"Pierwszy raz w historii". Wyjątkowe narodziny w ZOO w Łodzi
Przedstawiciele ZOO w Łodzi za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali niesamowite wieści. Ich placówka powiększyła się o nowego lokatora. Jak podkreślają autorzy wpisu “pierwszy raz w historii” doszło do tak wyjątkowych narodzin. Nie uwierzycie, jaki słodziak stoi za sprawą tej olbrzymiej sensacji. Choć nie wiadomo, jakiej jest płci, internauci już oszaleli z radości na jego widok.
Wyjątkowe narodziny w ZOO w Łodzi
Narodziny dzikich zwierząt w ogrodach zoologicznych są niewątpliwie ogromnym przeżyciem dla opiekunów i współpracujących z nimi koordynatorów programów hodowlanych. Nowo narodzone pociechy nie tylko przyczyniają się do potrzymania gatunku, ale także swoim urokliwym widokiem nierzadko wywołują uśmiech na twarzach wszystkich miłośników zwierząt.
W ostatnich dniach przedstawiciele ZOO w Łodzi na swoim portalu w mediach społecznościowych podzielili się wspaniałymi wieściami. Na terenie ich placówki miały miejsce wyjątkowe narodziny.
Pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł pewien maluch - podkreślił autor postu.
Pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł hipopotam karłowaty
Jak się okazało, pierwszy raz w historii łódzkiego zoo na świat przyszedł przedstawiciel hipopotama karłowatego. Narodziny miały miejsce pod koniec maja, lecz władze placówki postanowiły podzielić się tą informacją dopiero teraz.
Dumnymi rodzicami malucha są Jamina i Jabari — 7-letni mieszkańcy zoo, którzy do Łodzi trafili kilka lat temu. Choć na początku niewiele wskazywało na to, że między tymi dwojga może zaiskrzyć, teraz można mówić o dużym sukcesie.
Ich relacje były bardzo zmienne. Raz się lubili, innym razem mieli ciche dni. W ostatnim czasie jednak chętnie przebywali w swoim towarzystwie. Nie próżnowali. Pod koniec maja przyszedł na świat owoc ich miłości — poinformował członek zarządu Orientarium ZOO Łódź, Tomasz Jóźwik.
Hipopotam karłowaty to gatunek ssaka roślinożernego. W naturalnym środowisku występuje głównie w lasach deszczowych i bagnach Afryki Zachodniej. Jest samotnikiem i prowadzi nocny tryb życia. Osobniki te są dwukrotnie mniejsze i siedmiokrotnie lżejsze od hipopotamów nilowych. Ich waga osiąga do 275 kg, a długość ciała mierzy do 177 cm. Z powodu niszczenia naturalnych siedlisk oraz polowań kłusowników gatunek należy do grupy zagrożonej wyginięciem , co dodatkowo przyczynia się do sukcesu łódzkiego zoo. Populacja wolnożyjących hipopotamów karłowatych liczy poniżej 3000 osobników.
Płeć malucha nie jest jeszcze znana
Póki co płeć malucha nie jest jeszcze znana , dlatego na wybór imienia trzeba będzie jeszcze cierpliwie poczekać. Mały hipopotam aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, spędzając większość czasu na zapleczu hodowlanym, by w spokoju móc nawiązać więź z rodzicami i zapoznać się ze swoim domem.
Pod opublikowanymi przez placówkę zdjęciami na Facebooku internauci rozpływają się z zachwytu nad hipopotamem . Nowo narodzony lokator ogrodu zoologicznego w Łodzi mimo niewielkich rozmiarów ciałka, niewątpliwe może nosić miano ogromnego słodziaka.
- "Nic lepszego już dziś nie zobaczymy";
- “Słodziak”;
- “Cudowny maluszek”;
- “Cudny! Gratulacje”;
- “Witaj słodkie maleństwo”.
A Wy, widzieliście już nowego mieszkańca łódzkiego ogrodu zoologicznego?