Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Postaw ją na parapecie i raz na zawsze uwolnij się od komarów. Ta roślina działa na nie jak odstraszacz
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.06.2023 12:43

Postaw ją na parapecie i raz na zawsze uwolnij się od komarów. Ta roślina działa na nie jak odstraszacz

komar
pixabay/FotoshopTofs

Cieplejsza pogoda, choć czekamy na nią z utęsknieniem, często wiąże się ze znienawidzonymi przez wiele osób komarami. Owady te potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, nawet w najpiękniejszych okolicznościach przyrody, a co gorsza, nawet w domu. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje sposób, aby na dobre pozbyć się tych nieproszonych gości.

Choć komary są niewielkich rozmiarów, potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych. Ukąszenie tych żądnych krwi owadów może dawać się we znaki nawet przez kilka dni. Aby przegonić je z domu, wystarczy zaopatrzyć się w jedną rzecz!

Jak skutecznie odgonić komary?

Okazuje się, że chcąc pozbyć się komarów, wystarczy zaopatrzyć się w roślinę o specyficznym zapachu. Co najlepsze, zdecydowana większość na pewno hoduje ją w swojej kuchni. Wykorzystuje się ją bowiem do wielu dań i przekąsek. Mimo to nie wszyscy zdają sobie sprawę, że może przysłużyć się również w walce z uciążliwymi latającymi stworzeniami.

Sekretna roślina, o której mowa to nic innego, jak bazylia. Można wyhodować ją samemu, lub zaopatrzyć się w wyrośniętą już sadzonkę. Bez problemu można dostać ją nie tylko w sklepach z roślinami, ale także wielu supermarketach.

Pozbyli się psa, “Szukał ich każdego dnia”. Los sprawił mu najpiękniejszą niespodziankę

Bazylia jako odstraszacz na komary

 Ocimum basilicum skutecznie odgania komary, dzięki niezwykłym dla niej właściwościom. Wszystko przez intensywny aromat, z powodu którego dodaje się ją również do wielu posiłków. Choć ludziom sprawia przyjemność podczas jedzenia, potrafiące wyprowadzić z równowagi owady, nie chcą mieć z nim nic do czynienia. Właśnie dlatego omijają bazylię szerokim łukiem.

Naturalne olejki eteryczne - w tym eugenol i limonel - sprawiają, że ustawienie jej na parapecie skutecznie odgoni komary. Nieprzyjemny dla nich zapach sprawia, że miejsca, w których roznosi się ta woń, wolą omijać z daleka.

bazylia
pixabay/tookapic

Wystarczy, że postawisz ją na parapecie

Oczywiście wyższe temperatury na zewnątrz, wiążą się z częstszym otwieraniem okien, także w godzinach wieczornych, w których głównie grasują komary. To świetne rozwiązanie nie tylko dla ludzi poirytowanych ich bzyczeniem i ukąszeniami, ale także środowiska.

Choć na rynku jest dostępne mnóstwo chemicznych produktów, które mają zagwarantować, że latający krwiopijcy będą trzymać się od nas z daleka, niektóre z nich skutecznie szkodzą otaczającemu nas środowisku. W związku z tym skorzystanie z naturalnych walorów bazylii wydaje się być najlepszym rozwiązaniem z możliwych.

źródło: webniusy.pl

Tagi: Owady Porady
Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
kotka z kociętami
Do organizacji zajmującej się ratowaniem bezdomnych i porzuconych zwierząt wpłynęło zgłoszenie od rodziny, która przeżywała trudne chwile i nie była w stanie dłużej zajmować się zwierzętami. Ratownicy wiedzieli, że nie mają na co czekać i szybko ruszyli na pomoc. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że kotka i jej maluchy są wyjątkowe.Dla ratowników niosącym pomoc zwierzętom nie a nic ważniejszego, jak możliwość ocalenia bezbronnych istnień. Dokładnie tak samo było w przypadku kotki, która później otrzymała imię PolyAnna i jej młodych. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że mają do czynienia z niezwykłymi osobnikami.
Czytaj dalej
Byli pewni, że kupili labradora. Pani weterynarz nie ma wątpliwości, co naprawdę wyrośnie ze szczeniaka
weterynarz i szczeniak
Chcieli przyjaznego, rodzinnego labradora, z którym mogłyby wychowywać się ich dzieci. Sprzedawca w internecie upchnął im zgoła inną rasę. Pani weterynarz od razu wiedziała, że szczeniak, którego ma przed oczami, nie wyrośnie na labradora.W schronisku czekają psy z różnymi historiami życiowymi, szukające domu. Niektórzy jednak decydują się na zakup konkretnej, wymarzonej rasy. Pewna rodzina ze Stanów Zjednoczonych marzyła o labradorze. Ogłoszenie o dostępnym szczeniaku znaleźli w internecie. I jak wiele internetowych zakupów, dostali nie to, co w opisie aukcji. Ze zwrotem może być natomiast ciężko.
Czytaj dalej
Polecane