Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: schronisko w Tatrach

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niecodzienna sytuacja w Tatrach. Straż TPN zatrzymała turystów z małpą

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego przeprowadziła nadzwyczajną interwencję na szlaku prowadzącym nad Morskie Oko. Zażądano, by turyści z Niemiec natychmiast zawrócili. Powodem było egzotyczne zwierzę podróżujące na ramieniu jednego z nich.

Szlaki w Tatrach cieszą się niezmienną popularnością wśród turystów z Polski oraz sąsiednich krajów. Niemniej jednak wyprawa nad Morskie Oko zakończyła się dla piechurów z Niemiec gorzkim zawodem. Wszystko dlatego, iż złamali zakaz dotyczący wprowadzania zwierząt, obowiązujący na terenie parku.

Turyści z Niemiec chcieli wejść w góry z małpą

Fani pieszych wędrówek zmierzający w kierunku Morskiego Oka zwrócili na siebie uwagę wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego. O zaistniałym incydencie niezwłocznie powiadomiono strażników.

Służby zareagowały natychmiast, zatrzymując wędrowców w rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza. Okazuje się, że z turystami z Niemiec wędrowała półroczna małpka brazylijska. Zwierzę siedziało na ramieniu jednego z mężczyzn.

W sprawie pojawienia się egzotycznego zwierzaka na trasie prowadzącej nad Morskie Oko głos zabrał komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego Edward Wlazło. Jak relacjonował, turyści przedstawili certyfikaty zwierzęcia, dotyczące między innymi badań i możliwości wjazdu do Polski.

Yoginka i iguana

Rozgrzewka na plaży z fatalnym finałem. Trenerka yogi pogryziona przez iguanę

CZYTAJ DALEJ

Zwierzę długo nie nacieszyło się widokami

Turyści zza zachodniej granicy twierdzili, że nie znali obowiązujących przepisów w Tatrzańskim Parku Narodowym, zabraniających turystom wchodzenia na teren ze zwierzętami. Jak dotąd bezproblemowo wędrowali z małpką po parkach na Słowacji i w Niemczech.

Jak informuje Edward Wlazło, tym razem obyło się bez wystawienia mandatu. Turyści zastosowali się do pouczenia i wraz ze swoim zwierzęcym towarzyszem zawrócili ze szlaku.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >