doberman
Źródło: YouTube/Hasmik Alagulyan

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

14 Stycznia 2021

Doberman z zaciekawieniem przyglądał się szczeniakowi, który był wielkości filiżanki czy małej torebki. Niewielkich rozmiarów pies również chciał nawiązać kontakt ze starszym kolegą. Chwilę później wszystko wskazywało na to, że doberman zaatakuje przyjaciela. Na szczęście, role szybko się odwróciły.

"Doberman atakuje pieska wielkości filiżanki", taki tytuł zamieszczono na YouTubie, jednak nie ma co ukrywać, wszystko, aby zdobyć wyświetlenia. Krótki filmik w 5 miesięcy zdobył ponad 4 miliony wyświetleń. Wiele osób myślało, że doszło do najgorszego, jednak na szczęście na filmiku nie dzieje się nic złego. Psy jak to psy droczą się ze sobą.

Doberman boi się szczeniaka?

Dobermany to energiczne i posłuszne psy, które powinny stanąć w obronie właściciela. Psy tej rasy są uważane za bardzo groźne, wiele osób widząc je na ulicy, przechodzi na drugą stronę. Osoby decydujące się na dobermany powinny poświęcić im mnóstwo uwagi i nie zapominać o szkoleniach. Dobermany często uznawane są za bojowe, stąd w sieci sporą popularnością cieszą się filmiki tej rasy.

Jednak widząc małego szczeniaka doberman zapragnął się z nim zaprzyjaźnić. Z początku psy zaczęły się ganiać przy kojcu, jednak po chwili szczeniak zdecydował się wyjść z niego "atakując" dużego psa. Małe psy często zapominają o swoich rozmiarach, zadzierając z olbrzymami. Co ciekawe, zdarza się, że wielkie psy boją się miniaturowych agresorów!

Kiedy szczeniak wyszedł z kojca, "rzucił się" w kierunku dobermana. Pies zaczął przed nim uciekać, choć jednym machnięciem łapy mógł powalić swojego przeciwnika.

Nastolatek wyrwał mu z rąk królika i zrzucił z mostu. Bezdomny nie wahał się ani chwili, nie mógł liczyć na niczyją pomocNastolatek wyrwał mu z rąk królika i zrzucił z mostu. Bezdomny nie wahał się ani chwili, nie mógł liczyć na niczyją pomocCzytaj dalej

Internauci zachwyceni szczeniakiem

Waleczna postawa przypadła do gustu internautom. Wiele osób też skrytykowało autorkę materiału za zbyt agresywny tytuł, który niektórych najpierw zniechęcił do oglądania.

- Ten większy zachowuje się jak szczeniak.
- Tytuł mnie zmartwił i prawie nie obejrzałem.
- Stawiam pieniądze na tego mniejszego! On jest bardziej agresywny - czytamy w komentarzach.

Zgadzacie się?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł