ciągu miesiąca została całkowicie sparaliżowana. Nie była nawet w stanie ruszyć głową. Okazało się, że przyczyną niepokojących objawów był wirus rzadkiej choroby tropikalnej roznoszonej przez komary. 

Lasy Państwowe zdradzają sposób na komary. Naukowcy mają co do niego pewne wątpliwości
24.08.2023 10:12 Pracownicy Lasów Państwowych zdradzili, jak uporać się z komarami. Co do tego sposobu zdania są podzielone

Nadleśnictwo Połczyn w związku z niedawnym Dniem Komara podzieliło się ciekawostkami związanymi z tym powszechnie nielubianym owadem. Na przyjemnej dla oka infografice znalazły się sposoby na odstraszenie tych bzyczących pasożytów, choć niektóre z nich wzbudzają kontrowersje. Według naukowców nie są one skuteczne w walce z komarami, mimo że bywają polecane przez lekarzy. Co więcej, niekiedy mogą one przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. O jakich metodach mowa i czy warto je stosować? 

Pogryzienie przez komara
11.07.2023 11:16 Najlepszy odstraszasz na komary. Pożegnaj się z nieznośnym bzyczeniem, zadziała jak gaz pieprzowy

W letnim okresie wiele gatunków zwierząt wykazuje największą aktywność. Wiele z nich jest mile widziana w towarzystwie człowieka. Jednak niektóre bywają bardzo uciążliwe. Jednym z najbardziej nielubianych są zdecydowanie komary. Nic dziwnego - inwazja tych małych stworzeń może skończyć się nieprzyjemnymi ukąszeniami, które swędzą przez kilka kolejnych dni. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym można skutecznie uniknąć z nimi konfrontacji. 

Komary przenoszą wirus Zachodniego Nilu
07.07.2023 14:13 Komary przenoszące wirus Zachodniego Nilu dotarły na północ Europy. Jest się czym martwić?

Komary to owady, których niektóre osobniki przenoszą wirus Zachodniego Nilu. To poważna choroba, która może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Okazuje się, że gatunek Culex modestus pojawił się jakiś czas temu na północy Europy, gdzie dotychczas nie odnotowano jego występowania. Czy w związku z tym istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa na resztę kontynentu?

komar
01.06.2023 12:43 Postaw ją na parapecie i raz na zawsze uwolnij się od komarów. Ta roślina działa na nie jak odstraszacz

Cieplejsza pogoda, choć czekamy na nią z utęsknieniem, często wiąże się ze znienawidzonymi przez wiele osób komarami. Owady te potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, nawet w najpiękniejszych okolicznościach przyrody, a co gorsza, nawet w domu. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje sposób, aby na dobre pozbyć się tych nieproszonych gości.Choć komary są niewielkich rozmiarów, potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych. Ukąszenie tych żądnych krwi owadów może dawać się we znaki nawet przez kilka dni. Aby przegonić je z domu, wystarczy zaopatrzyć się w jedną rzecz!

komary
01.06.2022 14:05 Dlaczego jednych komary gryzą bardziej niż innych?

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby komary. Te małe, uciążliwe owady są jedną z największych plag okresu letniego. O osobach najbardziej podatnych na ich ugryzienia mówi się, że "mają słodką krew". Co wpływa na ich atrakcyjność i czemu zawdzięczają powodzenie u krwiopijców?Komary to niezwykle natrętne insekty, które skutecznie potrafią uprzykrzyć letni wypoczynek, zwłaszcza kiedy wybierzemy plażowanie nad jeziorem lub spacer po lesie. Dlaczego komary jednych kłują często, a innych nie ruszają?

komar
27.05.2022 11:16 Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Komary należą do najbardziej znienawidzonych owadów występujących w Polsce. Nie tylko dlatego, że żywią się naszą krwią, a po ich ugryzieniach pozostają swędzące bąble, ale także ze względu na dźwięki, jakie wydają. Podlatują do naszej twarzy i irytująco brzęczą. Czy robią to złośliwie? Nic bardziej mylnego.U komarów prokreacja i przedłużenie gatunku to główne zadania samic, które potrzebują krwi określonych gatunków zwierząt stałocieplnych do powstania jaj w jajnikach. Bywa, że to my stajemy się ich celem.

swiatzwierzat-2
29.09.2021 02:00 Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Mieszkańcy jednego z krajów związkowych w zachodniej części Niemiec wykryli azjatyckiego komara tygrysiego. Owad ten jest potencjalnym nosicielem niebezpiecznych chorób, dlatego przez wielu uważany jest za "najbardziej śmiercionośne zwierzę świata".Niebezpieczne okazy zostały odkryte w Hesji, a dokładniej w miejscowości Floersheim am Main oraz w Hirschhorn. Kilka lat temu ostrzegał przed nimi Bill Gates. To on na swoim blogu nazwał je "najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami świata".

BeFunky-collage - 2021-07-21T121927.037
21.07.2021 02:00 Nagranie, które na długo zapadnie Wam w pamięć. Rosję nawiedzają tornada z komarów

Niezwykłe nagrania i zdjęcia z rosyjskiej Kamczatki poruszyły internautów. Przedstawiają zjawisko tak niesamowite, że wygląda jak biblijna plaga lub początek apokalipsy.Na filmach i zdjęciach, które mieszkańcy Kamczatki zaczęli umieszczać na Twitterze, widać coś, co przypomina z pozoru trąbę powietrzną. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że groźny wir tworzą... komary. 

Komar
16.06.2021 02:00 Jak odstraszyć komary? Oto skuteczna broń w walce z owadami, niewiele osób o niej wie

Komary należą do najbardziej znienawidzonych owadów, które potrafią uprzykrzyć nam życie podczas letnich wieczorów. Z powodu stale ocieplającego się klimatu w tym roku będzie ich szczególnie dużo, dlatego warto wiedzieć zawczasu, jak chronić się przed nimi na własną rękę. Oto najskuteczniejsze metody.Mamy przykrą wiadomość - jak co roku, w Polsce zaczyna się plaga komarów. Zagrożenie dosłownie wisi w powietrzu, dlatego w trosce o komfort życia mieszkańców, większość polskich miast wypowiedziała wojnę krwiopijcom - zarówno chemiczną, jak i biologiczną.