Swiatzwierzat.pl
dziecko i doberman

youtube/EUDoberman

Doberman ma wyjątkową relację z dziewczynką. Gdy wyciąga do niego rączkę, pies nie może się powstrzymać

6 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Zwierzęta domowe, czyli pragnienie każdego dziecka. Rolą rodzica jest pokazanie swoim pociechom, które części ciała zwierzęcia można dotykać. Ta mała dziewczynka chciała pogłaskać dobermana. Dziecko nie zdawało sobie sprawy, co może się stać, gdy wyciągnie rączkę w kierunku psa. Ciężko uwierzyć, do czego doszło na oczach opiekuna, który nagrywał całe zajście.

Nie da się ukryć, że maluchy najczęściej szaleją za zwierzętami. Zdaniem ekspertów, wychowywanie dziecka w domu, w którym znajduje się pies, wpływa bardzo korzystnie na jego rozwój i uczy wielu cech. Obcowanie dzieci ze domowymi pupilami uczy ich przede wszystkim empatii, a także odpowiedzialności i troski, która zaprocentuje w dorosłym życiu. 

Dziewczynce z nagrania także wyraźnie spodobał się stojący tuż obok niej doberman, dlatego wyciągnęła w jego kierunku rączkę. Choć jego cierpliwość jest wprost rozbrajająca, pies nie mógł dłużej się opanować.

Dziewczynka chciała pogłaskać dobermana

Dobermany to psy, należące do ras średnich o atletycznym, ale eleganckim wyglądzie, które natura obdarzyła nadzwyczajną sprawnością fizyczną oraz opiekuńczą postawą wobec dzieci. Dziewczynce z filmiku wyraźnie podoba się dostojny czworonóg i nie widzi przeszkód w tym, żeby go pogłaskać.

Na nagraniu zamieszczonym w sieci dokładnie widać, jak wyciąga w jego kierunku swoją małą rączkę, a pies stoi spokojnie w jednym miejscu. Na początku trudno domyślić się, w jaki sposób reaguje na wyraz sympatii ze strony dziewczynki, jednak po chwili zauważamy, że zwierzę doskonale zna swoją małą koleżankę.

dziecko i doberman (1)

youtube/EUDoberman

Nie ociągając się dłużej, funduje jej soczystego buziaka, na co kilkulatka reaguje uśmiechem. Całą sytuację kontroluje również osoba dorosła, która najpewniej jest właścicielem dobermana. Najważniejsze, że podczas tego spotkania ani pies, ani dziecko nie czuli się niekomfortowo.

kot w łóżku

Czy kot może na łoże? Para nagrała, co mruczek wyprawia w nocy. Oto powód, dlaczego się nie wysypia

CZYTAJ DALEJ

Doberman – nie taki straszny, jak go malują?

Nie da się ukryć, że powszechna opinia krążąca wokół dobermanów nie jest najlepsza. Choć zaliczane są do ras stróżujących, które wymagają szkolenia i mocnej więzi z opiekunem, aby nie stać się przesadnie zaborcze i agresywne, to ich pierwotne cechy wraz z rozwojem hodowli zostały znacznie złagodzone. 

Obecnie dobermany częściej odnajdują się w roli psów towarzyszących, ponieważ nie przepadają za samotnością. Lubią tulić się do właścicieli, potrafią domagać się pieszczot i zainteresowania, a jeśli są traktowane brutalnie lub agresywnie, mogą odpowiedzieć w podobny sposób.

Takie psy potrzebują odpowiedzialnego opiekuna, który przeprowadzi z nimi trening i zapewni swojemu podopiecznemu odpowiednią dawkę ruchu. Co najważniejsze, należy pamiętać, że wszelkie kontakty z dziećmi powinny odbywać się pod nadzorem dorosłych.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: kochamyzwierzaki.pl; zwierzaki.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Jak podać psu tabletkę? 5 sposobów, które powinien znać każdy psiarz

Czytaj więcej >

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >