Swiatzwierzat.pl
doberman

pixabay.com/Alexas_Fotos

Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Doberman bawił się z półtoraroczną dziewczynką. Pies znajdował się w rodzinie od niedawna, ale dał się pokazać jako świetny opiekun dziewczynki. Nic nie zapowiadało tego, co miało nastąpić podczas niewinnej zabawy. Zwierzak nigdy nie był agresywny

Doberman trafił do swojej nowej rodziny ze schroniska. Zwierzak wiele wcześniej wycierpiał. Khan był głodzony, bity i maltretowany. Miał połamane żebra, był nieufny wobec ludzi. Mimo to, postanowili go przygarnąć. Matka dziewczynki była krytykowana za tą decyzję. Wszyscy wiedzą, jaką reputacją cieszą się te psy. Uważane są za agresywne, przeznaczone raczej do stróżowania i obrony niż życia jako towarzysz rodziny. Te stereotypy są bardzo krzywdzące dla tej rasy, która zazwyczaj mocno przywiązuje się do swoich opiekunów, szczególnie dzieci.

Doberman rzucił się na dziewczynkę

Już 4 dni po adopcji doszło do niewiarygodnego zdarzenia z udziałem psa. Bawił się z dziewczynką w ogrodzie za domem. W pewnym momencie złapał dziecko za pieluchę i zaczął szarpać. Matka Charlotte wpadła w panikę. Jej pociechę zaatakował o wiele większy od niej zwierzak. Kobieta była przerażona, zaczęła wzywać pomoc biegnąc w stronę swojej córki i dobermana. Gdy zbliżyła się do dwójki zamarła. Zobaczyła kształt leżący w wysokiej trawie. Na posesję zakradł się jadowity wąż. Znajdował się parędziesiąt centymetrów od miejsca, w którym przed chwilą siedziało dziecko. Pies nie atakował go, a próbował ratować. Jedyną szansą na pomoc mu było rzucenie go w inną część ogrodu z dala od zagrażającego jej gada. Duże zwierzę zadziałało instynktownie. Nawet gdyby dziewczynka przypłaciła jego akcję ratowniczą kilkoma siniakami, uniknęła dużo gorszych obrażeń.

Doberman trafił do weterynarza

Charlotte nic się nie stało, jej towarzysz drogo zapłacił jednak za swoje bohaterstwo. Okazało się, że wąż, choć nie dosięgnął dziewczynki zdołał ukąsić dobermana w udo. Właścicielka musiała działać szybko, od razu zapakowała psa do samochodu i zawiozła do kliniki weterynaryjnej. Nie mogła pozwolić by zwierzak, który uratował jej dziecko przypłacił swoje bohaterstwo życiem. Nieustraszony czworonóg nie wyglądał najlepiej. Weterynarz podał mu szczepionki oraz surowicę. Na szczęście jad tego gatunku gada nie był bardzo toksyczny. Mimo że sprawił mu wiele bólu, udało się uratować psa. Choć w tym wypadku wszystko skończyło się dobrze, opiekunowie nie powinni zostawiać swoich pociech samych ze zwierzętami. Należy pamiętać, że zarówno półtoraroczne dziecko, jak i pies są nieprzewidywalne. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

źródło: wamiz.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >