Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tatry. Niedźwiedź wszedł do hotelowej restauracji. Nie umknął uwadze pracowników, jest zdjęcie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.06.2021 02:00

Tatry. Niedźwiedź wszedł do hotelowej restauracji. Nie umknął uwadze pracowników, jest zdjęcie

Niedźwiedź
facebook/Jozef Dirga

Z pewnością nikt z nas nie spodziewa się czołowego spotkania z prawdziwym niedźwiedziem podczas wizyty w restauracji. Właśnie taka nietypowa sytuacja przytrafiła się pracownikom hotelu w Tatrach. Głodny niedźwiadek zakradł się do środka w poszukiwaniu pożywienia.

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w jednym z hoteli w Nowym Smokowcu w słowackich Wysokich Tatrach. Młody niedźwiadek bez cienia strachu wślizgnął się niezauważenie do wnętrza budynku i natychmiast skierował swe kroki w stronę restauracji przeznaczonej dla gości.

Niedźwiadek wpadł na kolację

Jeden z pracowników obiektu wypoczynkowego zauważył krążącego po pomieszczeniu drapieżnika i postanowił uwiecznić całe zdarzenie, wykonując pamiątkowe zdjęcie. Zaledwie kilka godzin później zabawna i jednocześnie szokująca fotografia została opublikowane na mediach społecznościowych, zdobywając ogrom reakcji i komentarzy.

Jak widać na zdjęciu, młody niedźwiadek nie czuł się skrępowany obecnością pracowników. Bez najmniejszego problemu wskoczył na ladę oddzielającą kuchnię od sali jadalnianej i szukał resztek jedzenia.

Na szczęście wszyscy pracownicy oraz goście hotelu wyszli cało z bliskiego spotkania z głodnym drapieżnikiem. Nie ulega wątpliwości, że ten wieczór pozostanie w pamięci pracowników hotelu do końca życia.

Drapieżniki grasują po słowackiej stronie Tatr

Słowaccy leśnicy informują, że populacja niedźwiedzi szybko rośnie przez co spotkania z dzikimi zwierzętami powoli staje się codziennością. Niestety, nie każde kończy się dla człowieka szczęśliwie.

W ubiegły poniedziałek rozszarpane ciało mężczyzny zostało znalezione na szlaku w Niżnych Tatrach. Sekcja zwłok wykazała, że zmarł w wyniku obrażeń zadanych przez niedźwiedzia. Jak informują słowackie media, to pierwszy przypadek śmiertelnego ataku tych zwierząt u naszych południowych sąsiadów od co najmniej stulecia.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!