Swiatzwierzat.pl
Spłoszony koń

youtube/Maciek G

Zakopane: Spłoszony koń pędził ulicami na złamanie karku. Ujawniono nagranie z monitoringu

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W ostatnim czasie w miejscowości Szaflary nieopodal Zakopanego doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Koń zaprzęgnięty do wozu galopował samym środkiem ulicy, a jego śladem podążała góralska bryczka.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Szaflary na Podhalu. Wyraźnie przestraszony koń, który ciągnął za sobą wóz, wybiegł na skrzyżowanie ruchliwej ulicy. Nie zatrzymując się na czerwonym świetle, biegł pomiędzy samochodami jak oszalały.

Pędzą konie po betonie w szarej mgle

Nagranie z kamery przemysłowej zlokalizowanej na jednym z domów stojących przy zakopiance udokumentowało szarżę. Wideo autorstwa Macieja G. trafiło do sieci i zostało jako pierwsze opublikowane przez serwis podhaleregion.pl.

Widzimy na nim, jak rozpędzony wierzchowiec wybiega na skrzyżowaniu Zakopianki, czyli drogi krajowej nr 47 z ul. Władysława Orkana, a następnie mknie drogą prowadzącą w kierunku Maruszyny i Bańskiej Wyżnej.

Spłoszony koń ciągnie za sobą drewniany wóz, na którym nie ma woźnicy. Część kierowców zatrzymywała raptownie pojazdy i pozwalała, by zwierzę przebiegło tuż przed maskami ich samochodów. Inni mijali go dosłownie o centymetry.

Za uciekającym w popłochu zwierzęciem gonili górale w kolejnym wozie ciągniętym przez konny zaprzęg. Trzej mężczyźni prawdopodobnie ruszyli w pościg, chcąc zapobiec tragicznemu wypadkowi.

Sortownia używanych ubrań

Kot syjamski uratowany z sortowni odzieży używanej. Był o włos od śmierci

CZYTAJ DALEJ

O centymetry od tragedii

Pomimo czerwonego światła górale jechali z dużą prędkością, próbując dogonić uciekiniera. To cud, że w trakcie gorączkowego pościgu za koniem nie odnieśli obrażeń.

O sprawie poinformowano funkcjonariuszy nowatorskiej policji. Jak przekazał zespół prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, w ten dzień nie wpłynął sygnał o żadnym wypadku czy kolizji z udziałem konia.

Oświadczenie stróżów prawa może świadczyć o tym, że przestraszone zwierzę w końcu udało się dogonić i zatrzymać, zanim zrobiło sobie lub komuś innemu krzywdę. Na obecną chwilę nie wiadomo, co spowodowało takie zachowanie zwierzęcia.

Choć cała sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Nagranie z tego zdarzenia znajdziesz poniżej.

Zobacz nagrania:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >