Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Doberman

Doberman

Doberman - rasa psa często uważana za jedną z najniebezpieczniejszych. Często traktowany jest jak pies obronny lub stróżujący. Dorosły pies osiąga wagę do 45 kilogramów i wysokość do około 72 centymetrów.

Pies w rozgrzanym aucie
07.07.2024 15:48 Zostawił psa w rozgrzanym aucie. "Pracownicy schroniska parzyli się o jego ciało"

Kaliska policja otrzymała zgłoszenie o dobermanie, którego pozostawiono w rozgrzanym aucie na osiedlowym parkingu. Po przewiezieniu psa do kliniki weterynaryjnej odnotowano rekordowo wysoką temperaturę ciała. Tym razem lekarzom nie udało się zapobiec tragedii — zwierzę dosłownie się ugotowało. Przeciwko właścicielowi wszczęto śledztwo ws. znęcania się nad zwierzętami.

Doberman
23.03.2024 14:23 Znaleźli psa przywiązanego do drzewa. Sprawca upewnił się, że nie wróci do domu

W lesie w Gorzowie Wielkopolskim znaleziono młodego psa przywiązanego do drzewa. Jak informuje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom “Azyl”, sprawca porzucenia zwierzęcia chciał mieć pewność, że pies nie oswobodzi się, ani nie odnajdzie drogi powrotnej do domu. W tym celu zamiast smyczy czy zwyczajnej linki użył twardszego wyrobu do skrępowania niechcianego pupila. Przewidywana jest nagroda pieniężna za pomoc w zidentyfikowaniu właściciela.

Zaniedbany pies
30.10.2023 11:20 Trzymali sunię tylko dla zysku, wyczerpali jej organizm i wyrzucili. Oto jak wygląda. "Jakie smutne oczy"

W okolicy wsi Gomunice położonej w województwie łódzkim znaleziono porzuconego psa w typie dobermana. Po interwencji aktywistów z lokalnej organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt okazało się, że to suka, która była traktowana jak maszynka do zarabiania pieniędzy. Kiedy przestała rodzić ktoś potraktował ją jak śmieć i zaniedbaną pozostawił na pastwę losu.

pies rasy doberman
25.04.2023 12:31 Tak bardzo walczyli i wierzyli, że uratują Księcia. Doberman nie żyje, ponury komunikat

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt (DIOZ) poinformował, że stan skatowanego dobermana, którego odebrali podczas interwencji w zeszłym tygodniu, niespodziewanie zdecydowanie się pogorszył. Choć walka o jego życie trwała i była bardzo zacięta, psa nie udało się uratować. Niestety to kolejny raz, kiedy niewinne zwierzę straciło życie w wyniku ludzkiej bezduszności.Inspektorom z DIOZ i współpracującym z nimi specjalistom nie udało się uratować dobermana, który u właścicieli miał służyć jako pies do dogoterapii dla niepełnosprawnych dzieci. Jego stan był na tyle ciężki, że pomimo starań zwierzę odeszło za Tęczowy Most ubiegłej nocy.

pies rasy doberman
21.04.2023 17:15 Skatowali psa terapeutycznego, doberman nie jest w stanie zrobić kroku. Trwa walka o jego życie

Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ) pokazali za pośrednictwem social mediów, jak wygląda pies rady doberman, którego odebrali podczas jednej z ostatnich interwencji. Zwierzę jest w dramatycznym stanie, a jego właściciele wyznali, że znalazł się u nich w celach dogoterapii. Łzy same cisną się do oczu.W DIOZ trwa walka o życie skatowanego dobermana, którego inspektorzy odebrali od oprawców 19 kwietnia br. Pies nie jest w stanie ustać o własnych siłach, a na jego ciele znajdują się liczne rany. Niestety, okazuje się, że to tylko nieliczne z jego problemów.

dziecko i doberman
06.12.2022 11:00 Doberman ma wyjątkową relację z dziewczynką. Gdy wyciąga do niego rączkę, pies nie może się powstrzymać

Zwierzęta domowe, czyli pragnienie każdego dziecka. Rolą rodzica jest pokazanie swoim pociechom, które części ciała zwierzęcia można dotykać. Ta mała dziewczynka chciała pogłaskać dobermana. Dziecko nie zdawało sobie sprawy, co może się stać, gdy wyciągnie rączkę w kierunku psa. Ciężko uwierzyć, do czego doszło na oczach opiekuna, który nagrywał całe zajście.Nie da się ukryć, że maluchy najczęściej szaleją za zwierzętami. Zdaniem ekspertów, wychowywanie dziecka w domu, w którym znajduje się pies, wpływa bardzo korzystnie na jego rozwój i uczy wielu cech. Obcowanie dzieci ze domowymi pupilami uczy ich przede wszystkim empatii, a także odpowiedzialności i troski, która zaprocentuje w dorosłym życiu. Dziewczynce z nagrania także wyraźnie spodobał się stojący tuż obok niej doberman, dlatego wyciągnęła w jego kierunku rączkę. Choć jego cierpliwość jest wprost rozbrajająca, pies nie mógł dłużej się opanować.

Doberman
01.08.2022 17:03 Zostawili dobermana z opiekunką i wyjechali. Po powrocie obrażony pies nie chciał na nich patrzeć

Wideo z udziałem dobermana obejrzało około 3 mln internautów. Pies z krótkiego nagraniu rozbawił wielbicieli zwierząt swoim nietypowym podejściem do właścicieli. Po tym, jak zostawili go na dwa dni z opiekunką, całkowicie się obraził.Czworonogi są niezwykle przywiązane do swoich właścicieli i często nie potrafią sobie poradzić z rozstaniem. Internet jest pełen nagrań psiaków, które świętuje powrót opiekunów z dalekiego wyjazdu. Ten doberman zachował się w jedyny w swoim rodzaju sposób.

Doberman
28.03.2022 16:33 Suczka za wszelką cenę chce obronić swoje dzieci. Nie dopuszcza do nich nawet ojca

Suczka dobermana niedawno się oszczeniła. Gdy pieski skończyły miesiąc, właściciele zdecydowali, że to najwyższy czas, by dumny ojciec zobaczył swoje pociechy. Nie przewidzieli jednak reakcji psiej mamy. Aż trudno uwierzyć, jak potoczył się ten rodzinny zjazd. Pierwsze spotkanie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem to z pewnością przełomowy i niezapomniany moment w życiu każdego człowieka, jak i zwierzęcia. Jak to jednak bywa w każdej rodzinie, między jej członkami mogą wyniknąć konflikty czy różnice zdań, zwłaszcza gdy w grę wchodzi wychowanie dzieci.

Dobermany
10.01.2022 01:00 Włamywacze chcieli zastrzelić mężczyznę. Dobermany nie wahały się ani chwili

Lood De Jager został zaatakowany przez włamywaczy. Zamaskowani mężczyźni grozili mu bronią, żądając samochodu i całej zawartości portfela. Tymczasem zaniepokojona wnuczka otworzyła bramę wjazdową, wypuszczając na podjazd dwa dobermany. Zwierzęta natychmiast rzuciły się na napastników, chcąc ratować swojego właściciela.Lood De Jager wybrał pieniądze z bankomatu, a następnie wsiadł do samochodu i miał zamiar wrócić do domu. Mężczyzna nie zdawał sobie jednak sprawy, że przez cały czas jest bacznie obserwowany.

Doberman
30.11.2021 01:00 Mieszkańcy luksusowego osiedla przypięli dobermana do budy. W akcji ratownicy zwierząt

W ogródku jednego z apartamentowców w Warszawie znajduje się doberman na łańcuchu. Zwierzę jest przykute do budy i piszczy całymi dniami. Ze względu na aktualne warunki pogodowe narażone jest na silne przeziębienie i zapalenie płuc. Sprawę dobermana przykutego do budy nagłośnił stołeczny portal informacyjny haloursynow.pl. Jak czytamy w artykule, na osiedlu przy ul. Iwanowa-Szajnowicza, przy samym Lesie Kabackim, powstało nowoczesne osiedle. Niemniej jednak widok rasowego psa trzymanego na łańcuchu pośrodku blokowiska budzi skojarzenia z zapadłą wsią sprzed lat.

Sąsiad
17.08.2021 02:00 Mężczyzna dał sąsiadowi niezapomnianą nauczkę. Popamięta ją na długo

Na osiedlu w Ratyzbonie toczy się zacięty spór pomiędzy sąsiadami. Kością niezgody pomiędzy dwoma mężczyznami okazały się niesprzątane psie kupy. Hakan K. nie mógł już dłużej znieść zachowania prawnika mieszkającego po drugiej stronie płotu i postanowił podarować mu wymowny "podarunek".Chyba każdy się zgodzi, że pespektywa wdepnięcia w zwierzęce odchody nie należy do najprzyjemniejszych. Chociaż na przestrzeni ostatnich lat na chodnikach, trawnikach, skwerkach psie kupy nie rosną już w tak zastraszającym tempie, co wcześniej, wciąż wielu właścicieli zwierzaków udaje, że problemu nie ma.

Doberman
13.03.2021 01:00 Doberman uratował życie 1,5 rocznej dziewczynki. Odepchnął ją w ostatniej chwili

Ta niewiarygodna historia rozegrała się w 2007 roku w miejscowości Atherton w Australii. Właśnie wtedy doświadczony przez los doberman o imieniu Khan zakończył pobyt w schronisku i trafił do własnego dom, stając się pełnoprawnym członkiem rodziny Svillcic. Jego opiekunkami stała się Catherine oraz jej 1,5 roczna córeczka - Charlotte.

doberman
14.01.2021 01:00 Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

"Doberman atakuje pieska wielkości filiżanki", taki tytuł zamieszczono na YouTubie, jednak nie ma co ukrywać, wszystko, aby zdobyć wyświetlenia. Krótki filmik w 5 miesięcy zdobył ponad 4 miliony wyświetleń. Wiele osób myślało, że doszło do najgorszego, jednak na szczęście na filmiku nie dzieje się nic złego. Psy jak to psy droczą się ze sobą.

choroby psów
31.12.2020 22:25 Adoptowali dobermana. Po 4 dniach zaczął warczeć na ich 1,5 roczną córkę. Prawdziwy powód odebrał im mowę

Doberman został adoptowany przez młode małżeństwo z dzieckiem. Pewnego dnia pies zaczął warczeć na małą dziewczynkę. Nikt nie spodziewał się tego, jaki był rzeczywisty powód agresywnego zachowania zwierzęcia. Decyzja o adopcji psa ze schroniska zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wiele zwierząt przeznaczonych do adopcji, przeszło piekło w domach swoich poprzednich właścicieli. Złe traktowanie bardzo rzutuje na późniejsze zachowanie czworonogów. Tak też było w przypadku rodziny, która adoptowała dobermana.

doberman
06.11.2020 01:00 Doberman ma nietypowe hobby. Na widok jego zdjęć szczęka sama opada

Doberman o groźnym imieniu Boss (Szef) ma wyjątkowe hobby, którym jego właściciele dzielą się w sieci. Pies nazywany jest przez wielu "zaklinaczem koni", a wszystko z powodu jego nietypowego podejścia do tych zwierząt. Nie do końca wiadomo, jak działa jego talent, ale jedno jest pewne - robi wrażenie!

doberman
26.08.2020 02:00 Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Doberman trafił do swojej nowej rodziny ze schroniska. Zwierzak wiele wcześniej wycierpiał. Khan był głodzony, bity i maltretowany. Miał połamane żebra, był nieufny wobec ludzi. Mimo to, postanowili go przygarnąć. Matka dziewczynki była krytykowana za tą decyzję. Wszyscy wiedzą, jaką reputacją cieszą się te psy. Uważane są za agresywne, przeznaczone raczej do stróżowania i obrony niż życia jako towarzysz rodziny. Te stereotypy są bardzo krzywdzące dla tej rasy, która zazwyczaj mocno przywiązuje się do swoich opiekunów, szczególnie dzieci.

doberman
14.04.2020 22:26 Doberman albinos. Ten pies jest tak niezwykły, że przecieramy oczy ze zdumienia

Doberman jest charakterystyczną i łatwo rozpoznawalną rasą psa głównie ze względu na swoją budowę ciała i umaszczenie. Są to duże psy, ale niezbyt masywne, raczej wysokie i chude. W większości występują w czarnej szacie z brązowymi łapkami i pyskiem. Znaleźliśmy jednak także dobermany albinosy.Doberman – na pewno każdy kojarzy wysokie, chude i czarne psy, które ujadają za bramą u sąsiada. Wyglądają dość groźnie. A spodziewałeś się kiedyś zobaczyć dobermana albinosa? Jego widok potrafi zaskoczyć, ma niepowtarzalną sierść w kolorze perły.

02.04.2020 16:35 Doberman był sparaliżowany, nikt nie widział dla niego ratunku. Stała się niewiarygodna rzecz

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Potrafią zaskoczyć nie tylko swoją wiernością i miłością w stosunku do właściciela, lecz także niezwykłą siłą woli i instynktem przetrwania. Gdy ich potrzebujemy, są przy nas w gotowości do pocieszania. Niekiedy jednak i one potrzebują naszego wsparcia i wiary. To jest ta szansa, kiedy możemy się odwdzięczyć za ich oddanie.Doberman był sparaliżowany i nikt nie dawał mu szans na powrót do normalności. Po pewnym czasie jednak schorowany pies zaskoczył wszystkich, którzy wątpili w jego możliwości. Historia zwierzaka podbiła serca internautów.