Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Znalezione na ulicy kociątko nie przestawało płakać. W końcu znalazło pocieszenie
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 13.06.2024 16:08

Znalezione na ulicy kociątko nie przestawało płakać. W końcu znalazło pocieszenie

kociątko
Fot. Instagram/shibuyarollcall

Kociątko zostało znalezione na środku ulicy w momencie, gdy walczyło o życie. Zwierzę próbowało uniknąć zderzenia z nadjeżdżającymi z każdej strony autami. Na szczęście los w porę zesłał osobę, która ocaliła mruczka z niebezpieczeństwa i przywiozła go do lokalnego schroniska. Mimo udzielonej pomocy oraz otoczenia miłością zastępczej opiekunki uratowane zwierzę nie przestawało płakać. Po czasie znalazło upragnione pocieszenie.

Na środku ulicy znaleziono samotne kocię

Slinky to niezwykle urokliwy kociak o biszkoptowym ubarwieniu futra. Został znaleziony na środku ulicy kiedy to z niewiadomych przyczyn samotnie walczył o przetrwanie między rozpędzonymi kołami samochodów. Na szczęście los w porę uśmiechnął się do niego i zesłał mu osobę, która go uratowała. Wystraszony mruczek w poszukiwaniu szansy na lepsze życie został przywieziony do jednego z lokalnych schronisk Tails High.

W placówce na co dzień wspierającej bezpańskie zwierzęta ratownicy udzielili mu niezbędnej pomocy i otoczyli go największą możliwą miłością. Przerażone kocię jednak nieustannie popiskiwało, jakby płakało. Chwilowe ukojenie przyniósł mu ciepły kocyk oraz czułe objęcia w ramionach mamy zastępczej.

kociątko
Fot. Instagram/shibuyarollcall
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Już wiadomo, co stało się z jej ukochanym psem W poznańskim ZOO przyszło na świat wyjątkowe zwierzę. Nie wiadomo, jakiej jest płci

Znalezione na ulicy kociątko nie przestawało płakać

Kobieta o imieniu Asa robiła wszystko, co w jej mocy, by wynagrodzić kociakowi traumatyczne doświadczenia — karmiła, przytulała i mówiła czułe słówka, próbując, choć w odrobinie zastąpić mu matczyną miłość. Mimo ogromnych starań wysiłki nie przynosiły efektu. 

Mruczek nie opuszczał wolontariuszki na krok i wciąż przeraźliwie popiskiwał, co niewątpliwie łamało jej serce. Asa jednak wiedziała, że prośba o ciągłą uwagę mruczka z biegiem czasu ustąpi, a strach przed samotnością będzie dla niego już tylko wspomnieniem.

Kocię w końcu znalazło upragnione pocieszenie

Jak się okazało, miesiąc przed przybyciem biszkoptowego księcia do domu kobiety trafiły także inne futrzaki. Wolontariuszka pod swój dach przygarnęła bezdomną kotkę oraz jej 5 nowo narodzonych pociech. Zwierzęta czekały 2 dwa tygodnie, aż ich sąsiad zza ściany skończy kwarantannę. Asa wolała upewnić się, że mruczek jest zupełnie zdrowy, zanim dołączy do reszty kociej załogi.

Nadszedł czas zapoznania — Slinky w pierwszych chwilach wydawał się nieco przytłoczony ilością towarzyszy, ale po niedługim czasie się zaaklimatyzował. Nowi bracia ochoczo przyjęli go do ekipy, pokazali domek i zachęcili do wspólnych zabaw i figli. Od tej pory postawa Slinky zupełnie się zmieniła i nie było już śladu po rozpaczliwym popiskiwaniu. Od teraz w domu Asy słychać było tylko radosne miauczenie, a niegdyś samotny mruczek, dzięki kocim braciom i kochającej mamie zaznał upragniony pocieszenie oraz spokój.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?