doberman
Źródło: instagram.com/thedobieteam/

Doberman ma nietypowe hobby. Na widok jego zdjęć szczęka sama opada

6 Listopada 2020

Doberman wielu kojarzy się z groźnym, mało przystępnym psem, który gdyby tylko mógł, obszczekałby cały świat. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio ułożony pies może być tak kochającym pupilem, jak jamnik czy york. Jednak tego przedstawiciela rasy wyróżnia nie jego charakter, a bardzo nietypowe hobby.

Doberman o groźnym imieniu Boss (Szef) ma wyjątkowe hobby, którym jego właściciele dzielą się w sieci. Pies nazywany jest przez wielu "zaklinaczem koni", a wszystko z powodu jego nietypowego podejścia do tych zwierząt. Nie do końca wiadomo, jak działa jego talent, ale jedno jest pewne - robi wrażenie!

Jamnik, który wygląda jak ciastko z czekoladą. Jego bajkowy wygląd zapiera dech w piersiachJamnik, który wygląda jak ciastko z czekoladą. Jego bajkowy wygląd zapiera dech w piersiachCzytaj dalej

Doberman ma dziwne hobby

Boss ma świetną rękę, a może raczej łapę, do koni. Nie wiadomo dlaczego tak się go słuchają - tak po prostu jest! Jednak pies ma swojego ulubieńca. Doberman całe dnie spędza ze swoim najlepszym przyjacielem - Contino. Contino jest pięknym, posągowym koniem o białym umaszczeniu, jednak różnice międzygatunkowe wcale zwierzętom nie przeszkadzają.

Zwierzaki znają się od dawna i razem spędzają każdą wolną chwilę. W przyjaźni konia z psem może nie byłoby nic tak szokującego, gdyby nie fakt, że doberman potrafi prowadzić swojego przyjaciela. Jednak największe wrażenie robą zdjęcia, na których pies... siedzi na grzbiecie konia.

Contino, Boss i trzy inne dobermany mieszkają na jednej farmie, gdzie ich opiekunowie dbają o to, by niczego im nie zabrakło. Pytani, czy inne psy mają taką samą więź z koniem, jak Boss, odpowiadają: nie!

- Wszystkie są przyzwyczajone do koni, ale żadnego z nich nie obchodzi bycie tak blisko, wręcz przeciwnie - trzymają dystans. Jak zbudowaliśmy tak bliskie relacje między Bossem a Contino? To nie my, Boss był zawsze naturalny i wyjątkowy, zbudował własną relację z Contino do tego stopnia, że potrafią czytać swoją mowę ciała i komunikować się całkiem sprawnie - czytamy pod zdjęciem na Instagramie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający
2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
3. Od soboty kolejne zmiany w obostrzeniach. Zoo wydało ważny komunikat

Doberman przyjaźni się z koniem

Czasem dobermana trzeba wręcz odganiać od konia, żeby zapobiec przypadkowemu nadepnięciu na niego.

Największe wrażenie robią filmiki i zdjęcia, na których Boss spokojnie siedzi na grzbiecie Contino, zupełnie jak człowiek. Właścicielka zasypywany pytaniami wyjaśniła, w jaki sposób psiak dostał się tak wysoko!

- Wszyscy nas pytali, jak Boss się tam dostał: oczywiście z moją pomocą. Mówiłam mu, hej, chodź - uwielbia wyciągać łapki do Contino - a potem pomogłam mu się wspiąć. Trzymaliśmy go, dopóki nie upewniliśmy się, że znalazł się w wygodnej pozycji. Zrobiliśmy zdjęcie i go ściągnęliśmy - nie chcieliśmy ryzykować, że spadnie. Boss w sumie dwukrotnie dosiadał Contino, oczywiście pilnowany przez nas!

Nie wiadomo, dlaczego koń i doberman tak się pokochali. Widać jednak, że naprawdę cieszą się swoim towarzystwem, a fakt, że Contino daje się prowadzić psu, wiele mówi o łączącej ich relacji!

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Matka z córką usłyszały piszczenie ze śmietnika. Zajrzały do środka i potwierdziły się najgorsze obawyMatka z córką usłyszały piszczenie ze śmietnika. Zajrzały do środka i potwierdziły się najgorsze obawyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Przygarnęła dzikiego lwa, zdjęcia zwierzęcia i jej córki wywołują dreszcze. "Nie do wiary, jacy byliśmy głupi"
  4. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  5. Matka z córką usłyszały piszczenie ze śmietnika. Zajrzały do środka i potwierdziły się najgorsze obawy
  6. Wyprawa na Księżyc niewątpliwie była niebywałym wyczynem. Jedno nagranie sprawia jednak, że trudno powstrzymać śmiech
  7. Najgorszy błąd podczas gotowania ziemniaków. Jego skutki są prawdziwym koszmarem

źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł