Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta Domowe

Zwierzęta Domowe

pies
16.04.2024 12:05 Pies, który miauczy jak kot. To może być poważny sygnał dla właściciela

Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni odgłosów zwierząt. Każdy z nas doskonale wie, że koty miauczą, a psy szczekają. Co jednak w przypadku, gdy nasz czworonożny przyjaciel zaczyna wydawać odgłosy niczym rasowy mruczek? Nie powinniśmy tego bagatelizować. To może być ważny sygnał od zwierzaka dla jego właściciela.

pies
09.04.2024 16:07 Rasy nieuznawane przez FCI. Nawet najwięksi miłośnicy psów mogą się zdziwić

Przy zakupie czworonoga dużą popularnością wciąż cieszą się te o „czystej krwi”. Dzięki określonym standardom psy rasowe zwykle posiadają charakterystyczne dla siebie cechy, takie jak np. wygląd czy zachowanie. Przyszłym właścicielom łatwiej jest wtedy dopasować pupila do swoich preferencji. Nie każdy jednak wie, że z pozoru popularna nazwa grupy z danego gatunku nie zawsze jest faktycznie uznana przez FCI, jako rasowa. Nawet najwięksi miłośnicy psów mogą się zdziwić.

pies
08.04.2024 15:43 Spotkanie psa i właściciela po 3 latach rozłąki. Wymowna reakcja

Relacja między ludźmi a ich czworonogami potrafi być niezwykle silna i piękna. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Właściciele tych szczekających istot kochają je za ich wsparcie, lojalność oraz wierność, ale takiej reakcji swojego pupila po 3 latach rozłąki nikt by się nie spodziewał. Do sieci trafiło wzruszające nagranie. 

kot
06.04.2024 13:09 Po czym poznać, że kot jest już seniorem? Nie wszystkie objawy widać gołym okiem

Dla wszystkich żywych istot czas mija nieubłaganie. Warto pamiętać, że przemijanie dotyczy również naszych kocich przyjaciół. Jak wiadomo, mruczkom nie jest dane żyć tyle, co ludziom. Niektóre z oznak ich starzenia są widoczne na pierwszy rzut oka, a inne nie. A czy Ty wiesz, po czym poznać objawy starzenia się u kotów? 

kot
30.03.2024 12:12 Pojawia się w domu na Wielkanoc. Dla kota może stwarzać zagrożenie

Wielkanoc już tuż, tuż. Przygotowania idą pełną parą w większości domów. Jedni zajmują się domowymi porządkami, drudzy gotowaniem, a jeszcze inni ozdabianiem wnętrza, aby podczas wspólnego świętowania było ono jak najbardziej przytulne. Właściciele kotów powinni jednak pamiętać, że niektóre z dekoracyjnych roślin pojawiających się na świątecznym stole mogą stwarzać zagrożenie dla mruczków. Czy owies wielkanocny szkodzi kotu? Wyjaśniamy.

kot
26.03.2024 15:24 Kot nie chciał zejść z torby. Wszystko nabrało sensu, gdy zaczęła się ruszać

Każdy z nas zna powiedzenie „żyć jak pies z kotem”. A jak dogaduje się kot z kotem? Czy wszystkie mruczki trzymają się razem? A może rywalizują między sobą? Ile kotów, tyle odpowiedzi. Jeden z właścicieli dwóch cudownych zwierzaków miał okazję zaobserwować zabawną sytuację między futrzastym rodzeństwem. Do sieci trafiło nagranie stanowiące dowód "zbrodni”.

kocia zagadka
11.02.2024 17:23 Który kot różni się od pozostałych? Od tego testu można dostać oczopląsu

Przywiązujesz wagę do szczegółów? Czas to sprawdzić. Na tę zagadkę potrzebujesz jedynie 15 sekund. Na obrazku musisz zidentyfikować kotka odróżniającego się od reszty. Z pozoru prosta łamigłówka sprawdzi poziom twojej inteligencji na podstawie podejmowanej decyzji. Uwaga! Zamieszczony przez nas obrazek może płatać figle, zwłaszcza jeśli nosisz okulary. 

kot, pobranie krwi
06.02.2024 11:26 Lek, którego nie można kupić. Jak działa bank krwi dla zwierząt?

Weterynaryjny bank krwi istnieje i zajmuje się zbieraniem, przechowywaniem oraz przetwarzaniem tego życiodajnego płynu, którego nie da się ani kupić, ani wyprodukować. Do tej pory instytucja krwiodawstwa kojarzyła się głównie z ludźmi, jednak właściciele czworonogów mogą odetchnąć z ulgą — na terenie Polski funkcjonuje kilka banków krwi dla zwierząt, które mogą poszczycić się już niejednym sukcesem. Jak wygląda procedura oddawania krwi przez psich i kocich dawców? Wyjaśniamy, jakie wymagania musi spełnić nasz futrzasty przyjaciel, aby ratować innym życie.

czy kot płacze
11.11.2019 11:42 Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota

Czy kot płacze? Wszyscy właściciele kotów zadali sobie chyba kiedyś to pytanie. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, zmagają się na codzień z różnymi emocjami. Jak koty komunikują nam swoje przeżycia? Czy kot płacze? Świat zwierząt bywa czasem tajemniczy. Wiemy, że koty, tak jak i ludzie okazują nam emocje na różny sposób. Czasami jest nam jednak trudniej odczytać niektóre sygnały, wysyłane do nas przez ukochane zwierzę. Jak dowiedzieć się, czy nasz kot jest smutny?

dlaczego kot jest agresywny
11.06.2019 17:05 Mity o kotach. 7 najczęściej powielanych mitów na temat kotów

Mity o kotach – chociaż mamy dwudziesty pierwszy wiek, na temat mruczków wciąż krąży wiele nieprawdziwych opinii. Niektóre z nich są wyłącznie nieszkodliwymi przesądami, inne mogą mieć tragiczne skutki. Dlatego warto poznać 7 najczęściej powielanych mitów na temat kotów. Przyznaj się, w które z nich wierzyłeś do tej pory! Koty od wieków są uważane za szczególne stworzenia. Pojawiają się w wielu legendach i bajkach jak np. słynny Kot w butach. Przypisywano im spryt, inteligencję, a także… konszachty z czarownicami! Bano się ich i podziwiano. Niestety, wiele z krzywdzących opowieści nadal krąży w społeczeństwie, a czasami wierzą w nie sami właściciele mruczków. Mity o kotach powinny zniknąć raz na zawsze, dla dobra zarówno zwierzaków, jak i ich opiekunów. Poznaj najpopularniejsze stereotypy, krążące na temat tych cudownych stworzeń.

ile żyje chomik
07.04.2019 14:47 Ile żyje chomik? Ta informacja może cię mocno zasmucić

Ile żyje chomik? Niestety, nie jest to przyjaciel na całe życie. Ten maleńki, przyjazny gryzoń często staje się pierwszym zwierzątkiem dzieci. Maluch, który przywiązuje się do swojego pupila, później jest zrozpaczony odejściem zwierzęcia. Dlatego warto wiedzieć, jak długo chomik będzie nam towarzyszyć, zanim zdecydujemy się na jego zakup. Jeśli zastanawialiście się, ile lat żyje chomik, pewnie braliście pod uwagę czynniki takie, jak choćby rasa gryzonia. Rzeczywiście, ma ona wpływ na to, jak długo będziemy mogli cieszyć się towarzystwem chomika. Bez względu na to, należy jednak pamiętać, że chomik nie jest zwierzęciem długowiecznym.