doberman
Źródło: pixabay.com/Alexas_Fotos

Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

26 Sierpnia 2020

Doberman bawił się z półtoraroczną dziewczynką. Pies znajdował się w rodzinie od niedawna, ale dał się pokazać jako świetny opiekun dziewczynki. Nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić podczas niewinnej zabawy. Zwierzak nigdy nie był agresywny wobec nikogo. Nawet nie warknął na któregokolwiek z domowników. Choć pies wiele w życiu przeszedł, wydawało się, że znalazł dobry dom, w którym będzie mógł odpocząć otoczony miłością.

Doberman trafił do swojej nowej rodziny ze schroniska. Zwierzak wiele wcześniej wycierpiał. Khan był głodzony, bity i maltretowany. Miał połamane żebra, był nieufny wobec ludzi. Mimo to, postanowili go przygarnąć. Matka dziewczynki była krytykowana za tą decyzję. Wszyscy wiedzą, jaką reputacją cieszą się te psy. Uważane są za agresywne, przeznaczone raczej do stróżowania i obrony niż życia jako towarzysz rodziny. Te stereotypy są bardzo krzywdzące dla tej rasy, która zazwyczaj mocno przywiązuje się do swoich opiekunów, szczególnie dzieci.

Kundelek każdego dnia sypia z miseczką. Opiekunka nie potrafiła powstrzymać łez, gdy zrozumiała, dlaczegoKundelek każdego dnia sypia z miseczką. Opiekunka nie potrafiła powstrzymać łez, gdy zrozumiała, dlaczegoCzytaj dalej

Doberman rzucił się na dziewczynkę

Już 4 dni po adopcji doszło do niewiarygodnego zdarzenia z udziałem psa. Bawił się z dziewczynką w ogrodzie za domem. W pewnym momencie złapał dziecko za pieluchę i zaczął szarpać. Matka Charlotte wpadła w panikę. Jej pociechę zaatakował o wiele większy od niej zwierzak. Kobieta była przerażona, zaczęła wzywać pomoc biegnąc w stronę swojej córki i dobermana. Gdy zbliżyła się do dwójki zamarła. Zobaczyła kształt leżący w wysokiej trawie. Na posesję zakradł się jadowity wąż. Znajdował się parędziesiąt centymetrów od miejsca, w którym przed chwilą siedziało dziecko. Pies nie atakował go, a próbował ratować. Jedyną szansą na pomoc mu było rzucenie go w inną część ogrodu z dala od zagrażającego jej gada. Duże zwierzę zadziałało instynktownie. Nawet gdyby dziewczynka przypłaciła jego akcję ratowniczą kilkoma siniakami, uniknęła dużo gorszych obrażeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy

Doberman trafił do weterynarza

Charlotte nic się nie stało, jej towarzysz drogo zapłacił jednak za swoje bohaterstwo. Okazało się, że wąż, choć nie dosięgnął dziewczynki zdołał ukąsić dobermana w udo. Właścicielka musiała działać szybko, od razu zapakowała psa do samochodu i zawiozła do kliniki weterynaryjnej. Nie mogła pozwolić by zwierzak, który uratował jej dziecko przypłacił swoje bohaterstwo życiem. Nieustraszony czworonóg nie wyglądał najlepiej. Weterynarz podał mu szczepionki oraz surowicę. Na szczęście jad tego gatunku gada nie był bardzo toksyczny. Mimo że sprawił mu wiele bólu, udało się uratować psa. Choć w tym wypadku wszystko skończyło się dobrze, opiekunowie nie powinni zostawiać swoich pociech samych ze zwierzętami. Należy pamiętać, że zarówno półtoraroczne dziecko, jak i pies są nieprzewidywalne. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy
  2. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Region wierzył, że uchroni się przed epidemią. Nie jest dobrze

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł