Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niepełnosprawny youtuber zdobył Morskie Oko. Zrobił to bez korzystania z bryczek
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.10.2021 02:00

Niepełnosprawny youtuber zdobył Morskie Oko. Zrobił to bez korzystania z bryczek

Niepełnosprawny youtuber
tiktok/mrocznykikut

Chociaż cierpienie koni wykorzystywanych na trasie do Morskiego Oka nie ma końca, w ostatnim czasie do aktywistów walczącym o poprawę warunków bytowych zwierząt przyłączają się osoby rozpoznawalne w sieci. Tym razem turystów jadących fasiągiem zawstydził niepełnosprawny youtuber na wózku inwalidzkim.

O dramatycznej walce o zaprzestanie wykorzystywania koni, w celu ciągnięcia wozów z turystami jest głośno od lat. Organizacje ochrony praw zwierząt apelują o likwidację transportu konnego na trasie do Morskiego Oka i zwracają się do miłośników polskich gór, by nie wsiadali na końskie fasiągi. 

Niestety, część bardziej leniwych lub mniej świadomych turystów z lubością zasiada w bryczkach, przykładając rękę do bezlitosnego biznesu. Rafał Miszkiel, znany w sieci pod pseudonimem Mroczny Kikut, udowodnił, że korzystanie z tego środka transportu nie jest konieczne.

Niepełnosprawny mężczyzna dotarł nad Morskie Oko na wózku inwalidzkim

Znany twórca treści w Internecie podzielił się z fanami nagraniem dokumentującym swoją wyprawę w Tatry. Internauci są zachwyceni jego postawą. Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim zrezygnował z przejażdżki bryczką i samodzielnie dotarł nad Morskie Oko.

W 2013 roku Miszkiel doznał wielopoziomowego złamania kręgów z porażeniem kończyn dolnych oraz amputacji prawej ręki na wysokości 1/3 przedramienia. Mimo tragicznych zdarzeń z przeszłości, od wielu lat opowiada o życiu na wózku i obala stereotypy na temat niepełnosprawnych.

Mroczny Kikut zdradził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że tegoroczna wycieczka w Tatry jest już czwartą i z pewnością nie ostatnią górską wyprawą na wózku inwalidzkim.

Zewsząd spływają gratulacje

Po opublikowaniu wymownego nagrania w mediach społecznościowych, na profilu Mrocznego Kikuta pojawiła się masa pochlebnych komentarzy. Fani chwalili postawę youtubera i zwracali uwagę na fakt, że nawet pełnosprawne osoby rezygnują z podjęcia próby zdobycia Morskiego Oka na własnych nogach.

- Brawo, jesteś wielki - skomentował jeden z internautów.

- Jestem pełna podziwu, ludzie zdrowi w pełni sił nie potrafią tego, czego Ty dokonałeś, nie będąc w pełni sprawny - dodała kolejna osoba.

- Chcę zobaczyć miny tych, co wjeżdżali na koniach i Cię zobaczyli. Szacunek - podsumował jeden z fanów.

Niesamowite nagranie z wyprawy nad Morskie Oko można obejrzeć na TikToku. Wielkie gratulacje dla Pana Rafała za hart ducha! Oby więcej ludzi takich jak on świeciło przykładem w przyszłości.

Liczymy, że w przyszłości coraz więcej turystów zsiądzie z końskich zaprzęgów i zdobędzie polskie góry o własnych siłach. Jeśli chcesz pomóc koniom pracującym na popularnej trasie, podpisz się pod petycją w sprawie natychmiastowej likwidacji transportu konnego na trasie do Morskiego Oka.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: instagram/mrocznykikut

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!