Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Tatry

Niedźwiedzie
05.10.2021 02:00 Fatalne zrządzenie losu. 2 młode niedźwiedzie zabite po słowackiej stronie Tatr

Dwa młode niedźwiadki zginęły w przeciągu jednej doby po słowackiej stronie Tatr. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", do ich śmierci przyczynili się ludzie. Jeden z nich został uśpiony przez lekarza weterynarii, drugi zaś został potrącony przez pociąg. Fatalne wieści napływają od południowo-zachodnich sąsiadów. Na Słowacji życie straciły dwa niedźwiedzie brunatne. Zgubiła je ciekawość i chęć pozyskania pożywienia.

Ujęcie z filmu na trasie do Morskiego Oka
25.09.2021 02:00 Turyści nie mają skrupułów. Utykający koń ciągnął bryczkę pełną ludzi do Morskiego Oka

Niedawno do sieci trafiło nagranie ukazujące konie pracujące na trasie do Morskiego Oka. Chód jednego z nich daje powody do zmartwień. Ekolodzy i aktywiści na rzecz ochrony praw zwierząt przekonują, że to znęcanie się nad zwierzęciem z szczególnym okrucieństwem.Chociaż od lat powszechnie wiadomo, że ciągnięcie wozów zapełnionych turystami nie jest zdrowe dla koni, wciąż wielu turystów korzysta z usług dorożkarzy. Bryczki w dalszym ciągu uginają się pod ciężarem pasażerów.

Samochód właścicieli z uwięzionym w środku psem
16.09.2021 02:00 Turystka zamknęła psa w aucie i poszła nad Morskie Oko. Zwierzęciu brakowało powietrza

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej interweniowali ws. psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie. W tym czasie jego właścicielka poszła do Morskiego Oka. Dzięki mundurowym zwierzę zostało uwolnione w ostatniej chwili. Chociaż w ostatnim czasie temperatura na termometrach znacząco obniżyła się w porównaniu z ubiegłymi miesiącami, wciąż wielu urlopowiczów ryzykuje życiem swoich czworonogów tylko po to, by w spokoju cieszyć się turystycznymi atrakcjami. Tym razem skrajną nieodpowiedzialnością popisała się właścicielka biszkoptowego labradora.

Gubałówka
15.09.2021 02:00 Uwaga! Niedźwiedź grasuje w Zakopanem. „Od paru dni pojawia się przy posesjach”

Masz w planach wypad na Gubałówkę? Lepiej zastanów się dwa razy, zanim ruszysz w góry. "Tygodnik Podhalański" informuje, że w Zakopanem pojawił się niedźwiedź. Redaktorzy apelują do mieszkańców i turystów o ostrożność - zwierzę może być agresywne.Wiadomość o dzikim zwierzęciu grasującym w pobliżu turystycznej atrakcji na południu Polski obiegła media z samego rana. Komunikat nie dotyczył sarny, czy jelenia, których w Tatrach jest pod dostatkiem, lecz dużo groźniejszego zwierzęcia.

Morskie Oko
14.09.2021 02:00 Nad Morskim Okiem po raz pierwszy pojawiły się bobry. Czy nacieszymy się nimi długo?

Leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego znad Morskiego Oka zaobserwował nad jeziorem ślady obecności niespotykanych tam zwierząt. Poobgryzane drzewa są ewidentnym dowodem na to, że nad słynnym stawem pojawiły się bobry. To prawdziwa nowość dla przyrodników.W ostatnich latach w górach pojawiło się wiele dawno nie widzianych gatunków - orły, czarne bociany, rysie, a nawet dziki. Jak zapewnia Grzegorz Bryniarski, do zwierzęcych mieszkańców Tatr dołączyły bobry.

Turyści w Tatrach
24.08.2021 02:00 Eksperci załamują ręce. Turyści drażnili jelenia na drodze nad Morskie Oko

Turyści wędrujący nad Morskie Oko nie popisali się kulturą osobistą i szacunkiem do dzikiej przyrody. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające grupę ludzi zadzierających z jeleniem. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele negatywnych wypowiedzi skierowanych do lekkomyślnych wczasowiczów. Internauci nazwali prezentowane przez nich zachowanie "patologią". 23 sierpnia na popularnej platformie Youtube pojawił się film, na którym widać grupę turystów drażniących młodego jelenia. Dziko żyjące zwierzę zbliżyło się w stronę turystów w poszukiwaniu pożywienia. Niestety, zamiast poczęstunku, stało się żywą atrakcją roześmianej rodziny.

Zdjęcie ilustracyjne: schronisko w Tatrach
23.08.2021 02:00 Niecodzienna sytuacja w Tatrach. Straż TPN zatrzymała turystów z małpą

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego przeprowadziła nadzwyczajną interwencję na szlaku prowadzącym nad Morskie Oko. Zażądano, by turyści z Niemiec natychmiast zawrócili. Powodem było egzotyczne zwierzę podróżujące na ramieniu jednego z nich. Szlaki w Tatrach cieszą się niezmienną popularnością wśród turystów z Polski oraz sąsiednich krajów. Niemniej jednak wyprawa nad Morskie Oko zakończyła się dla piechurów z Niemiec gorzkim zawodem. Wszystko dlatego, iż złamali zakaz dotyczący wprowadzania zwierząt, obowiązujący na terenie parku.

Niedźwiedzie
21.07.2021 02:00 Słowackie władze przedsięwzięły ostateczne kroki. Wydano wyrok śmierci na niedźwiedzicę

Zespół interwencyjny z Państwowej Ochrony Przyrody Republiki Słowackiej pochwycił kolejnego niedźwiedzia, który wtargnął do turystycznego miasteczka u podnóża Tatr Wysokich. W wyniku zaistniałej sytuacji postanowiono uśpić, a następnie zabić zwierzę, a jego młode przekazać w ręce pracowników ZOO. Jak argumentowano podjętą decyzję?Jak poinformowały słowackie Ministerstwo Środowiska, niedźwiedzica wielokrotnie zbliżała się do osad ludzkich w miasteczku Stary Smokowiec w Wysokich Tatrach. Pomimo ogromnych wysiłków ekologów, aby oduczyć ją zbliżania się do ludzi, samica za każdym razem wracała w okolice popularnej wśród turystów miejscowości.

Niedźwiedź
17.06.2021 02:00 Tatry. Niedźwiedź wszedł do hotelowej restauracji. Nie umknął uwadze pracowników, jest zdjęcie

Z pewnością nikt z nas nie spodziewa się czołowego spotkania z prawdziwym niedźwiedziem podczas wizyty w restauracji. Właśnie taka nietypowa sytuacja przytrafiła się pracownikom hotelu w Tatrach. Głodny niedźwiadek zakradł się do środka w poszukiwaniu pożywienia.Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w jednym z hoteli w Nowym Smokowcu w słowackich Wysokich Tatrach. Młody niedźwiadek bez cienia strachu wślizgnął się niezauważenie do wnętrza budynku i natychmiast skierował swe kroki w stronę restauracji przeznaczonej dla gości.

Spłoszony koń
13.04.2021 02:00 Zakopane: Spłoszony koń pędził ulicami na złamanie karku. Ujawniono nagranie z monitoringu

W ostatnim czasie w miejscowości Szaflary nieopodal Zakopanego doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Koń zaprzęgnięty do wozu galopował samym środkiem ulicy, a jego śladem podążała góralska bryczka. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Szaflary na Podhalu. Wyraźnie przestraszony koń, który ciągnął za sobą wóz, wybiegł na skrzyżowanie ruchliwej ulicy. Nie zatrzymując się na czerwonym świetle, biegł pomiędzy samochodami jak oszalały.

Niedźwiadek
04.04.2021 02:00 Niebezpieczna sytuacja w Tatrach. Niedźwiadek wypadł z gawry, zsuwał się po śliskim zboczu (WIDEO)

W kwietniu 2021 roku media obiegł film z udziałem pewnego przestraszonego maleństwa. Dopiero co się urodził, a już narozrabiał. Chodzi oczywiście o tatrzańskiego niedźwiadka. Zwierzaki najwidoczniej nie mogły się doczekać tego, co czeka je poza dobrze znanym legowiskiem, dlatego wykorzystały nieuwagę swojej mamy, by samodzielnie rozejrzeć się po okolicy. Z jakim skutkiem?

góry
02.04.2021 02:00 W Tatrach zamknięto szlaki. Niedźwiedzica wyprowadza młode

O zamknięciu szlaków TPN poinformował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Pomimo zamieszczenia informacji 1 kwietnia zaznaczono, że nie jest to żart. Rejon turystyczny został zamknięty z powodów turystycznych, dokładnie przez niedźwiedzie, które wyszły z gawry.

wideo
23.07.2020 21:46 Porażające wideo z Tatr, uchwycono dziwaczne zwierzę. Internauci zachodzą w głowę, czym jest

Wideo, jakie pojawiło się na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego na Facebooku, zaskoczyło internautów. Wiele osób nie miało pojęcia, co takiego oglądają. Dziwaczne zwierzę wywołało zagorzałą dyskusję. Okazało się, że jest to bardzo rzadki gatunek, od 70 lat widziany zaledwie 90 razy na terenach Tatr!Wideo, jakie pojawiło się w internecie, zaskoczyło wielu odbiorców. Mało kto zdawał sobie sprawę, co widzi na nagraniu. Okazało się, że jest to rzadkie zjawisko, które możemy zaobserwować w polskich górach. Dziwne zwierzę przykuło uwagę wszystkich, a park pospieszył z wyjaśnieniami!

  • 1
  • 2